alpha-gpc kognitivní funkce
27 června, 2020
Kategorie: Doplňky

Alpha-GPC: účinky, vliv na zdraví a benefity

Co je Alpha GPC?

Alpha GPC nebo alfa-glycerofosfocholin (aGPC), jak název napovídá, je cholín obsahující fosfolipid izolovaný ze sóji. Velké množství výzkumu této sloučeniny podporuje roli pro zlepšení kognitivních funkcí, zvýšení síly a stimulaci uvolňování růstového hormonu.

Alpha GPC obsahuje lipidový ocas, který umožňuje vychytávání a začlenění do membrán neuronálních buněk. Molekula cholinu vázaná na membránu dodává nezbytnou a rychlost omezující sloučeninu pro syntézu acetylcholinového neurotransmiteru.

Ačkoli se cholinergní neurotransmise nachází v centrálním i periferním nervovém systému, je základním kamenem pro tvorbu paměti, která probíhá ve specializované oblasti mozku známé jako hippocampus.

 

Výhody pravidelného příjmu Alpha GPC

Studie na zvířecích modelech a lidech, které probíhají od 90. let, ukázaly, že správa aGPC zlepšuje výkon paměti. Jedna z prvních lidských studií na aGPC se pokusila replikovat zkoušky provedené dříve na zvířatech.

Studie poskytla subjektům deset dní aGPC nebo placeba před vyvoláním dočasné amnézie silným lékem zvaným skopolamin. Doplnění AGPC snížilo poškození paměti vyvolané skopolaminem, měřeno subjekty prováděnými na úkoly paměti a pozornosti.

Od této studie se aGPC stala středem výzkumu poklesu paměti spojeného s věkem a dalších příčin poruchy paměti. Zajímavá studie, která přidala aGPC k běžně předepisovanému léku na paměť, který se ve své podstatě nejvíce podobá huperzinu A (složka Alpha BRAIN), ukázala, že další přínos nebyl u samotného léku.

Nedávné studie na aGPC ukázaly potenciální přínos pro sportovní výkon. Japonská studie zkoumala účinky jedné dávky aGCP na uvolňování hormonů u zdravých mladých mužů.

Překvapivě jedna dávka aGCP vedla k podstatné změně uvolňování růstového hormonu během jedné hodiny.

BrainMax 2.1 NeuroHacker Manifesto přírodní “nakopnutí” organismus

✅ stačí tableta ráno

✅ bez bolesti hlavy (jako je tomu u kofeinu)

 

TIP: Přečti si recenzi na BrainMax, který obsahuje také Alpha-GPC.

Po 60 minutách se hladiny akutního růstového hormonu zvýšily o 290% oproti základní hladině hormonu a do druhé hodiny se vrátily na původní úroveň.

Autoři navrhli, že nárůst cirkulujícího cholinu může krátce blokovat mechanismus negativní zpětné vazby řídící uvolňování GH (růstového hormonu).

Ukázalo se, že krátké doplňkové periody 6 dnů přímo zvyšují sílu sportovců ve vysokých školách. Studie provedená na University of Louisianna používala crossover design, který měřil sílu generovanou v mrtvém tahu a bench pressu.

benchpress

 

Studie zjistila významné zvýšení a o 3% zlepšení tělesné síly s aGPC suplementací.

Kumulativní důkazy ze zvířecích modelů a studií na lidech podporují roli aGPC jako dobře snášené kognitivně podporující sloučeniny s ergogenními vlastnostmi. Izolát sójového lecitinu obsahuje fosfolipid, který umožňuje začlenění do membrán neuronálních buněk a využití jako cholinergního prekurzoru neurotransmiterů.

Se zvýšením hladin cirkulujícího cholinu bylo spojeno přechodné zvýšení růstového hormonu. Dokonce i krátké období suplementace aGPC se ukázalo jako prospěšné pro svalovou sílu

 

Doporučené použití a přírodní zdroje Alpha GPC

Alpha GPC je přibližně 40% hmotnostních cholinu, a proto 1 000 mg alfa-GPC poskytuje asi 400 mg cholinu v potravě. Standardní dávka alfa-GPC je 300-600 mg, podle nejběžnějších značkových dávek.

Tato dávka následuje po studii s použitím alfa-GPC ke zvýšení výkonu (600 mg) a ve dvou studiích bylo zaznamenáno zvýšení sekrece růstového hormonu a je pravděpodobné, že je dobrá dávka pro sportovce.

Pro použití alfa-GPC při zmírňování příznaků kognitivního úbytku používají téměř všechny studie dávku 1200 mg denně, rozdělenou do tří dávek 400 mg. Není jisté, jak by nižší dávky prospívaly poznání, ale dávka, která je trvale spojena s přínosem, se zdá být 1200 mg.

mozkový stimulant

Studie na potkanech naznačují, že účinky maximálního perorálního požití Alpha-GPC při 300-600 mg / kg, což je odhadovaná dávka pro člověka 48-96 mg / kg (a pro člověka 150lb, 3,272-6,545 mg denně).

Pro nootropické použití v zásobníku doporučujeme začít dávku na 300-600 mg a poté odtud zvýšit, pokud se rozhodnete, že budete mít prospěch z větší dávky.

Při užívání v doporučených dávkách je Alpha GPC dobře tolerován. Pro většinu dospělých je rozsah přijatelného dávkování relativně široký; kumulativní denní dávka 300 – 1200 mg, pokud je užívána v jedné nebo dvou dávkách, je bezpečná a účinná.

Jako je tomu u všech doplňků, je rozumné začít s nejnižší možnou účinnou dávkou a podle potřeby postupně budovat.

 

Existují vedlejší účinky Alpha GPC?

Ačkoli je Alpha GPC jak zdravý, tak dobře tolerovaný ogranismem, byly hlášeny vedlejší účinky.

Uživatelé občas zažili bolesti hlavy, únavu, nervozitu, nevolnost, průjem a gastrointestinální potíže; také tento doplněk může u některých jedinců způsobit závratě a nízký krevní tlak.

vedlejší účinek bolest hlavy

Pokud víte, jste náchylní k hypotenzi, měli byste se poradit s lékařem dříve, než začnete Alpha GPC užívat.
Nežádoucí vedlejší účinky se mohou vyskytnout častěji u uživatelů užívajících vysoké dávky.

Účinky Alpha GPC na těhotné ženy byly provedeny jen málo, takže těhotným nebo kojícím ženám by se nemělo používat.


Závěr a shrnutí o GPC

Alpha GPC je bezpečný, dobře tolerovaný a vysoce účinný zdroj cholinu. Byl předmětem desetiletí výzkumu a je celosvětově uznáván jako silný zesilovač paměti, předepisovaný lékaři v celé Evropě pro řadu poruch paměti.

Kromě toho, že je Alpha GPC silným nootropikem, je také dokonalým doplňkem mnoha dalších doplňků, zejména doplňků, jako jsou racetamy, které závisí na dostatečném množství cholinu, aby bylo dosaženo optimálních výsledků.

Také stimuluje produkci HGH (hormonálního růstového hormonu), který může zlepšit sílu a zkrátit dobu zotavení po námaze, a povzbudit budování svalové hmoty, což z ní činí neocenitelný doplněk pro sportovce nebo kohokoli s aktivním životním stylem.

✅ Pro každého, kdo má zájem o zlepšení své paměti, fyzické síly a vitality nebo o dosažení nejlepších možných výsledků s nootropními doplňky, je Alpha GPC vynikající volbou

 

Reference

1. Klein J, Gonzalez R, Köppen A, Löffelholz K. Volné metabolity cholinu a cholinu v mozku potkanů ​​a tělních tekutinách: citlivé stanovení a důsledky pro zásobení mozku mozkem. Neurochem Int. 1993; 22 (3): 293-300.

2. Kanál N, Franceschi M, Alberoni M, Castiglioni C, De moliner P, Longoni A. Vliv L-alfa-glyceryl-fosforylcholinu na amnézii způsobenou skopolaminem. Int J Clin Pharmacol Ther Toxicol. 1991; 29 (3): 103-7.

3. Parnetti L, Amenta F, Gallai V. Cholin alphoscerát při kognitivním poklesu a při akutním cerebrovaskulárním onemocnění: analýza publikovaných klinických údajů. Mech Aging Dev. 2001; 122 (16): 2041-55.

4. Amenta F, Carotenuto A, Fasanaro AM, Rea R, Traini E. Pokus ASCOMALVA: asociace mezi inhibitorem cholinesterázy donepezil a cholinergním prekurzorem cholín alphoscerátu u Alzheimerovy choroby s cerebrovaskulárním poškozením: předběžné výsledky. J Neurol Sci. 2012; 322 (1-2): 96-101.

5. Kawamura T, Okubo T, Sato K, a kol. Glycerofosfocholin zvyšuje u mladých dospělých sekreci růstového hormonu a oxidaci tuků. Výživa. 2012; 28 (11-12): 1122-6.

6. Kawamura T, Okubo T, Sato K, a kol. Glycerofosfocholin zvyšuje u mladých dospělých sekreci růstového hormonu a oxidaci tuků. Výživa. 2012; 28 (11-12): 1122-6.

7. Traini E, Bramanti V, Amenta F. Cholin alphoscerát (alfa-glyceryl-fosforyl-cholin) starý fosfolipid obsahující cholin s ještě zajímavým profilem jako látka zvyšující kognitivu. Curr Alzheimer Res. 2013; 10 (10): 1070-9.

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *