zelí z cukety
19 srpna, 2020
Kategorie: Jídlo, Recepty

Recept na cuketové zelí

Jak využít cuketovou sezónu? Pojďme si udělat skvělé cuketové zelí.

Cuketa byla oblíbená především ve fitness kuchyni, ale časem se rozšířila i do “běžné” kuchyně. Je to hlavně díky její všestrannosti. Z cukety dokážete připravit karbanátky, lasagne, polévku, buchtu, tatarák, noky, salát, cuketové řezy, grilovanou cuketu anebo také zmíněné cuketové zelí.

Další výhodou je obsah řady nutričních látek, které jsou pro naše tělo pozitivní. Zmínit můžeme například vitamín A, B a C. Mimo jiné obsahuje také karoteny, hořčík, vápník, železo, draslík, vlákninu a fosfor.

Ingredience:

  • Cuketa
  • Cibule
  • Hladká mouka (není nutná)
  • Olej
  • Sůl
  • Kmín
  • Čekankový sirup
  • Rýžový ocet

💡 Postup

Nastrouháme cuketu, posolíme ji a necháme odkapat šťávu. Na oleji zpěníme cibuli. Přidáme na hrubo nastrouhanou cuketu, na 2 minutky necháme dusit pod poklicí. Poté odklopíme, ať se vyparuje přebytečná tekutina.

Přidáme dle chuti sůl, drcený či celý kmín, čekankový sirup a rýžový ocet. Na středním plamenu mícháme. Můžeme zahustit hladkou moukou, ale není nutné. Toto je zdravá nízkokalorická verze zelí, která Vám bude jistě chutnat.

 

Cuketové zelí s vepřovým masem

cuketové zelí

 

Cuketa a hubnutí

Konzumace cukety se doporučuje i lidem, kteří se snaží hubnout a drží dietu. Proč tomu tak je? Cuketa obsahuje extrémně málo kalorií: na 100 gramů cukety pouze 20 kalorií! Proto pokud se snažíte zhubnout, zařaďte cuketu do svého jídelníčku. Můžete rovnou začít s tímto receptem.

 

11 benefitů cukety

✅ málo kalorií – vhodná do diety

✅ vysoká variace jídel

✅ obsahuje množství vitamínu A, B a C

✅ je tvořena z 91% vodou

✅ obsahuje vlákninu

✅ odkyseluje organismus

detoxikuje a odvodňuje

✅ pozitivní vliv na svaly a srdce

✅ podporuje činnost mozku

✅ podporuje funkci imunitního systému

✅ antibakteriální účinky

Cuketa na závěr

Cuketa je všestranná zelenina, kterou můžete připravit na slano i sladko. Pro naše tělo je výživově zajímává, protože obsahuje značné množství vitamínů, minerálů a vlákniny. Její konzumace je tudíž zdravá a jednou za čas by se měla vyskytnout u každého na talíři.

Líbil se vám RECEPT NA ZELÍ Z CUKETY? Sdílejte ho dál! Pokud se chcete pochlubit se svými recepty, stačí mi zanechat email v komentářích a já se vám ozvu.

5/5 - (1 vote)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *