Kurkumin advance recenze – jaké jsou zkušenosti?

Kurkumin Advance je doplněk stravy od společnosti Nutraceutics ve formě kurkumin kapslí s obsahem vysoce koncentrovaného extraktu z kurkumy. Díky tomu jde o nejsilnější kurkumin dostupný na trhu v České republice. Je určený ke komplexní podpoře zdraví jako takového, protože má opravdu širokou škálu příznivých účinků na lidské tělo.

Pokud máte pocit, že pro své zdraví neděláte dost nebo byste měli něco změnit, čtěte dál. Zjistíte, jak kurkumin dokáže podpořit správné funkce téměř všech soustav lidského těla, a jaký je rozdíl mezi kurkumou a kurkuminem.

Proč si koupit Kurkumin značky Advance?

 • vysoká koncentrace kurkuminu
 • obsahuje piperin k zvýšení účinků
 • podporuje imunitu – vhodné, pokud jste často nemocní
 • pomáhá udržet krásnou pokožku
 • zlepšuje trávení
Kurkumin advance tablety 60 kapslí

Co je to Kurkumin Advance?

Rozdíl mezi kurkumou a kurkuminem spočívá v tom, že kurkuma je rostlina a kurkumin její aktivní složka, která se nachází v oddencích kurkumy.

Z oddenků se kurkumin získává extrakcí. Ještě jinak lze říci, že pojem kurkuma označuje sušené a rozemleté oddenky rostliny kurkumovníku, zatímco kurkumin je látka v této směsi obsažená.

Tato látka má celou řadu pozitivních vlivů na lidské zdraví. Kurkumin Advance je proto doplněk stravy, který je zaměřený na celkovou podporu správných funkcí lidského těla, a tedy ozdravení organismu.

Kurkumin.cz

Pro koho je Kurkumin vhodný?

Kurkumin je pro každého, kdo chce udělat něco pro celkový stav svého zdraví. Kurkuma tablety dokáže podpořit správnou funkci trávicího, imunitního, dýchacího či kardiovaskulárního systému, nebo vylepšit stav kloubů.

Díky tomu je schopný předcházet řadě zdravotních potíží.

Přípravek není vhodný v případě alergie na kurkumu a není určený pro děti a těhotné či kojící ženy.

Složení Kurkumin Advance

Základem Kurkuminu je vysoce koncentrovaný extrakt z kurkumy s obsahem 95 % kurkuminoidů. Jde tedy o doplněk stravy s nejvyšším obsahem kurkuminu v jedné kapsli v ČR.

Složení kapsle vypadá takto:

LátkaMnožství
Extrakt z kurkumy (95 % kurkuminoidů)  400 mg
Extrakt z černého pepře (piperin) 5 mg

Přípravek neobsahuje lepek, laktózu ani mléčnou bílkovinu.

Spojení kurkuminu s piperinem zajišťuje ještě lepší vstřebatelnost kurkuminu, než by tomu bylo bez piperinu.

Tato látka se celkově vyznačuje zesilováním účinků ostatních látek. Podívejme se teď na tyto látky podrobněji.

Extrakt z kurkumy (kurkumin s obsahem 95 % kurkuminoidů)

Kurkumovník je rostlina příbuzná zázvoru. Jde o vytrvalou bylinu, které se nejvíce daří v Indii. Nejvýznamnějším zástupcem kurkumovníků je kurkumovník dlouhý (Curcuma longa), známý též jako indický zázvor či indický šafrán.

Právě z jeho oddenků se získává i extrakt kurkuminu obsažený v přípravku Kurkumin Advance.

Látka kurkumin chemicky patří mezi difenylalkanoidy. Velké využití má v potravinářství, kde je používaný jako barvivo. Přidává se také do kari koření a hořčice.

Účinky kurkumy na lidské zdraví jsou v indické Ájurvédě a tradiční čínské medicíně známy odpradávna.

Jak tedy kurkuma působí?

Má blahodární účinky na trávicí systém – podporuje tvorbu a vylučování žluči, a tím tedy celkově zlepšuje trávení. Lze jí jako podpůrnou léčbu využít při chronických onemocněních jater a žlučníku.

Pomáhá při bolestech břicha, nadýmání a má uklidňující účinek na žaludek.

Zlepšuje periferní prokrvení a tím podporuje funkci kardiovaskulárního systému. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin, případně je schopná je rozpouštět.

Kurkuma je přírodní antioxidant, chrání tělo před škodlivými volnými radikály a pročišťuje organismus. Podporuje imunitní systém.

Kurkuma působí protizánětlivě a využívá se ke zmírnění bolesti a zánětu při artritidě. Je vhodná také při artróze. Celkově pak přispívá k udržení dobrého stavu všech kloubů.

Zlatý kurkumin je podle některých studií dokonce prevencí nádorového bujení, tedy rakoviny.

Kurkuma pak napomáhá také dobré duševní rovnováze a preventivně působí proti neurodegenerativním onemocněním, jako je například Alzheimerova choroba.

Kurkuma má také antivirové a antibakteriální účinky. Tento fakt se hodí při infekci dýchacích cest. Kurkuma snižuje příznaky chřipky, nachlazení či rýmy.

Může pomoct ulevit při potížích spojených s astmatem či bronchitidou. Podporuje celkové zdraví dýchací soustavy.

Piperin – extrakt z černého pepře

Piperin je alkaloid nacházející se v černém pepři.

Pepř černý, latinsky Piper nigrum, se používá jako koření a jeho vlastí je Indie. Je to zdravé koření, které pozitivně ovlivňuje řadu funkcí lidského organismu.

Obsahuje vitamín K, který je důležitý pro správnou funkci jater. Dále pak prospěšné látky jako jsou vápník, chrom, mangan či železo.

piperin z pepřových kuliček

V čem je tedy černý pepř tak dobrý?

 • Piperin v pepři je mimo jiné velmi dobré antidepresivum a napomáhá také správné funkci mozku.
 • Černý pepř zvyšuje vylučování kyseliny chlorovodíkové nezbytné pro trávení, a tím podporuje celý trávicí systém. Působí jako přírodní detox. Piperin je navíc znám svou vlastností, kdy dokáže zesilovat účinky ostatních látek. Tím také přispívá k lepší absorpci živin z potravy.
 • Působí jako prevence kornatění tepen, protože dokáže zabraňovat ukládání cholesterolu v tepnách.
 • Přispívá k dobrému stavu pokožky a dokáže čistit pleť.
 • Má antioxidační a protizánětlivé účinky.

V případě doplňku stravy Kurkumin Advance je ale zcela klíčová jediná výše zmíněná vlastnost piperinu, a to je jeho zesilování účinků jiných látek a jejich lepší vstřebatelnost.

Kurkumin s piperinem v jedné kapsli způsobí to, že vaše tělo bude schopné ze zkonzumovaného kurkuminu dostat maximum jeho pozitivních vlastností.

Jak jste si mohli přečíst, kurkumin je schopný ozdravit téměř celý váš organismus. A teď si ještě představte jeho účinky znásobené piperinem.

Účinky Kurkumin Advance

Zkusme to tedy přehledně shrnout. Co tedy od tohoto doplňku stravy můžete očekávat?

 1. Zlepšení trávení – Jak kurkuma, tak černý pepř se ze všeho nejvíc vyznačují příznivým vlivem na trávicí soustavu. Obzvlášť spojení kurkuminu s piperinem je vhodná volba pro střevní zdraví.
 2. Zdraví kloubů a zlepšení jejich funkčnosti – kurkumin působí proti zánětům a bolesti v kloubech a chrání jejich chrupavku.
 3. Podpora imunitního systému – kurkuma je přírodní antioxidant chránící tělo před volnými radikály, čím podporuje imunitu. Pomáhá i v boji s viry a bakteriemi.
 4. Podpora dýchacího systému – kurkuma je dobrým pomocníkem při jakékoli infekci horních cest dýchacích, pomáhá také při astmatu a bronchitidě.
 5. Podpora duševní rovnováhy a nervové soustavy – mimo jiné kurkuma působí jako prevence neurodegenerativních onemocnění. Bonus přidává piperin, který je přírodní antidepresivum.
 6. Podpora kardiovaskulárního systému a zlepšení prokrvení na periferiích – kurkuma i černý pepř podporují zdraví a funkci cév a kapilár.
 7. Zdravá pokožka – už výše zmíněným působením proti volným radikálům kurkuma zabraňuje také narušování pokožky, a tím jí udržuje v dobrém stavu.

Kurkumin advance zkušenosti

logo nutraceutics

Kurkumin je vyborným doplňkem pro celý organismus. Vřele doporučuji, beru ve svých 72 letech a prospívá mi.

Vrátný

logo nutraceutics

Naprostá spokojenost jak s produktem, tak se službou.

Miroslav Lochman

logo nutraceutics

Kurkumin Advance má nejlepší složení, ze všech nabídek přes internet.
Přibližně dva měsíce užívám 1 tabletu denně a účinky znatelně pociťují.
Upřimně všem doporučují.

Ajrin

logo nutraceutics

cítím se lépe,větší pohoda,minimální únava.

František

Dávkování a užívání

Užívejte maximálně 1-2 kapsle Kurkuminu denně, zapijte je dostatečným množstvím tekutiny. Toto doporučené množství nepřekračujte.

Základní balení obsahuje 60 kapslí, při dvou kapslích denně vám vydrží měsíc. Můžete si ale zakoupit i větší balení a ušetřit tím peníze.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Přípravek nesmí užívat děti, těhotné a kojící ženy, a lidé s prokázanou přecitlivělostí na kurkumin či piperin.

Doporučené denní množství 1-2 kapsle určitě nepřekračujte. Pokud byste to dělali a kurkumu ještě navíc konzumovali v potravě, mohla by způsobit menší potíže v podobě nežádoucích účinků. Pokud budete dodržovat toto množství, přípravek Kurkumin Advance žádné nežádoucí účinky mít nebude.

V případě jakýchkoli nejistot ohledně vašeho zdravotního stavu a užívání kurkuminu v doplňku stravy, se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kde Kurkumin Advance koupit?

Přípravek můžete zakoupit online na stránkách společnosti Nutraceutics, konkrétně na kurkumin.nutraceutics.cz.

Přípravek je vhodný k dlouhodobému užívání, proto máte na výběr i z větších balení:

60 kapslí399 Kč
120 kapslí (2×60)749 Kč
180 kapslí (3×60)1099 Kč
240 kapslí (4×60)1399 Kč

Čím větší balení vyberete, tím víc peněz ušetříte. K trojnásobnému a čtyřnásobnému balení budete mít dopravu až domů zdarma. Při zakoupení balení 4×60 dostanete navíc doplněk stravy VitaCé na podporu imunity úplně zdarma (omezená akce).

Kurkumin Advance je dostupný také ve všech lékárnách v České republice.

Závěrečné shrnutí

Co si budeme říkat, žijeme v náročné době. Drtivá většina lidí dnes žije pod tlakem osobních a pracovních povinností, někteří dokonce mají více prací najednou, další musí stihnout různé termíny či za jeden den zařídit hromadu věcí. Na pořádnou regeneraci a péči o své tělo spousta z nich nemá v této uspěchané době čas.

Perfektním způsobem, jak své tělo uchovat v pevném zdraví, je přípravek Kurkumin Advance. Jak jsme se mohli přesvědčit, s Kurkuminem podpoříte své zdraví opravdu komplexně.

S jeho užíváním se soustavy vašeho těla začnou zcela jistě celkově ozdravovat.

Říká se, že zdraví si nekoupíte, což je zcela jistě pravda. Kurkumin se ale skutečně snaží toto rčení alespoň trochu narušit, protože v jeho případě se jedná o investici opravdu do celého zdraví, a ne pouze do jedné jeho složky.

I každý stroj občas potřebuje pravidelnou údržbu a servis, aby dobře fungoval. Přípravek s obsahem kurkuminu je něčím jako totálním servisem vašeho těla seshora až dolů.

Máte zkušenosti s produktem? Zapojte se do diskuze pod článkem.

Časté dotazy a odpovědi

Kurkuma tablety recenze

Redakce magazínu

Kurkumin advance tablety 60 kapslí
Účinky
Složení doplňku
Dávkování
Cena
Možnosti doručení a platby
Množstevní slevy

Zhodnocení

Přípravky advance nutraceutics patří mezi top doplňky, které v ČR najdete. Česká výroba, vysoká kvalita vstupních sruovin, zpracování a skvělé bonusy (slevy, doprava zdarma, doplněk na vyzkoušení zdarma).

4.8

Naposledy aktualizováno 2 prosince, 2023, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *