Kyselina hyaluronová, svěcená voda pro vaši pleť

Kyselina hyaluronová, svěcená voda pro vaši pleť

Už jste někdy slyšeli o kyselině hyaluronové? Zřejmě ano a pravděpodobně si tuto látku spojujete s úpravami obličeje. Tak trochu je to pravda. Je ale opravdu dokonalá, proto se nedivme tak širokému použití a tomu, že je mezi ženami velmi oblíbená.

Pojďme se ale podívat na ucelené informace o tom, co kyselina hyaluronová vlastně je a k čemu se skutečně používá.

 

Co to je kyselina hyaluronová?

Tato látka je přírodní a je obsažena přirozeně v lidském těle. Kyselina hyaluronová má především hydratační funkci. Je tak skvělá, že pomáhá kůži zadržovat vodu a tím ji hydratovat. V případě, že si někdo nechá aplikovat tuto kyselinu do své kůži, dodává ji jen přirozenou látku.

Tím jak pleť stárne a vytvářejí se vrásky, se kůže dehydratuje a následně mohou vznikat vrásky.  Tím, že kůži dodáme potřebnou, a hlavně přírodní, látku, tak dochází k tomu, že vaše pleť po aplikaci je opět hladká, mladistvá a svěží.

Obecně lze říci, že je vhodná pro všechny typy pleti. Je to přirozená látka, která se vyskytuje naprosto u všech lidí. Má neuvěřitelné schopnosti, váže na sebe vodu, následně hydratuje pokožku. Pokud tedy máte starší a dehydratovanou pleť, je tato látka přesně pro vás.

 

kyselina hyaluronová a její vliv na pleť a tvorbu vrásek

 

Když se moc mračíte, nebo smějete

Tím, že používáme náš obličej k tomu, abychom vyjádřili své emoce, ať už je to smích, pláč nebo cokoliv jiného, naše kůže se postupem času vyčerpává. Na pleti si tak můžete všímat záhybů, potažmo začínajících vrásek.

Je to dáno tím, že když stárneme, kyselina hyaluronová mizí z naší kůže, tím pádem není naše pleť hydratovaná a vypnutá. Dochází také k tomu, že se rány mohou hůře hojit. Po aplikaci kyseliny hyaluronové lze pocítit to, že je kůže vypnutá, není suchá, a je krásně uhlazená. Vy se tak budete pyšnit:

 • Mladistvým vzhledem
 • Zdravou pokožkou
 • Redukcí vrásek

 

Pro koho je kyselina hyaluronová určena

Kyselinu hyaluronovou mohou aplikovat jak ženy, tak i muži. A na věku také nezáleží. Pokud chcete předcházet k dehydrataci pokožky a následným vráskám, všeobecně se doporučuje aplikovat kyselinu od 25. roku života. Je třeba však prostředky používat pravidelně. V případě, že používáte krém s přídavkem kyseliny hyaluronové, je doporučováno krém nanášet pravidelně 2 x denně.

 

Jak kyselina hyaluronová funguje

Kyselina hyaluronová se skládá z hyaluronu sodného, má tak unikátní složení a proniká do všech vrstev kůže a díky tomu zabraňuje tvorbě vrásek. Dále kromě toho, že omezuje vznik vrásek, funguje tak, že:

 • Udržuje hydrataci pleti
 • Snižuje mimické rýhy
 • Vyhlazuje pleť
 • Má antioxidační účinky

Také se kromě výše uvedených účinků podílí na vzniku kolagenu, což je látka, která je také přirozená pro naše tělo. A vyskytuje se také, kromě jiného v kůži. Kyselině hyaluronové se říká kyselina mládí a to proto, že po její aplikaci skutečně budete vypadat mladistvě. Kladně působí na přirozenou obnovu buněk, a i tím zabraňuje tvorbě vrásek. Je vhodná i pro ty, kteří trpí akné a neví si s ním rady. Úspěšně omezuje také malé jizvičky na obličeji.

dermavit tablety

Známá značka Advance Nutraceutics

✅ Pro krásnou a zdravou pleť

✅ AKTUÁLNĚ sleva 30% (nepropásněte akci)

Přejít do obchodu

Jaké jsou druhy kyseliny hyaluronové

Kyselina je látka je tělu vlastní a zjišťuje se, že je tělu hodně důležitá. Není to ale jen o kráse. Je to zavádějící název, nejedná se přímo o kyselinu. 1 g kyseliny hyaluronové je schopen navázat 4 litry vody, což žádná jiná látka neumí. Když stárneme, tak máme v sobě stále méně kyseliny hyaluronové. Přibližně od 30. Věku se začne kyselina hyaluronová ubývat.

Tato kyselina se vyskytuje nejen v kůži, ale také například v kloubech. Tři druhy kyseliny hyaluronové, ta nejdražší je nejúčinnější, ta středně drahá kyselina je sice levnější, ale neproniká do hloubky kůže. Pozor na to, jaký přípravek si kupujete.

Opravdu účinná je nízkomolekulární kyselina, která není příliš dostupná a těžce se vyrábí. V krémech se tak vyskytuje spíše ta levnější varianta.

 

Jak se kyselina používá?

Výhodou aplikace kyseliny hyaluronové v v kosmetickém salonu, který používá tu dražší a nízkomolekulární variantu, je to, že není potřeba žádných jehliček, stačí ji tak přiložit na očištěnou pleť a to je v podstatě vše. Kyselina hyaluronová je velmi zajímavou látkou a stále se objevují nové poznatky v používání. Již dnes ale víme, že kyselina hyaluronová pomáhá:

 • Při popáleninách
 • Při atopickém ekzému
 • Na akné
 • Při hojení ran
 • Při problémech s pletí

To, že nám v průběhu času ubývá tato kyselina, je poměrně hodně dána geneticky, záleží také na tom, jakou pleť máme. Prevence úbytku kyseliny je například v nepřiměřeném opalování.

Ultrafialové záření poškozuje buňky a rozkládá tuto vzácnou kyselinu. Kolik je potřeba aplikace kyseliny, například při velkém postižení akné, je vysoce individuální a jde o komplexní léčbu. Léčba může být dlouhá od několika týdnů až po několik měsíců.

 

Kyselina hyaluronová jako pomocník v medicíně

Možná jste o tom nevěděli, ale tato kyselina pomáhá i v medicíně. Největším využitím je při popáleninách. Dokonce se říká, že s její pomocí lze nalézt také nádory. Její další využití je například při očních operacích, například k tomu, aby oči byly vlhké. Dále její využití je také při léčbě ortopedických zranění.

Funguje tak, že se injekčně aplikuje do poškozených chrupavek, nebo při poranění šlach. Především pak je vhodná pro léčbu ran u diabetiků, kteří mají obecně horší proces hojení.

 

obrázek kosmetiky

 

Je vidět že tato zázračná kyselina se používá v medicíně hodně, dokonce také při zánětech nebo při protinádorové léčbě. Využití možná časem nalezne i v jiných oborech než je jen medicína. Stejně, jako u lidí, se používá také u zvířat, opět při ortopedických problémech.

 

Co o kyselině hyaluronové víme?

Tuto zázračnou kyselinu známe již více než 80. let a pořád ještě jsme zcela určitě nenalezli všechno její využití. V současnosti je více než 2000 patentů na její využití a ještě pořád není konec. Její výzkum neprobíhá jen ve světě, ale také v naší zemi, kde se vědci snaží zjistit, k čemu by se ještě dala využít.

Před 70. lety se tato kyselina používala, jen jako náhrada v pekařských výrobcích, což je trochu škoda. Naštěstí dnes již víme, jak se vyrábí a používáme je v nejrůznějších oblastech.

I v kosmetice se kyselina používá v nanočásticích, tak aby prostoupila co nejhlouběji, ale nejen v kosmetice, také ve, již zmíněné medicíně. Věda je tak vepředu, že si již nyní využívá kromě nejrůznějších zranění také při léčbě kmenových buněk. Je to úžasné a už nyní se můžeme těšit na to, co naši vědci vymyslí nového.

 

Aplikace kyseliny v kosmetice

Existuje několik možností, jak tuto kyselinu dostat pod kůži. Krémy zná snad každá žena, nicméně jejich účinek není takový, jak bychom si asi představovali, nedostane se totiž do hloubky, působí tak, že na kůži zanechá pouze film. Když už si chcete pořídit něco, co můžete použít doma, je vhodnější sérum, kde je jen čistá kyselina hyaluronová. Pouze v tomto případě se vám podaří:

 • vyhladit pleť
 • a zbavit se vrásek zevnitř.

Chcete-li se svěřit do rukou odborníků, mohou vás potkat injekce s kyselinou hyaluronovou, které se objevily v roce 2003. Těmito injekcemi se zbavíte rýh, vrásek, ale také můžete mít plnější rty.

Injekce jsou také vhodné pro to, že stimulují produkci kolagenu a účinek je tak ještě větší. Počítejte ale s tím, že tato metoda je poměrně finančně náročná. Jistě má tato kyselina pozitivní účinky, už jste ji taky vyzkoušeli nebo jste se například někdy setkali naopak s negativním působením?

BODYBE – Kolagenová vyživující maska s kyselinou hyaluronovou – Piña Colada (150ml)

Kolagenová vyživující maska s kyselinou hyaluronovou

Česká kosmetika s výrobou a sídlem v ČRPřejít do obchodu

 

Zdroje:

https://www.healthline.com/nutrition/hyaluronic-acid-benefits

https://bodybescrub.com

Naposledy aktualizováno 2 října, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *