Metody liposukce

Liposukce =  proces, při kterém se z těla odsává přebytečný tuk. Počet tukových buněk v těle je daný, zvětšování tukové tkáně spočívá ve zvětšování již existující tukové tkáně. Při liposukci jsou tukové buňky z těla trvale odstraněny, a proto je výsledný efekt dlouhodobý. Možností jak tuk z těla odstranit je více, my si teď metody odstranění přebytečného tuku představíme. Jedná se o zcela bezpečné metody, kterou jsou cenově dostupné.

Jaké jsou metody liposukce?

 

1. Klasická liposukce (tumescentní vibrační liposukce)

Principem tumescence je aplikace speciálního roztoku, který uvolní tukové buňky. Ty jsou poté pomocí speciální vibrující kanyly odsávány.

Během jednoho zákroku lze odsát 1500 až 2500 ml, je možné zákrok opakovat. Operace většinou trvá méně než jednu hodinu.

Pro koho je tato metoda vhodná:

✅ muži i ženy

✅ mladší věk (k efektivitě nutná elasticita kůže)

✅ pro lidi v dobrém zdravotním stavu

Více o zákroku zde

 

2. Laserová liposukce Slim Lipo

Při této liposukci se využívá laserového paprsku, který dokáže fixovat kůži a podkoží ke spodním vrstvám a bránit tak vzniku nerovností kůže. Proto je metoda vhodná i pro starší jedince 40 – 50 let. Tato metoda je šetrnější ke tkáním a využívá se v problematice podbradku, kde je kůže méně elastická.

Pro koho je tato metoda vhodná:

✅ muži i ženy

✅ i staršího věku

✅ pro lidi v dobrém zdravotním stavu

Více o zákroku zde

 

3. Water jet liposukce

Tuto metodu využijí ti, kteří nemají vyloženě nadváhu, ale tuk se jim ukládá do problematických partií. Jedná se o šetrné odsátí tuku, kdy je možná jeho následná reorganizace. Proces funguje na principu pulzujícího vodního paprsku, umožňuje odběr nepoškozených, vysoce životaschopných tukových buněk z podkoží a jejich okamžité opětovné vstřikování do míst, kde je naopak potřeba tukem doplnit úbytek tkáně. Jsou to velmi často prsa, ale také obličej, kdy se tukovou tkání vyplní propadliny v obličeji, jako kruhy pod očima, koutky úst a podobně. Tato metoda se popisuje jako bezpečnější, kdy je vodním paprskem šetrně oddělována tuková tkáň od tkání ostatních.

Pro koho je tato metoda vhodná:

✅ osoby trpící drobnými nedostatky

✅ pro lidi v dobrém zdravotním stavu

Více o zákroku zde

 

Kde liposukci provozují

Liposukci můžete podstoupit na klinice Perfect Clinic v Praze, ambulantní zákroky pak v Brně a Liberci.

Praha, Kartouzská 10

Plastická chirurgie – telefon 273 038 900

Estetická dermatologie – telefon 225 379 10

Brno, Jakubská 2

Plast. chirurgie & est. Dermatologie – telefon 513 033 763

Liberec, Komenského 7

Plast. chirurgie & est. Dermatologie – telefon 483 033 383

 

Cena

Cena liposukce je určená především rozsahem zákroku. V ceně není zahrnuta hospitalizace, antitrombotické punčochy a zdravotní elastické prádlo.

Kompletní ceník naleznete ZDE.

Před zákrokem

Samotný zákrok předchází konzultace s lékařem. Vše Vám bude vysvětleno, jak průběh liposukce, tak následná rekonvalescence.

Rekonvalescence

Délka se liší dle rozsahu zákroku. V případě lokálního znecitlivění je zákrok ambulantní a odcházíte již v ten samý den domů. V případě, že podstoupíte celkovou anestezii, se pobyt na klinice prodlouží na 1 – 2 dny. Je vhodné zajistit si odvoz druhou osobou. V obou případech je nutný klidový režim. Za dva týdny přijdete na vyndání stehů. Návrat do zaměstnání záleží hlavně na typu vaší profese, v případě fyzicky nenamáhavého povolání, je návrat možný už třetí až čtvrtý den po operaci.

Webové stránky jsou velmi přehledné a nabízejí veškeré potřebné informace.

Zdroj informací: www.perfectclinic.cz

Naposledy aktualizováno 17 listopadu, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *