Zuzka a její zkušenosti s keto dietou

Zajímají vás úspěšné příběhy a zkušenosti ostatních lidí s keto dietou? Přichystali jsme pro vás sekci, kde budeme pravidelně zveřejňovat rozhovory a zkušenosti s lidmi, kteří zhubli pomocí keto diety.

Zeptáme se na nejčastější otázky, které mohou potencionální kupce rozhoupat k akci a nakoupit. V rozhovorech nebudeme zmiňovat proteinové výrobce, k tomu slouží porovnání nejlepších keto diet.

Co to je keto dieta?

Keto dieta je revoluční způsob stravování. Její držení je pro tělo neškodné, ale i tak vás odmění rychlým hubnutím a ztrátou  tukových zásob ze všech partií vašeho těla.

Celý princip spočívá v ketóze. Při keto dietě vyřadíte, nebo snížíte sacharidy na minimum (odhadem 20 až 50 gramů) a to v tělo vyvolá zmíněnou ketózu. Tělo logicky potřebuje z nějakého zdroje získat energii a tak se uchýlí k našemu největšímu nepříteli – tukovým zásobám. Odměnou je rychlé a bezpečné hubnutí, které ale držte maximálně 16 týdnů.

Keto dietu můžete znát také pod označením: proteinová, bílkovinnová, nízkosacharidová, ketogenní a vysokoproteinová dieta.

Představení osoby

Jméno: Zuzka Č.

Věk: 27

Váha: 86 kg

Cílová hmotnost: 79 kg

Počet zhubnutých kilogramů: 7 kg

Proč jste se rozhodla pro držení keto diety?

Ve 24 jsem hned po škole nastoupila do zaměstnání, ve kterém jsem celý den seděla 8 hodin. Někdy i více. Po zhruba 2 letech jsem se dostala na váhu, která mi neseděla. Rozhodla jsem se s tím něco dělat a keto dietu objednala. Nic složitého.


Jak dlouho jste dietu držela?

Striktní keto dieta trvala zhruba 6 týdnů? A pak 2 týdny jsem se stravovala na půl keto a na půl “normální strava.”


Jak u vás probíhala ketóza a po jaké době se dostavila?

Ta přišla asi po 3 nebo 4 dnech, co jsem vyřadila sacharidy.


Jste s výsledkem spokojená? Čekala jste větší nebo menší úbytek na váze?

Určitě ano. Neříkám, že na 100%, ale je to lepší, než vše, co jsem doposud zkusila. Každý kdo se dostane do ketózy bude překvapený, jak rychle jdou kila dolů. Nedá se to srovnat s žádnou (zdravou) dietou. A to i když jíte zdravě a pravidelně sportujete/cvičíte. Pokud ano, můžete mi to napsat do komentářů, jestli to bude možné.

Poznámka redakce: Ano, je to možné 🙂


Můžete doporučit keto dietu i ostatním?

Keto dieta je vhodná pro lidi, kteří nemají žádné zdravotní problémy a snaží se zhubnout. Nejsem doktorka nebo výživová poradkyně. Vždy se asi nejlépe poraďte na chatu s prodejcem dané ketodiety. Někdo může oponovat, že se budou snažit prodat za každou cenu, ale podle mě si nemohou vzít na triko, že někomu ublíží na zdraví.

Co vím, tak ketodieta není vhodná určitě pro těhotné a kojící ženy, pro osoby trpící intolerancí na laktózu, nebo různých potravinových alergií/intolerancí a při poruchách příjmu potravy.

Všechny zkušenosti s keto dietou.

Rádi zveřejníme i Vaši zkušenost s keto dietou. Stačí nám dát vědět do komentářů (vyplňte svůj email, na který Vás budeme kontaktovat).

Naposledy aktualizováno 27 ledna, 2022, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *