Inca collagen recenze: mořský kolagen v prémiové kvalitě

Lidé po celém světě dnes stále více touží po zdravém životním stylu, zdravé pleti, kvalitních nehtech, krásných lesklých vlasech a mnoho dalších přednostech. S tím, jak se kvalita potravin snižuje a velké množství převážně zpracovaných potravin obsahuje pesticidy a chemické látky, je stále těžší vyživovat své tělo kvalitně a správně.

Tím více, pokud si dopřáváte v hojné dávce procházek na čerstvém vzduchu, holdujete sportování či turistice a chcete, aby i Váš mozek fungoval perfektně. Nejen k výše popsanému může přispět velkou měrou mořský kolagen pod obchodním názvem Inca Collagen. Pojďme si ho nyní blíže představit.

Zakoupit se slevou

✅ Prémiový 100% mořský kolagen typů I, II, a III z ověřených zdrojů

✅ 3000 mg čistého mořského kolagenu bez chemických přísad

✅ český výrobek

✅ rychlé účinky

✅ každá dávka v jednotlivém balení

Přejít do e-shopu

 

Pro koho je kolagen vhodný?

Téměř pro každého, kdo chce mít zdravé tělo a kvalitní život. Není žádné věkové či profesní omezení. Preventivně je možné užívat už okolo dvacátého pátého roku života, kdy začíná mírně klesat produkce přirozeného kolagenu v těle.

Kolagen je bílkovina nejhojněji obsažená v těle všech savců, jedná se o základní stavební hmotu pojivových tkání.

Hraje velice důležitou roli při stárnutí organismu. Nejdůležitější druh proteinu se skládá z devatenácti aminokyselin, v našem těle tvoří 30% veškerých bílkovin.

Existuje obrovské množství typů kolagenu, ovšem převážná část našeho těla je tvořena kolagenem typu I., II. a III.

Ať už se jedná o manažery, vrcholové sportovce, studenty, manuálně pracující, seniory či ženy v domácnosti  – všichni mohou kolagen užívat.

 

Nevhodný pro těhotné ženy

Kolagenu, jakožto doplňku stravy, by se však měly vyvarovat těhotné ženy. Inca Collagen nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Jedná se o prémiový potravinový doplněk, ovšem z právního hlediska musí mít potravinové doplňky na svém obalu uvedeno „Není vhodné pro děti a těhotné ženy“.

Po porodu a během kojení je čistý kolagen více než doporučován.

Napomáhá totiž zregenerovat poškozené vlasy, strie, rozpraskanou kůži, roztřepené a slabé nehty a v neposlední řadě navrací pokožce její přirozenou pružnost.

 

Proč užívat kolagen po porodu?

výživa pro ochabené svaly, pleť a nehty

pomáhá se zbavit strií

zbavuje vrásek

 

Nyní existují desítky klinických studií, které potvrzují prospěšnost hydrolyzovaného kolagenu, a to zejména při podpoře zdraví kostí, kloubů, svalů, kůže, pleti, vlasů, nehtů a dalších tkání.

Po pětačtyřicátém věku života naše tělo přestává kolagen tvořit, produkce klesá a postupně již nedokáže vyprodukovat téměř žádný. Je proto nesmírně důležité dodávat ho i jinak než jen pestrou stravou.

 

Žena s vyživenými vlasy drží bioaktivní balení mořského kolagenu Inca collagen

 

Kolagen pro psy a ostatní domácí mazlíčky

Kolagen můžete dopřát i svému domácímu mazlíčkovi. Například psům a kočkám často kolagen chybí a mohou je trápit zdravotní potíže.

Stejně jako u savců (mezi něž patříme i my) dochází postupně během stárnutí k poklesu tvorby kolagenu v organismu.

U našich čtyřnohých miláčků se nedostatek projevuje nejvíce na pohybovém aparátu. Částečně je kolagen přijímán vyváženou stravou, ale často to nestačí.

Proto je výhodné doplňovat Incapet Collagen v krmivu, a to i v průběhu březosti.

 

Složení produktu a obsah látek

Inca Collagen je čistý 100% rybí hydrolyzovaný kolagen v prášku. Jedná se o přírodní produkt s rychlým nástupem účinků.

🇨🇿  Výhradně český výrobek bez přidaných přísad a barviv je lehce rozpustitelný v jakékoliv studené tekutině. Na způsob užívání se podíváme o něco později v textu.

V jednom balení Inca Collagenu najdete 90 000 miligramů čistého kolagenu z mořských ryb, který je rozdělen do třiceti sáčků práškového kolagenu. Jedna denní dávka obsahuje 3 000 mg hydrolyzovaného kolagenu typu I, II a III.

 

Kolagen typu I

Typ I je nejvíce rozšířený v živých organismech, tvoří 90% kolagenu a nachází se v kostech, zubech, šlachách, pokožce a tukové tkáni.

 

Kolagen typu II

Typ II se vyskytuje ve chrupavkách a některých vnitřních orgánech.

 

Kolegen typu III

Typ III najdeme převážně v embryonálním vývoji, následně je nahrazen kolagenem typu I.

 

Mořský kolagen

Mořský kolagen je bio-aktivní, Vaše tělo jej využije, jakoby si ho samo vyrobilo. Tělo vytváří základní formu kolagenu zvanou prokolagen. Ten je tvořený aminokyselinami prolinem a glycinem. Pro jejich získání je stěžejní přísun bílkovin ve stravě.

 

Zdroje mořského kolagenu

Zdroje proteinu jsou dva: rostlinné a živočišné.

Známými rostlinnými zdroji glycinu jsou banány, fazole, špenát, zelí, okurky.

Prolin najdete také v luštěninách, sóje a sójových výrobcích, bramborách, chřestu, tempehu a ořeších.

Živočišné zdroje bílkovin se nachází v mléčných výrobcích, ve vejcích a mase.

 

Prokolagen

Prokolagen potřebuje také vitamín C, i kdyby měl být do těla dodáván formou tablet. Pochopitelně nejlepším zdrojem vitamínu C je čerstvá kvalitní zelenina a ovoce jako jsou jahody, paprika, pomeranče a další.

Lidově řečeno „céčko“ hraje nezastupitelnou roli při tvorbě kolagenu v lidském těle, v aktivaci enzymů potřebných k zesíťování kolagenu.

Pevnost kolagenu je jeho základní vlastností a je skutečně závislá na vitamínu C.

Nepostradatelný je převážně pro sportovce se zvýšenou fyzickou zátěží, omladí pohybový aparát, redukuje vaziva a chrupavky.

 

strom s citróny (citrónovník)

 

Na opačné straně nedostatek vitamínu C vede ke tvorbě nestabilního kolagenu.

Mimo vitamínu C je pro kolagen zásadní ještě jedna aminokyselina lysin pomáhající při tvorbě a také snižování kolagenu v těle. Lysin se nachází ve stravě ve velkém množství v čočce, fazolích, quinoi a tempehu.

Zdrojů aminokyselin bylo uvedeno mnoho, jak si tedy sestavit jídelníček tak, abychom měli všech látek dostatek? Nezoufejte, pokud pro Vás není snadné konzumovat rozmanitou stravu a zajistit tak tělu dostatečný příjem všech těchto látek.

Nejjednodušším způsobem pro Vás bude sáhnout po potravinovém doplňku – po kolagenu. Je to jistota, která zaručí, že tělo dostane opravdu vše, co k produkci tak žádaného kolagenu potřebuje.

 

Užívání a dávkování

Pokud je pro Vás kolagen novinkou a s jeho užíváním teprve začínáte, je důležité podstoupit dvou- až tříměsíční startovací kúru. Ta spočívá v pravidelném užívání preparátu, kdy se konzumuje jeden sáček denně.

Doporučujeme rozpustit jeden zlatý sáček v tekutině o objemu 200-300 ml. Můžete si zvolit vodu, mléko, rostlinné mléko či ovocný džus vyjma grapefruitového.

Grepy totiž obsahují látky furanokumariny tlumící účinky některých enzymů a kolagen-drink by tak nedokázal naplnit své předpokládané funkce a účinky.

 

Vstřebávání kolagenu

Kolagenový preparát se vstřebává do krevního řečiště přes tenké střevo po vypití. V jiné podobě jej tělo nedokáže absorbovat, a proto se vyrábí v hydrolyzované formě.

To znamená, že kolagenní molekula je rozštěpena na menší části, peptidy, které se potom dostanou přesně tam, kde jsou potřeba.

Někteří suplementaři tento mocný nápoj pijí ráno ještě před snídaní, druzí si jej naopak ordinují na noc před tím, než se odeberou ke spánku.

Zda ráno či večer zde nehraje žádnou roli a je tak zcela na Vás, jakou denní či noční dobu si pro užívání vyberete.

 

Inca collagen 30 sáčků = 1 měsíční kúra

Máte-li již úvodní kúru za sebou, můžete pokračovat v užívání Inca Collagenu na základě vlastního zvážení a toho, jak moc cítíte potřebu řešit dané problémy a strádání těla.

I zde je podstatná pravidelnost aplikování kolagenu.

hydrolyzovaný kolagen Inca Collagen pro lidi

 

Užívání po celý rok

Kolagenový doplněk stravy je možné užívat i dlouhodobě bez nutnosti pauz, tedy jej můžete užívat 365 dní v roce bez větších omezení.

Obecně je doporučováno dávkování alespoň 2-3x týdně. Sami na sobě nejlépe poznáte, které dny jej Vaše tělo vyžaduje více či méně a jak kolagen působí uvnitř těla.

Můžete se také o frekvenci užívání poradit se svým lékařem, zejména pokud jste již překročili padesátý rok života.

V tomto životním období dochází k přirozenému procesu, kdy se kolagen postupně vytrácí a tělo není schopné jej dále vytvářet.

 

Sklenička s připraveným kolagenem a borůvkami

 

Proč užívat kolagen vnitřně?

Jistě jste již slyšeli nebo četli na příbalovém letáku mnohých kosmetických přípravků, že obsahují právě kolagen.

Pleťové krémy a séra se nanáší zevně na pokožku, aplikace kolagenu přes kůži působí vpravdě pouze efektem zvlhčení a zvláčnění pleti.

Kolagen použitý tímto způsobem nemůže prostoupit hluboko do kůže, kde se obvykle nachází dermis, hlubší vrstva kůže, společně s elastinem.

Molekula kolagenu je příliš velká na to, aby překonala bariéru kůže a vnikla dovnitř.

 

Studie kolagenu

Účinek kosmetických přípravků s obsahem hydrolyzovaného kolagenu nebyl prozatím důkladně prozkoumán.

Oproti tomu existuje dnes několik studií, které potvrzují účinky kolagenu přijímaného nápojem, tedy hydrolyzovaným práškem rozpuštěným ve vodě nebo jiné tekutině.

Doporučená denní dávka kolagenu je od 2-3 gramů. Menší množství než jeden gram za den tělo vůbec nepocítí a více než tři gramy jsou již neúčelné.

Maximální doporučená dávka je 10 gramů na den. V případě Inca Collagenu jsou to 3 zlaté sáčky denně, ale takové množství dodejte svému tělu jen krátkodobě, při akutním nedostatku nebo při abnormálně zvýšené tělesné zátěži.

TIP: Nejvhodnější užívání s nejpříznivějšími účinky Inca Collagenu je absolvování úvodní startovací fáze, která trvá dva až tři měsíce. Dále se pokračuje libovolně podle uvážení, ale pravidelně bez úplného vynechání.

 

Účinky hydrolyzovaného kolagenu

Slovo kolagen pochází z řeckého „kólla“, což v překladu znamená lepidlo, pojidlo. „Gen“ je francouzského původu – v celém smyslu slova se jedná o „výrobu lepidla“.

 

Pohybový aparát

V lidském těle funguje kolagen jako lepidlo, kdy k sobě pojí všechny podstatné tkáně, vazy a šlachy.

Benefity kolagenu oceníme navenek i uvnitř našeho těla. Protože kolagen tvoří až 30% veškeré bílkovinné tkáně v těle, jeho dostatek přináší mnohé pozitivní účinky.

Mezi ně patří zdravá hydratovaná pokožka, pevné nehty, lesklé vlasy bez vypadávání, zdravé zuby, správná funkce vnitřních orgánů a buněčných procesů a zreformování pigmentových skvrn.

 

Proti stárnutí

Jak jsme si již popsali dříve, postupem času dochází v těle při stárnutí ke snížení produkce přirozeného kolagenu. Některé faktory však mohou zrychlit proces snížení tvorby důležitého prvku a je proto vhodné se vyhýbat určitému způsobu chování.

Jak se říká: všeho moc škodí a toto platí i u vystavování se slunečnímu záření. Ano, vitamín D hraje nezastupitelnou roli v našich životech, ale při zvýšeném pobytu na slunci bez opalovacích krémů s vyšším ochranným faktorem dochází bohužel ke snižování produkce kolagenu.

Zejména pak v letních měsících okolo poledne, kdy je slunce nejsilnější.

smějící se starší muž a žena s vrásky

 

Další důležitou informací je vyhýbání se konzumace rafinovaných sacharidů a cukrů

Do této kategorie se řadí pečivo z bílé mouky (tukové rohlíky, veškeré sladké pečivo, toustový chléb), bílá rýže, sladidla (převážně bílý cukr, agáve sirup, kukuřičný sirup), sladké tyčinky, cukrovinky, těstoviny z bílé mouky, tortily a snídaňové cereálie a müsli (sem bohužel spadají i některé výrobky ze „zdravé výživy“).

Běžně má kolagen funkci sám se opravit, tyto vyjmenované potraviny schopnost opravy znemožňují.

 

Kouření snižuje produkci kolagenu

Nejzásadnějším faktorem je ovšem kouření, které prudce snižuje tvorbu kolagenu.

Jen v české populaci denně kouří téměř 40% lidí. Příznivou zprávou je, že v posledních letech pozorujeme v populaci v dlouhodobém kouření trend snižování.

Výborně poslouží suplementy s obsahem kolagenu nejen kuřákům, ale i lidem, kteří mají zájem o sebe pečovat a je pro ně důležité tělesné zdraví.

 

Účinky jsou potvrzené i ve vědeckých kruzích, které tvrdí, že kolagen je příznivý především na:

  • potíže s pohybovým aparátem: tendence k různým zraněním (zlomeniny, vymknutý kotník), bolavé kosti, klouby, zuby, ochabující chrupavkové tkáně
  • potíže s kůží: strie, kožní potíže, bradavice, častá povrchová poranění
  • potíže s vlasy: roztřepené konečky, suchá pokožka hlavy, vypadávání vlasů, lámající se vlasy, lupy
  • potíže s pletí: vrásky, suchá pleť bez života, ztráta elasticity, ochablost
  • potíže s nehty: lámavé nehty, křehké, štěpící se

 

Prevence

Bylo zjištěno, že kolagen dokáže jak preventivně zamezit tvorbě těchto problémů, tak velice účinně potlačit problémy již probíhající a více závažné.

Pokud pravidelně cvičíte, pro regeneraci a růst svalů je velmi prospěšné doplňování kolagenu v jeho čisté formě. Zároveň zabraňuje vzniku zranění při přetížení organismu či přetažení svalů.

Můžete tak s klidnou hlavou vyrazit do oblíbené soukromé či veřejné posilovny, anebo vyběhnout do lesa, kde si pročistíte hlavu.

Jen nezapomenout na strečink, ten kolagen nahradit nedokáže.

 

Mateřství a kolagen

Období mateřství je velkou zkouškou pro nejednu ženu. Kolagen může podat pomocnou ruku po porodu a hlavně v průběhu kojení, kdy je zásadní, aby ženské tělo přijímalo veškeré prvky důležité pro tvorbu kvalitního mléka pro miminko.

A nejen pro něj, po porodu mohou být novopečené maminky udivené, co se v jejich těle začne dít.

Některé skutečnosti mohou být překvapující: povolená kůže na břiše a povolené břišní svaly, uvolněné svaly pánevního dna, strie na bříšku a v bocích.

Zařazení Inca Collagenu do jídelníčku pomůže maminkám velmi rychle a přirozeně dostat se opět do výborné kondice.

 

Anti-aging efekt

Stárnutí je neodvratný proces, který patří k životu každého jedince. Stárne celá populace a my můžeme své tělo v tomto cyklu podpořit a zpomalit toto období konzumací vhodných potravin, zařazením pohybových aktivit a doplňováním vhodných suplementů.

Stáří neřeší pouze něžné pohlaví. Stále častěji se o svůj vzhled a zdraví zajímají také muži.

 

Přírodní podpora růstu pevných vlasů

V pozdějším věku se u některých pánů začínají objevovat potíže spojené s vypadáváním vlasů a začnou se tvořit vrásky.

Kolagen předchází i plešatění, zvyšuje růst a zlepšuje kvalitu vlasů. Pomáhá vyhlazovat jemné vrásky a zabraňuje jejich dalšímu vzniku.

Suplementace kolagenu je důležitá nejenom v pokročilém věku, důležitá je i v mládí, například pro studenty.

Kolagen nás ochrání před Alzheimerovou chorobou. Podle posledních studií byla tato skutečnost prokázána. Nejde tedy jen o prostředek ke krásné pružné pleti a zdravým kostem.

Kolagen chrání mozkovou kůru, snižuje hladinu vysokého cholesterolu a redukuje usazeniny v našich tepnách.

 

Benefity kolagenu

Benefity pravidelného doplňování kolagenu do stravy mohou již pocítit i naši čtyřnozí miláčkové. Značka Inca Collagen představila trhu prémiový třísložkový hydrolyzovaný kolagen s názvem Incapet Collagen, který je určený nejen psům a kočkám, ale mohou jej užívat i koně.

S velkou nadsázkou se dá říci, že role se zde na okamžik obrátily a kolagen byl testován na lidech, aby jej mohla užívat také zvířata.

Účinný je při potížích s pohybovým ústrojím, podporuje zdravé klouby, kosti a chrup a udržuje lesklou hladkou srst.

 

Hlavní výhody a nevýhody Inca Collagenu

Jednotlivá balení jsou malá, skladná a můžete si je brát všude s sebou: do práce, do školy, na výlety nebo do auta

Jedná se o nejlepší poměr ceny a kvality na trhu, kdy 1 000 mg Inca Collagenu stojí necelých 14 Kč

Můžete odměnit sebe, svou rodinu i čtyřnohého kamaráda, pro kterého je určená speciální řada Incapet Collagen

Poctivý český přírodní produkt

Uživatelům kapslí a tabletek nemusí vyhovovat kolagen v práškové formě

Nevýhodou může být pro někoho výrazná rybí chuť, jelikož se jedná skutečně o produkt bez přidaných látek, sladidel a dochucovadel

Balení vystačí „pouze“ na 30 dní užívání

Při přecitlivělosti či intoleranci na mořské plody je zásadní zvážit užívání tohoto přípravku

 

Zkušenosti s Inca Collagen

 

Nejčastější dotazy

Kolik sáčků kolagenu obsahuje 1 balení?

Balení Inca Collagenu obsahuje celkem 30 sáčků kolagenu s obsahem 3 000 miligramů v jedné denní dávce. V měsíční kúře tak máte celkem 90 000 miligramů kolagenu.

Jak dlouho mám kolagen užívat?

Inca Collagen je možné užívat dlouhodobě i jako prevenci. Nejlepších výsledků dosáhnete při dlouhodobém užívání, ale už po 1 balení můžete zaregistrovat zlepšení.

Kde je možné Inca Collagen koupit?

Objednávat můžete na oficiálních stránkách výrobce a prodejce www.IncaCollagen.cz.

Má kolagen vedlejší účinky?

Jedná se o doplněk stravy, který vedlejší nebo negativní účinky nemá. Za výrobou stojí navíc česká firma, která se specializuje pouze na prémiový kolagen z ověřených zdrojů.

Má kolagen vedlejší účinky?
Skrytý obsah
Jaká je nejlepší recenze?

Když jsem byla mladá, dívala jsem se na padesátnice, jako by to byla hudba budoucnosti, kterou nikdy neuslyším. Uslyšela jsem ji a bohužel se této melodie už nikdy nezbavím. Oslavila jsem padesátku a pohled do zrcadla mi pořád připadá více neuvěřitelný, neutěšený někdy až nepříjemný. Samozřejmě jsem vyzkoušela mnoho výrobků, zabalených do nejkrásnějších reklamních sloganů, z nichž se dá jedině omládnout. Neomládla jsem ani po jednom a bylo by naivní se domnívat, že elixír mládí už někdo vymyslel.

Když mi kamarádka donesla jako dárek Inca Collagen, říkala jsem si, zase nějaká kosmetická bomba, která jen prskne a zhasne. Byla jsem kamarádkou poučena o nutnosti denního užívání a prý neuvěřím. Nevěřila jsem, ale vykonala jsem. Když mi po dvou týdnech říkali v práci: “Ty máš milence?”, musela jsem opět našroubovat v koupelně plné osvětlení, které jsem ztlumila, abych nemusela vidět to, co by v zájmu zachování duševního zdraví stárnoucí krasavice, nikdy nemělo být vidět.

Po měsíci jsem musela konstatovat, že Inca Collagen funguje. Mám méně viditelné vrásky ve tváři, bohatší vlasy i nelámající se nehty. Pokožka celého těla je dokonce i hebká. Opět. I když je mi pořád padesát, pohled do zrcadla už není na šero, ani pološero.

Všem doporučuji dodat výživu pokožce celého těla v jedinečném složení kolagenu, který se nám prý přestává v těle vyrábět po 25. roku života!! Bohužel. Takže proč si nepomoct tím, že buňkám v pokožce doplníme životobudič, který kdysi naše mladé tělo umělo dokonce i samo vyrábět. Před čtvrtstoletím!

uzivatelka kolagenu

 

Kde Inca Collagen objednat?

Objednávat můžete na oficiálních stránkách www.IncaCollagen.cz.

inca collagen balení mořského koalgenu

Kolik to stojí?

Kolagen pro lidi

1 balení (30 sáčků) = 1260 Kč (balení vitamínu C jako dárek pro lepší vstřebávání kolagenu)

Výhodný balíček kolagenu 4+1 zdarma = 5 040 Kč


Kolagen pro psy

Incapet Collagen = 1260 Kč


Kolagen pro koně

Incapet Collagen = 1260 Kč


Kolagen pro kočky

Incapet Collagen = 1260 Kč


V nabídce jsou také výhodné sety, ledový čaj, brandovaný ručník, zdravý čaj Geisha, doplněk stravy vitamín C a relaxační balíčky.

Přejít do e-shopu

 

Závěrečné shrnutí

Produkt Inca Collagen a Incapet Collagen není určený jako náhrada pestré stravy. Vždy je důležité dodávat tělu veškeré látky, které potřebuje pro bezchybné fungování.

S tímto mořským kolagenem můžete svou tělesnou schránku podpořit, přirozeným způsobem tak nastartovat důležité procesy k jejich správné funkci a zpomalit přirozené a nezastavitelné procesy stárnutí organismu. Pokud je členem Vaší rodiny i domácí mazlíček, jistě bude velmi vděčný za možnost doplňování kolagenu a Vy s ním budete moci trávit více času.

Neváhejte a dovolte si vyzkoušet blahodárné účinky kolagenu na vlastní kůži hned teď.


Zroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835901/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30681787/

https://www.celostnimedicina.cz/kolagen.htm

https://www.healthline.com/nutrition/collagen-benefits

https://www.everydayhealth.com/skin-beauty/potential-health-benefits-of-collagen-and-thing-it-cant-do/

Naposledy aktualizováno 20 listopadu, 2021, autorem Redakce Magazínu

4.3/5 - (3 votes)

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *