Colostrum Advance Nutraceutics (recenze, dávkování, cena a zkušenosti uživatelů)

Colostrum Advance je přípravek obsahující imunoglobuliny, jenž významně zesilují imunitu. Jedná se o doplněk stravy, který přímo zvyšuje účinky imunitní odezvy organismu, zvyšuje jeho odolnost.

Produkt vyrábí česká firma Advance nutraceutics. Své produkty distribuuje nejen po České republice ale i v zahraničí a to na Slovensku, Slovinsku a Rumunsku a Maďarsku. Advance nutraceutics je na trhu již 10. rokem.

colostrum advancePřírodní podpora imunity

Pro ty, kteří jsou často nemocní

Dávkování: 1-2 tablety, 1-2x denně

Aktuálně sleva 30%, cena: od 349 ,-

Přejít do obchodu

Kdy je vhodné užívat přípravek na imunitu?

  • Pokud jste často nemocní
  • Jste v kontaktu s nemocnými lidmi
  • Prodělali jste chorobu oslabující vaši imunitu
  • V období vyššího stresu
  • Jako prevence
  • Po užívání antibiotik

Co je to colostrum?

Colostrum (kolostrum) je produkt mléčné žlázy, který se tvoří po porodu a je podobné mléku, ale mnohem bohatší na některé látky. V případě telat, kdy mají krávy odlišnou stavbu dělohy, například od člověka se telátka rodí naprosto imunitně nevybavena, jelikož z těla matky nepřecházejí protilátky do těla mláděte a jsou odkázána na přísun imunoglobulinů z mleziva.

Mlezivo se spouští před porodem a je produkováno asi ještě 5 dní po něm.

Colostrum Advance

Colostrum má vyšší aktivitu enzymů, větší množství vitamínů rozpustných v tucích, ale i vitamíny skupiny B, dále vyšší zastoupení minerálních látek, bílkovin a tuků. Obsahuje i růstové faktory, které obnovují buňky a podporují organismus k vytváření vlastních imunoglobulinů.

Proč ho tedy nepít přímo čerstvé? Mlezivo má poněkud nepříjemnou chuť, navíc nativní kolostrum obsahuje i patogeny, takže je v mnoha ohledech nejlepší dodávat ho tělu v podobě doplňků stravy. Bovinní (kravské) colostrum je z 95% podobné colostru lidskému.

Co jsou to imunoglobuliny?

Colostrum Advance obsahuje v jedné kapsli 440 mg IgG. Jedná se tak o nejsilnější dostupné colostrum v České republice. Imunoglobuliny jsou protilátky, mají bílkovinný charakter a účastní se imunitní reakce, kdy se protilátky přichycují na antigeny (bakterie a viry) a neutralizují je (zneškodní).

Imunoglobulin G znám také jako gamaglobulin je nejpočetněji zastoupen v mlezivu a váže na sebe viry, bakterie a posléze je ničí. Vyskytuje se ve 4 formách: IgG1, IgG2, IgG3 a IgG4. Každá forma se účastní imunitní reakce a přispívá tak k odolnosti organismu. Buď přímo ničí cizorodé látky, nebo je označují pro imunitní systém a zjednodušují jejich rozpoznání a zničení imunitním systému.

Laktoferin

Další důležitou složkou mleziva je laktoferin, který váže železo a zabraňuje růstu některých bakterií. Množení bakterií je za účasti železa, vychytáváním tohoto prvku se znesnadňuje jejich růst. Železo je poté předáváno erytrocytům. Dokáže pomáhat bránit naše tělo i proti nádorovým bujením a různým virům.


Vitamíny

Kolostrum je bohaté jak na vitamíny rozpustné v tucích (A, D, E, K), tak na vitamíny rozpustné ve vodě (hlavně skupiny B). Komplex vitamínu B má pozitivní účinek na nervový systém a působí proti vyčerpání a psychické únavě.


Minerální látky

Kolostrum je bohaté na:

sodík

chlór

draslík

vápník

hořčík

fosfor

a stopové prvky

Jaké jsou účinky na naši imunitu?

Protilátky se přímo účastní imunitní reakce, kdy se vážou na patogen a zneškodní ho. Není to tedy jen podpora imunitního systému, ale imunoglobuliny se přímo účastní obrany organismu.

Colostrum, které se nachází v přípravku Colostrum Advance pochází z chovu dojnic z farmy v České republice z ekologicky čistého prostředí. Prostředí ve kterém dojnice žijí hraje velkou roli v kvalitě colostra.

Celý výrobní proces podléhá ISO 9001:2001. Výrobní postupy jsou šetrné a zachovávají všechny důležité aktivní látky. Výrobky jsou také podrobeny nezávislou kontrolou kvality v akreditované laboratoři  zahrnující mikrobiologickou a chemickou analýzu. Colostrum je také testováno na přítomnost těžkých kovů.

Nutriční hodnoty a složení

Nutriční hodnoty (množství ve 100 g):  Energie 360 kcal/1508 kJ, Bílkoviny > 50 g, Laktóza > 25 g, Tuky < 5g, IgG >40% (z celkového obsahu bílkovin)

Složení: Colostrum IgG , 440mg v 1 kapsli

Velikost balení: 90 tobolek

kolostrum složení

Dávkování Colostra Advance

Dospělí: 1-2 kapsle 1-2x denně.

Děti od 3 let: 1 kapsle 1-2x denně. Dostatečně zapít vodou.

Tento produkt může být konzumován i dlouhodobě (jako prevence).

Skladování: v suchu a temnu při teplotě do 25 °C

Přípravek není určen pro osoby trpící alergií na mléko.

Zajímavost: Firma Advance nutraceutics slibuje vysoce koncentrované extrakty přírodních látek. Všechny suroviny prochází přísnou vstupní kontrolou. Vývoj produktů je založen na nejnovějších poznatcích z vědeckých výzkumů, ale zároveň se inspiruje léčivou silou přírody. Přípravky se vyrábí v České republice dle systému HACCP ve dvou výrobních závodech Česká Třebová a Kopřivnice. 

Zkušenosti jiných uživatelů

Colostrum zkušenosti uživatelů

Jsou spokojeni například i uživatelé z Heureky

Colostrum zkušenosti z heureky

Kde Colostrum Advance objednat/koupit?

Objednat Colostrum Advance můžete na oficiálních stránkách výrobce, aktuálně také s 30% slevou! Na výběr máte více možností, čím více balení koupíte, tím je to levnější. Navíc když koupíte 2 a více balení, tak máte dopravu zcela zdarma.

Doprava: 49 Kč, při objednávce 2 a více produktů doprava ZDARMA

90 kapslí = 349 Kč + 49 Kč za dopravu

2x 90 kapslí = 679 Kč, doprava zdarma

3x 90 kapslí = 989 Kč, doprava zdarma (doporučujeme při dlouhodobých problémech s imunitou)

Nejvýhodnější: 4x 90 kapslí = 1278, doprava zdarma (doporučujeme při dlouhodobých problémech s imunitou)

colostrum advance
Přejít do obchodu

*Pokud máte zkušenosti s Colostrum ADVANCE, oceníme, když se zapojíte do diskuze a skrz Váš komentář popíšete svoje zkušenosti. Může to pomoc dalším uživatelům.

Zdroje:

https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-785/bovine-colostrum

Naposledy aktualizováno 7 října, 2023, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (3 votes)

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *