Acai berry, 10 důvodů, proč začít s její konzumací

Pokud bychom ještě před pár lety někdo v kolektivu vašich známých zmínil Acai berry, zřejmě by to většině z vás nic kloudného neřeklo. V dnešní době sice ještě stále není mezi širokou populací tolik známá, ale někteří už by dokázali správně určit, že se jedná o tropickou bobuli s velice netradičním pojmenováním.

Kde se ale vzali a proč byste o nic měli vědět? Odpovědi na tyto otázky se skrývají v následujících řádcích, takže čtěte velice pozorně.

Základní informace o Acai berry

Tyto bobule se pěstují a sbírají v oblasti Střední a Jižní Ameriky. Jedná se o plodiny palem, které se v poslední době začaly šířit po celém světě a všude je o nich slyšet. Dokonce i obyvatelé České republiky už začínají postupně poznávat, jaký to poklad se v nich skrývá.

Bobule se vyznačují zejména vysokými nutričními hodnotami, které se v rámci ovoce jako celku nedají s žádnou jinou plodinou srovnávat. Právě díky tomu si zajistily místo mezi superpotravinami, jenž v poslední době doslova hýbou světem.

Zařazení Acai berry do jídelníčku přináší jen samá pozitiva, které jsme se pro vás rozhodli sepsat jedno po druhém.

1. Acai berry okouzlí originální chutí

Pokud se bavíme o pozitivních vlastnostech bobulí Acai berry, musíme začít u jejich naprosto jedinečné chuti. Bobule dokáží jako přísada do některých pokrmů zcela změnit pohled na jednotvárný jídelníček a rozšířit tak vaše kulinářské umění. Konzumace této plodiny připomíná kombinaci lesního ovoce a čokolády. Dá se tedy říct, že vám jednoduše nahradí nezdravé mlsání tím přínosným. Jako přísada se dá použít také do ovocných salátů, které zejména v letním období dokáží příjemně osvěžit.

Acait berry a bambusová lžíce

V kuchyni můžete s bobulemi různě experimentovat. Sušené plody se hodí jako doplněk jogurtů, ovesných kaší nebo chia pudinku. Dají se samozřejmě jíst také zcela samotné. Prášek z Acai berry dodá příjemný chuťový ocásek vašemu smoothie nebo koktejlu.

Pyré z bobulí také chutná skvěle. Fantazii se zkrátka meze nekladou, takže můžete zkoušet všechny kombinace, které vás jen napadnou.

2. Stačí pár bobulí a zbavíte se hladu

Většina druhů ovoce sice příjemně osvěží, nicméně hladem i tak trpíte dál. To se ale rozhodně nedá říci o Acai berry, která hlad zahání již po pár bobulích. Právě proto se tato superpotravina často zařazuje do různých diet, kdy člověk často slýchá volání svého žaludku. S těmito bobulemi se pocitu prázdného břicha zbavíte jednou pro vždy.

3. Po náročné fyzické aktivitě opět vrátí sílu

Acai berry je ze své podstaty stále ovocem. A právě ovoce je z velké části tvořeno sacharidy, které dodají potřebnou energii po sportovním tréninku. Navíc se i lehce vstřebává. Zároveň obsahuje i velké množství látek, které mají zásadní vliv na svalovou i psychickou regeneraci.

Trávíte většinu dne ve stresu a nadměrném psychickém vypětí? S pomocí těchto bobulí se vám podaří tyto nepříjemnosti efektivně odbourat, což se samozřejmě podepíše i na celkové spokojenosti.

plod acai berry
Plody acai berry.

4. Podpora zdraví vychází ze samotného složení

Pokud se blíže podíváme na složení těchto bobulí, tak nám musí být hned jasné, proč jsou pro náš organismus tak prospěšné. Obsahují totiž 9 % bílkovin, 4 % tuku, téměř polovinu tvoří zmíněné sacharidy, 30 % tvoří vláknina a dále jsou zastoupeny také vitamíny A, B, C, vápník, hořčík, zinek, měď a Omega 3, 6, 9 mastné kyseliny.

Z tohoto výčtu je jasně patrné, že konzumace Acai berry nám přináší jen samá pozitiva.

5. Ovoce, které zpomaluje stárnutí

Proud času je natolik silný, že jej bohužel nemůžeme zastavit. Lze jej však alespoň zpomalit a to právě díky Acai berry. Odborné studie jasně prokázaly, že bobule obsahují opravdu velké množství antioxidantů (co jsou antioxidanty), které se pohybují až kolem 103 000 ORAC, což se skutečně skvělý počin.

Antioxidanty pomáhají zbavovat tělo volných radikálů, které mimo jiné poškozují buňky. Dále také snižují telemetrický řetězec DNA, který hraje v otázkách stáří našeho organismu významnou roli.

Pomocí antioxidantů, které s radikály efektivně bojují, si automaticky prodlužujeme maximální věk a samozřejmě také „oddalujeme stáří“. Proto je Acai berry s vysokým obsahem antioxidantů tak skvělou potravinou.

6. Hubnutí s Acai berry bude o hodně jednodušší

Zdá se až neuvěřitelné, jak velké množství světové populace v dnešní době bojuje s nadváhou. Za to vděčíme zejména špatnému životnímu stylu a stravování. Pokud nechcete dospět do fáze, kdy bude vaše tělo doslova obaleno velkým množstvím tuku, je potřeba se bránit.

Za tímto účelem se nemusíte uchýlit k žádným drastickým dietám. Stačí se pouze více pohybovat, sportovat do jídelníčku zařadit potraviny, které pozitivně působí na metabolismus. Právě Acai berry vám v tomto ohledu dokáže pomoci.

TIP: Hledáte produkt, který bude obsahovat výtažek z Acai berry a bude určený na hubnutí?

garsin zkušenosti

obsah acai berry – 50 mg

kontroluje tělesnou hmotnost

AKTUÁLNĚ sleva 30%

Podle několika vědeckých studií totiž značné množství vlákniny, která se v bobulích nachází, dokáže výrazně snížit účinky potravin s vysokým obsahem tuku. Pokud tedy do své pravidelné stravy zařadíte Acai berry, nebudete se muset nijak zásadně omezovat, což jistě každého z vás potěší.

7. Dočkáte se zlepšení v sexuální oblasti života

Acai berry obsahuje fytokyaniny, které chrání tělo před kardiovaskulárními problémy tím, že se podílejí na poklesu hladinu cholesterolu v krvi. Zároveň pomáhají zabraňovat tvorbě krevních sraženin, díky čemuž se krevní oběh výrazně zlepšuje.

A právě proto pak můžete očekávat i zlepšení v sexuální oblasti, kde krevní oběh hraje významnou roli. Zvýšené libido i sexuální výkonnost je opravdu silnou motivací, proč do svého jídelníčku tyto zázračné bobule co nejdříve zařadit.

8. Ochrana pleti je také velice důležitá

V dnešní době se kolem nás nachází poměrně značné množství kožních nemocí, které dokáží znepříjemnit život. K jejich léčbě poté investujeme do chemických přípravků, jenž ovšem ne vždy problém vyřeší.

Obyvatelé Brazílie se snaží kožní ekzémy léčit právě pomocí Acai berry, kterou na postižená místa nanášejí formou oleje nebo sušeným práškem z oněch bobulí. Můžete tedy i vy vyzkoušet, jestli mají metody dané oblasti své opodstatnění.

Kožní nemoci nejsou jedinou věcí, na níž má Acai berry vliv. Dále se pak také často spojuje se zářivější a mladistvější pletí, která se při dlouhodobém užívání skutečně objeví. Tím pádem se potvrzují informace zmíněné výše, kde jsme uváděli, že Acai berry zpomaluje stárnutí.

9. Pozitivní dopady na trávení

Určitě si dokážete živě představit, jak nepříjemné a omezující mohou být problémy s trávicím systémem našeho těla. Pokud vás nějaká taková nepříjemnost potká, můžete za ni vděčit přítomnosti nežádoucích látek, které trávicí systém zanášejí.

Prášek z bobulí Acai berry udržuje systém dlouhodobě čistý a správně fungující, protože disponuje silnými detoxikačními účinky.

acai berry v jídle má pozitivní vliv na trávení

10. Můžete očekávat zlepšení imunity

Látky obsažené v Acai berry přinášejí našemu organismu zlepšení imunity, což mimo jiné znamená i potlačení rozvoje rakoviny. Jedna z vědeckých studií dokonce uvádí, že riziko vzniku rakoviny klesá o 56 až 86 %, pokud budete Acai berry a přípravky z nich konzumovat pravidelně.

Fytokyaniny dle předpokladů dokáží zastavit rozvoj rakovinných buněk již v zárodku, tedy na molekulární úrovni.

Acai berry je zkrátka takovým malým zázrakem, který se sice dlouhou dobu schovával v Jižní Americe, ale nyní se začal aktivně hlásit o slovo po celém světě. Vyzkoušejte účinky bobulí na vlastní kůži, určitě vám to jedině prospěje.

11. Bonus – shrnutí v bodech (co můžete čekat od konzumace acai berry)

  • lepší imunitu
  • podporu hubnutí
  • lepší trávení
  • zlepšení kvality pleti
  • dodá sílu po náročném tréninku
  • sníži chuť na jídlo
  • pozitivní vliv proti stárnutí

TIP: Kup si čistou formu acai berry v prášku!

Acai berry prášek extrakt

Čistá forma – prášek acai berry

Nejlevnější na trhu

Dávkování 1.5 g prášku do vody

Máme pro vás slevový kupón Namaximum.cz “5NM2019” (sleva 5 %)

Přejít do obchodu

Zdroje:

http://abilityhub.com/acaiberry/faqs/

https://healthfully.com/367325-substitutes-for-pineapple-juice.html

https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-acai-berries

Naposledy aktualizováno 26 ledna, 2022, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *