Co to jsou kolagenové injekce? Pomůžou vašemu zdraví i kráse.

V regálech s kosmetikou najdete nespočet produktů, jejichž hlavní složkou bude nejspíš kolagen. V posledních letech se na kolagen v kosmetickém průmysl hodně vsází, velké pozitivní účinky má tato složka i pro lidské zdraví.

Chcete vědět veškeré účinky a informace tolik oblíbených kolagenových injekcí? Zjistěte podrobné informace o zázračném produktu.

 

K čemu potřebujeme kolagen v těle?

Kolagen je protein, který pomáhá správnému fungování celého lidského těla. Funguje především jako pojivo pro svaly, kosti, šlachy i samotnou pokožku. Kolagen v přirozené podobě najdeme v těle hned v několika typech, přičemž ten nejrozšířenější se vyskytuje ve struktuře kůže a v kostech.

Druhý typ kolagenu se nachází v kloubech a chrupavkách.

vliv kolagenu na kůži

 

Nejčastěji se ve spojitosti se zdravím mluví o kolagenu na klouby, avšak existuje mnoho pozitivních účinků, které tato složka na lidské zdraví má. Dokáže zlepšit funkci střev a pomáhá tak s celkovým trávením. Pomáhá se správnou funkcí paměti a předchází dokonce Alzheimerově chorobě.

Kolagen také vrací elasticitu a mladiství vzhled pokožce, pomáhá se zdravím srdce a udržuje správnou hladinu cholesterolu v krvi.

Za každou správnou detoxikací těla stojí také kolagen, který takovému procesu přirozeně pomáhá.

 

S věkem se kolagen ztrácí

Dokud je člověk mladý, svěží tělo si dokáže nový kolagen sám vyrobit. Díky tomu jsou klouby, šlachy, vazy i kosti a pokožka v pružném a ohebném stavu.

Kromě pocitově velké změny v ohebnosti můžeme tuto změnu s postupem času pozorovat na pružnosti a mladistvém vzhledu pokožky.

Zatímco v 18 letech je pokožka stále rozzářená, kolem věku 35 let se kolagen již snižuje a po 40 letech se již kolagen nestačí v těle vyrábět v dostatečné míře.

Ve stáří může chybět i více než polovina kolagenu v těle. Kolagen v těle můžeme udržet naštěstí i jinými způsoby, nemusíme spoléhat jen na vlastní výrobu těla.

Beauty Collagen je skvělou alternativou ke kolagenovým injekcím.

Nemusíte podstupovat zákrok do těla, stačí si objednat balení a to poctivě užívat.

Produkt vyzkoušelo už tisíce žen a pozitivně se podapsali na zdraví pleti (odstranění vrásek, vypnutá a jemná pokožka).

 

Jak kolagen do těla doplnit?

Pokud i do vašeho života přichází věk, ve kterém kolagenu ubývá, je třeba se začít orientovat v koleganových přípravcích, které dnešní trh nabízí.

Mnoho kosmetických přípravků do svého obsahu zařazuje kolagen, který však vaší pokožce moc nepomůže.

Pokožka takový kolagen totiž neumí dobře zpracovat a vstřebat, proto je mnohem účinnější si kolagen dopřávat vnitřně. Například skrze kolagen v prášku.

Naštěstí na našem trhu existuje mnoho přípravků k vnitřnímu užití.

Oblíbené jsou kolagenové drinky. Malé sáčky, kolagen v prášku, se nejčastěji rozpouští každý den do sklenice vody a doplňuje se tak tato důležitá složka do těla pravidelně.

 

Jak doplnit kolagen co nejrychleji?

Pokud vás začínají trápit bolestivé klouby nebo je vám dokonce i pohyb nepříjemný, může to značit rychlý úbytek kolagenu v těle.

Jestliže tedy chcete co nejrychleji doplnit kolagen do všech vazů, kloubů a kostí, pak je nejlepší variantou kolagenová injekce.

 

Kolagenové injekce a jejich aplikace

Aplikace kolagenových injekcí může přinést mnoho pozitivních a hlavně rychlých účinků pro vaše zdraví.

Kolagenové injekce pomáhají s krční páteří a bolestí v dolní části zad.

Veškeré bolesti kloubů mohou přejít po aplikaci těchto injekcí s koleganem. Zamezíte i otokům kloubů a předejdete také artritidě.

kolagenové injekce před a po

 

Jak fungují kolagenové injekce?

Aplikací kolagenových injekcí dodáte vašemu tělu více kolagenu přímo do částí těla, kde chybí. Dodáte tak kolagen přímo do vazů, svalů, šlach i kloubů.

Díky injekcím se dokáže rychle vzpamatovat celkový zdravotní stav pohybového aparátu, není proto divu, že se kolagenové injekce doporučují například sportovcům. Kolagen tělu dodává mnoho důležitých minerálů i vitamínů, díky kterým zabráníte nežádoucím zánětům a dokonce pomůžete i hojit určité rány po úrazech.

 

Pro koho jsou kolagenové injekce vhodné?

Jak už bylo řečeno, kolagenové injekce pomáhají pohybovému aparátu a zabraňují bolestem kloubů či kostí a zad.

Aplikace kolagenových injekcí může být úlevou pro vrcholové sportovce, ale také pro starší lidi, kterým se kolagen již přestává přirozeně v těle tvořit.

Proto pokud pociťujete časté tuhnutí šíje, bolesti kloubů nebo nepříjemné bolesti v zádech, zvažte tuto poměrně rychlou a snadnou pomoc.

 

Kde kolagenové injekce dostanu?

Aplikace kolagenu v injekci není tak jednoduchá jako například kolagen v prášku. Přesto ale mají injekce mnohem rychlejší účinek. Kolagenové injekce nekoupíte jednoduše jako ostatní doplňky stravy, pro aplikaci kolagenu budete muset navštívit odborníky.

Estetické kliniky, které se věnují nejen kráse, ale také zdraví, vám mohou tyto rychlé aplikace kolagenu nabídnout.

Po úvodní konzultaci s vaším ošetřujícím lékařem se společně domluvíte, kterým oblastem vašeho těla se budete věnovat. Kolagen se totiž dá píchnout rovnou k té oblasti, která vás nejvíce trápí, a tak ještě více zrychlíte úlevu od bolesti.

kolagenové injekce

 

Kolik stojí kolagenové injekce?

O pozitivních účincích kolagenových injekcí jsme se již přesvědčili, je třeba ale také znát praktické okolnosti této aplikace. Cena kolagenové injekce se pohybuje mezi 300 až 500 korun za jednu ampuli. Kolik ampulí je ale třeba pro úplné doplnění kolagenu?

Odborníci se shodují na tom, že pro vymizení bolestí z určitého kloubu nebo místa v těle budete potřebovat asi deset aplikací.

Zpočátku nejlépe dvakrát týdně, po vymizení té největší bolesti snížit četnost na jednou týdně. Kolagenové injekce se aplikují podkožně přímo do svalu v místě, kde pacienta trápí bolest nejvíce.

Po léčebné kúře by měla bolest úplně ustoupit a zdravotní stav by se měl vrátit opět do bezchybné funkčnosti.

 

Další možnosti doplnění kolagenu

Nechce se vám do injekcí? Pak můžete určitě vyzkoušet jiné doplňky stravy. Jak už bylo zmíněno, nejčastější variantou jsou kolagenové drinky, díky kterým doplníte přirozený kolagen vnitřně a dodáte tak vašemu tělu dostatek kolagenu pro zdravé klouby, šlachy a kosti, ale také pokožce pro její pružnost a zářivost.

Tato komplexní procedura může být připravená v již namíchaných kolagen drincích, ale na trhu najdete také kolagen v prášku.

Ten můžete jednoduše přidávat do oblíbených smoothie nebo jej rozmíchat ve vodě každé ráno při snídani.

 

Jaký druh kolagenu je ten nejlepší?

Na trhu najdete nejrůznější kolageny, mezi které patří nejen ten přirozený nacházející se v lidském těle. V poslední době je často jmenovaný mořský kolagen, který se nachází v různých kosmetických přípravcích i v doplňcích stravy.

Mořský kolagen se sbírá z kůže, ploutví, šupin a kostí mořských ryb, zejména z tresek nebo žraloků. Tento kolagen je považovaný za jeden z nejsilnějších, který pomáhá lidskému tělu s doplněním kolagenu v největší míře.

 

Hydrolyzovaný

V kolagenovém prostředí se můžete dočíst také o hydrolyzovaném kolagenu.

Proč se o něm tak často mluví a z jakého důvodu je tento typ kolagenu nejžádanější? Jde především o velikost molekul této látky. Chemický proces, hydrolýza, dokáže rozbít částečky kolagenu na co nejmenší, aby se do těla lépe vstřebával. Dobrá rozložitelnost a rozpustnost ve vodě je totiž zásadní pro dobré účinky kolagenu.

Doplňování kolagenu do vašeho těla by mělo být součástí každého, kdo chce svému tělu dopřát aktivní život i krásnou a zářivou pokožku ve středním věku a dál.

Dobrou zprávou je, že minimálně pro ženy nad 35 let je kolagen velmi známým pomocníkem, který svému tělu dopřávají. A je jedno, zda zvolí kolagen drink, kolagen v prášku nebo třeba kolagenové injekce.


 

Zdroj:

https://www.vitalvibe.eu/cs/clanky/268-kolagen-neni-jen-na-krasu-7-zasadnich-prinosu-kolagenu-pro-nase-zdravi

https://www.asklepion.cz/blog/622-kolagenove-injekce-pro-bezbolestne-a-pohyblive-klouby

https://www.clr.cz/cz/rehabilitace/guna-md

Naposledy aktualizováno 20 listopadu, 2021, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *