rakovina kůže a opalování
Srpen 4, 2016
Kategorie: Ostatní, Pohyb

4 zásady pro správné opalování. Víte, které to jsou?

Rakovina kůže v České republice zabije kolem 450 lidí ročně a čísla nebezpečně stoupají. Za 30 let stroupl počet lidí, kteří mají rakovinu kůže téměř 4x! Vinu nese záludné UV záření a nedodržování určitých zásad při opalování. Pojdmě si ukázat, které to jsou!

1. Hydratace pokožky

V období léta, kdy je slunce nejsilnější a trvá nejdelší dobu je vhodné využívat hydratační dopľnky (hydratační tělové mléka a krémy). Mazejte se ráno a večer před spaním, tak vaše pokožka nejlépe zregeneruje a připraví se na další den.

2. Poledne radši ve stínu

Během poledne je slunce nejsilnější a nejrychleji se spálíte, když nemáte dobrý základ (nejste už hodně opálení). Pro většinu lidí je lepší přečkat těch pár hodin někde ve stínu, kde nehrozí prakticky žádné riziko, pokud v blízkosti není žádé “zrcadlo.” Jsou totiž věci, od kterých se sluneční paprsky odrážejí, tudíž se můžete spálit i ve stínu!

Zakoupit přípravky na prevenci a ochranu kůže můžete zde!

3. Včasná ochrana

Při opalování je nutné chránit pokožku, což souvisí s prvním bodem. Investujte do kvalitního opalovacího a poopalovacího přípravku a nebudete litovat. Kvalitně se opálíte a ještě snížíte šanci na rakovinu kůže! Opalovací krém nanášejte v ideálním případě 30 minut před vstupem na sluníčko (minimálně však 10 minut). Opakujte každé 2-3 hodiny pro lepší účinek.

opalování

4. Nic se nemá přehánět. Ani doba strávená na sluníčku!

Pálí sluníčko extrémně moc? Máte bílou kůži? Hlavní je to nepřehnat! Pozor si musejí dát hlavně lidé, kteří jsou bílý a špatně se opalují, protože pravě oni se nejrychleji spálí a poté “vyloupou.”

“Bojím se rakoviny kůže… kdy si dát pozor?”

  • Máte světlý typ pokožky
  • Rakovina se vyskytla u někoho z rodiny
  • Znaménka a vystouplé pihy
  • Oslabený imunitní sytém
  • Opakované opalování v soláriu
  • Nadměrná síla sluníčka

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *