Zdravé sezení i doma

Práce na počítači sice nepatří mezi aktivní práce, ale rozhodně se může na těle podepsat. Když sedíte u stolu celé hodiny, je pravděpodobnější, že se u vás projeví jak fyzická, tak ale i psychická bolest. Celodenní sezení také vytváří předpoklady pro sedavý způsob života, což zvyšuje riziko chronických zdravotních problémů, jako je cukrovka 2. typu, obezita, srdeční choroby nebo deprese. Jak si zpříjemnit sezení a zvýšit svou produktivitu alespoň doma?

Balanční židle

Pokud pracujete často z domova, nemusíte si pořizovat kancelářské křeslo. Vhodnou alternativou může být například balanční židle. Balanc je nejlepší pracovní poloha, protože na balanční židli budete v neomezeném pohybu.

Díky aktivnímu sezení, kterému vás balanční židle bude neustále nutit, posílíte zádové svaly, častěji budete měnit pozici a tělo si samo ohlídá váš správný posed.

Balanční taburet Hola

Benefity z balančního sezení

Sezení na balanční židli je nejpřirozenější způsob sezení. Příznivě působí především na záda a krk a také napomáhá lepšímu dýchání. Díky sezení na balanční židli se uvolňuje tlak v žilách a zvyšuje se krevní oběh. Tím se zároveň zvyšuje energie a koncentrace, jelikož už nebudete muset neustále protahovat končetiny a páteř, a tím odvádět pozornost od práce.

Nejlepší pohyb zkrátka najdete ve své vlastní rovnováze. Problémů se zády se rozhodně zbavíte tehdy, když si balanční židli alespoň na sezení doma pořídíte.

Taburety a podnožky

Svůj domácí interiér můžete doplnit také o doplňky, které budou zároveň sloužit jako cvičební pomůcky. Taburety a podnožky různých barev nejen zdokonalí design vaší pracovny nebo obývacího pokoje, ale také díky nim nebudete muset kupovat pomůcky na cvičení nebo protažení.

Jsou vyrobeny z velmi pevného materiálu, zaberou pouze málo místa a hodí se především na cvičení pilates, jehož cílem je rozhýbání ztuhlých svalů, zlepšení tělesné rovnováhy a koordinace pohybu.

Vzhledem k jejich malé velikosti si na taburetu či podnožce mohou zacvičit nebo posedět nejen dospělí, ale děti.

Naposledy aktualizováno 28 dubna, 2022, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *