[RECENZE] Veganus – komplexní doplněk stravy pro vegany

Lidé, kteří se stravují především rostlinným způsobem, jsou často svým okolím bombardování poznámkami o tom, že tyto potraviny jim nemohou zajistit všechny důležité živiny. I když to vegani a vegetariáni neradi slyší, je to částečně pravda. Některé vitamíny či minerály se z potravin rostlinného původu získávají velice obtížně, nebo je tělo nedokáže vstřebat či správně zpracovat.

doplněk stravy pro vegany s přírodním složením

doplní vitamíny a minerály veganům/vegetáriánům

přírodní složení

jen 18 Kč na den (cena kafe z automatu)

Přejít do e-shopu

Je však nutné dbát na to, aby v organismu tyto látky nechyběly. Proto je na trhu produkt VEGANUS, který tyto minerály a vitamíny dodává do těla ve formě tablet.

Pojďme se podívat, co vlastně tento doplněk stravy obsahuje, pro koho je vhodný a jaké jsou jeho plusy a mínusy.

Co je to Veganus?

Veganus je ryze český doplněk stravy, který obsahuje širokou škálu vitamínů a minerálů.

Produkt je 100% veganský bez jakýchkoliv živočišných složek.

Komplex obsažených látek poskytne lidem na rostlinné stravě dostatek živin, které se bez příjmu živočišných produktů získávají velice obtížně.

veganus vitamíny pro vegany

Cílem produktu s velice vyváženou skladbou a vysokou koncentrací všech živin je také to, aby byly všechny jeho složky dobře vstřebatelné a tělo je bylo schopné využít.

Klady a zápory produktu Veganus

Stejně jako každý produkt, má i Veganus své plusy a mínusy. Naštěstí pozitiva u tohoto výrobku jednoznačně převládají.

+  jedná se o komplexní přípravek, není nutné užívat více tablet najednou

+  dávkování v tabletách je praktické a není třeba se díky tomu bát chuti

+  jednoduché užívání pouze 1x kdykoliv během dne

+  živiny jsou vstřebány všechny a zbytečně nejsou vylučovány z těla ven nevyužité, jako tomu často bývá u doplňků stravy

+  výrobek je 100% vegan bez složek živočišného původu, což ocení zejména přísní vegani

+  výroba probíhá s ohledem na životní prostředí tak, aby měl produkt co nejmenší uhlíkovou stopu, tablety jsou zabaleny v krabičkách s certifikátem FSC®, který zaručuje ekologickou těžbu dřeva

Veganus lze koupit pouze v balení po 30 kusech, což sice vychází na měsíc užívání, nicméně balení by mohlo být větší i s ohledem na životní prostředí.

cena může být pro někoho vysoká

Účinky

Jak už bylo popsáno výše, Veganus dodává tělu potřebné minerály, vitamíny a stopové prvky, které jsou důležité pro správnou funkci organismu.

Obsažené složky podporují přirozenou obranyschopnost, zaručují lepší fyzický i duševní výkon, působí antioxidačně a přispívají k normální funkci kloubů a chrupavek a zdraví kostí i zubů.

Veganus tablety přírodní doplněk pro vegany

Kdo by měl Veganus užívat?

Veganus je přímo určen lidem, kteří nepřijímají maso nebo vůbec žádné živočišné produkty. Při nedostatečně vyvážené rostlinné stravě pak v jejich těle dochází k nedostatku jednotlivých prvků, což může způsobit fyzické i psychické problémy.

Veganus jistě ocení i lidé, kteří se nerozhodli vynechat maso z etických důvodu, ale prostě jim nechutná.

O vegetariánství a veganství

Vegetariánství je způsob stravování, kdy se v jídelníčku člověka nevyskytuje vůbec žádné maso nebo vnitřní orgány zvířat. Vegetariánem se člověk stává zejména z etických důvodů – aby nepodporoval porážku či utrpení zvířat.
Ve veganském jídelníčku se také nenachází maso, ale ani žádné další potraviny živočišného původu. Přísní vegani si zakládají i na tom, aby byla veganského původu například také kosmetika, kterou používají. To zahrnuje i netestování veškerých výrobků na zvířatech.

Tento životní styl vylučuje dokonce nošení oblečení z kůže, kožešiny či vlny. Veganství přijímá člověk opět s etických důvodů, ale také kvůli ekologickým dopadům chovu dobytka na životní prostředí.

Jak se užívá?

  • Užívá se jedna tableta denně, která se zapije dostatečným množstvím vody. Dávka by se měla užít po jídle nebo během něj.
  • Výrobek samozřejmě není určen jako náhrada stravy, ale pouze jako její doplněk. Doporučené dávkování jedné tablety denně by se nemělo překračovat.
  • Veganus je dobré uschovat na chladnějším a temném místě, aby si udržel své vlastnosti.
  • Produkt není určen pro děti, ani pro těhotné či kojící ženy.

Složení

Složení doplňku stravy Veganus je skutečně pestré.

V následující tabulce najdete kompletní složení, pod ní pak informace o jednotlivých složkách obsažených v tabletách.

Složka Obsah v 1 tabletě % RHP
Theobroma cacao – extrakt 100 mg nestanovena
Morinda citrifolia – extrakt 100 mg nestanovena
Vitamin C 80 mg 100
Citrus aurantium – extrakt 20 mg nestanovena
Železo 14 mg 100
Zinek 10 mg 100
Vitamin B5 6 mg 100
Vitamin B6 2,1 mg 150
Vitamin B2 2,1 mg 150
Jod 0,15 mg 100
Vitamin K2 0,075 mg 100
Selen 0,055 mg 100
Vitamin D3 0,025 mg 500
Vitamin B12 0,005 mg 200Extrakt z kakaa – kakao je výborný antioxidant, kromě toho obsahuje theobromin, díky kterému se čokoláda stala skvělým parťákem při vyčerpání a špatné náladě.


Morinda barvířská neboli Noni – je stálozelený strom, jehož plody se řadí mezi superpotraviny. Je to silný antioxidant zbavující tělo volných radikálů, zlepšuje obranyschopnost, dodává energii a zlepšuje paměť a koncentraci.


Vitamin C – je velmi známý a důležitý. Každý z nás jistě ví, že je nezbytný pro řadu správných pochodů v těle, od normální funkce imunitního systému až po zdravé zuby, nehty a vlasy.


Výtažek z pomerančovníku hořkého – z plodů se získává petitgrainový olej využívaný při stresu, vyčerpání a nespavosti.


Železo – je naprosto zásadním prvkem, díky kterému může člověk v podstatě dýchat, jelikož se podílí na tvorbě červených krvinek. Jeho nedostatek způsobuje anémii, která se projevuje únavou až apatií, snížením svalové síly, dušností a nezdravě bledou pokožkou.


Zinek – je důležitý stopový prvek pro zdravé vlasy a nehty. Přispívá také k plodnosti a správné funkci reprodukčních orgánů. U mužů způsobuje jeho nedostatek pokles testosteronu.


Vitamin B5 – neboli kyselina pantothenová se účastní metabolismu všech živin v těle. Nachází se především v živočišné stravě a jeho nedostatek se projevuje křečemi v nohách, nechutenstvím, nespavostí a depresemi.


Vitamin B6 – podílí se na metabolických reakcích v těle a chemických reakcích v buňkách. Má vliv až na 100 procesů v lidském těle a jeho nedostatky se mohou projevovat celou řadou příznaků.


Vitamin B2 – jiným názvem riboflavin je důležitý pro správnou funkci očí, dobrý stav kůže a srdce. Ovlivňuje také celkovou energetickou přeměnu v organismu. Tento prvek se bohužel téměř nenachází v rostlinné stravě, a proto je v případě veganů nutné jej doplňovat z jiných zdrojů.


Jód – jód je zásadní pro správnou funkci štítné žlázy, která ovlivňuje spotřebu energie v těle.


Vitamin D3 – velmi špatně se získává ze stravy i v případě komplexního stravování. Je důležitý pro imunitní systém a svalstvo.


Vitamin B12 – další prvek, který se vyskytuje prakticky pouze v živočišné stravě. Jeho nedostatek způsobuje únavu až vyčerpání, špatnou funkci nervové soustavy, imunitního systému a nedostatečnou tvorbu červených krvinek.

Veganus složení veganských vitamínů

Kde Veganus koupit?

Zakoupit Veganus můžete na oficiálních stránkách www.Veganus.cz. Za výrobou stojí česká společnost Primulus Group.

Cena: 499 Kč

Cena na den: 18 Kč

Veganus přírodní doplněk stravy pro veganyPřejít do e-shopu

Nejčastější dotazy & odpovědi

Má Veganus nežádoucí účinky?

Veganus má přírodní složení, které vašemu tělu dodá potřebné vitamíny a minerály. Pokud se budete držet doporučeného dávkování, nemáte se čeho obávat.

Je dostupný slevový kupón?

Bohužel není. Společnost Primulus Group neuznává slevové kupóny ani akce. Jejich doplňky jsou kvalitní a mají zákazníky i bez toho, aniž by pořádali slevové akce.

Jak dlouho můžu Veganus užívat?

Vzhledem k přírodnímu složení můžete užívat Veganus bez přestávky. Pro vegany a vegetariány je to dokonce žádané kvůli omezenému příjmu vitamínů a minerálů ze stravy.

Závěrečné hodnocení

Jestliže si nepotrpíte na nízkou cenu, ale vysokou kvalitu, je tento jedinečný přípravek opravdu to, co jako vegetarián či vegan potřebujete.

Všechny důležité živiny, které je nutné suplementovat, se nachází pěkně v jedné tabletě a nemusíte tak denně polykat několik různých tablet.

Naposledy aktualizováno 8 března, 2022, autorem Redakce Magazínu

4.2/5 - (6 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *