Vyzkoušel jsem AMINODRINK s příchutí lemon grass ice tea. Jaký byl?

V dnešní recenzi se podíváme na AMINODRINK od společnosti restart energy, který jsem vyzkoušel již 2x při tréninku v posilovně. V článku se dozvíte, co je vlastně aminodrink, kdy ho používat, jaké je dávkování a také se zaměříme na chuť.

Chuť je velice důležitá a je jedno, jestli si kupujete protein, BCAA, anebo například zmíněný aminodrink. Pokud chcete určitý doplněk stravy užívat dlouho, musí mít přijatelnou chuť. Stojí to peníze a většinou si kupujete celé balení, které poté nechcete vyhodit. Jdeme na to!

 

AMINODRINK s příchutí lemon grass ice tea

Jedná se o nápoj, který ocení především aktivní sportovci a návštěvníci fitness center (včetně kulturistů), kteří se snaží budovat svalovou hmotu. Osobně se snažím patřit do obou skupin. Díky obsahu celého spektra vitamínu B je aminodrink samozřejmě vhodný i pro cvičící ženy (benefity vitamínu jsou uvedeny níže).

Amino drink dodává energii a kvalitní aminokyseliny Restart Energy

Nápoj obsahuje celé spektrum vitamínu B a aminokyselinu označovanou jako l-glutamin. Právě glutamin se stará o syntézu bílkovin ve svalech a podporuje tím růst svalů. Dále také podporuje regenerační procesy v našem těle a zabraňuje katabolismu svalů.

Proto je vhodné zařadit aminodrink při těžkém tréninku, anebo dlouhému vytrvalostnímu sportu (běh, fotbal, tenis, jízda na kole), kde ke katabolismu dochází nejčastěji a také v největší míře.

Spektrum vitamínu B přispívá k činnosti nervové soustavy, oddálení únavy a podpoření imunitního systému.

 

Jaké jsou jeho benefity?

✅ podporuje zdraví pokožky, vlasů a nehtů

✅ podporuje činnost nervové soustavy

✅ zlepšuje imunitní systém

✅ zlepšuje syntézu aminokyselin

dodá energii

 

Pro konkrétnější informace o jednotlivých vitamínech, doporučuji navštívit oficiální stránku výrobce.

 

Jaké je dávkování, způsob užívání a chuť?

Dávkování je velice jednoduché – stačí 14 g sypké směsi rozmíchat ve 250 ml čisté vody a rozmíchat. Můžete použít shaker, anebo to lze bez problémů rozmíchat ve sklenici vody (osobně vyzkoušeno). Denně si můžete aminodrink dopřát až 3x! Pro nejlepší vstřebání jednotlivých látek doporučuji si dávkování rozdělit po celý den, tzn. ráno, večer a odpoledne.

Pít hotový nápoj doporučuji přímo při dané sportovní aktivitě. Proč? Opět se jedná o vstřebání vitamínů a glutaminu, o které během tréninku přicházíte.

 

Chuť?

Aminodrink chutná příjemně po citrusových plodech a opravdu vzdáleně připomíná ice tea. Z nápoje necítíte umělá barviva a další chemické chutě, jako je tomu u některých konkurenčních nápojů.

Jediné co mi možná trochu vadí, je fakt, že při pití, cítím práškovou chuť, jako kdyby se mi směs nepodařila úplně rozmíchat. Zkoušel jsem to jak ve sklenici, tak i v shakeru a výsledek je stejný. Nejedná se ale o nic závažného a chuť je i tak dobrá. Pokud hledáte nápoj, který vám pomůže zdolat náročné aktivity, rozhodně můžete aminodrink vyzkoušet.

Naposledy aktualizováno 31 srpna, 2020, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *