Gallstoneova choroba
23 června, 2020
Kategorie: Ostatní

Gallstoneova choroba – léčba lidovými léčivy, minerální vodou a dietou

Gallstoneova choroba

Onemocnění charakterizované výskytem kamenů ve žlučníku se nazývá cholelitiáza. Léčba tohoto onemocnění lidovými léky často dává pozitivní výsledky.  Gallstoneova choroba se vyvíjí poměrně pomalu.

Někdy po jídle se cítí bolest a těžkost na pravé straně hypochondrium. Je zvláště citlivý po jídle těžkého jídla: smažené maso, uzené a nakládané výrobky a alkohol. Současně v ústech často vzniká hořká pachuť.

Další vývoj onemocnění je charakterizován periodickým výskytem ostré bolesti v pravých žebrech (nezaměňovat s neuralgií). To může být doprovázeno horečkou, zimnicí a zvracením. Pokud dojde k záchvatu, pacient potřebuje odpočinek.

Příčiny cholelitiázy

Jaký je tedy hlavní důvod vzniků kamenů v těle a dokonce i poměrně velkých rozměrů? Se snížením aktivity žlučníku zmizí jeho přirozená schopnost periodicky se zbavovat jeho obsahu.

V důsledku toho žluč zhoustne a získá viskózní konzistenci. Pokud v tomto případě neprovádíte preventivní opatření a ošetření, je pravděpodobnost tvorby kamenů téměř sto procent.

Nejčastější příčinou tohoto onemocnění je nadbytek cholesterolu. Pokud člověk sní hodně kalorií, je ohrožen cholelitiázou.

Pokud se po dlouhou dobu významně omezujete v potravě, tělo se nebude moci včas zbavit nahromaděné žluči. Kromě toho začíná „jíst“ zásoby podkožního tuku. Výsledkem je tvorba velkého množství mastného alkoholu v žluči.

Příčinou tohoto onemocnění může být také závažnější onemocnění, například zhoršená funkce štítné žlázy nebo diabetes.

 

Léčba lidovými prostředky

Před léčbou je nutné se poradit s lékařem, protože existují případy, kdy je nemoc příliš zanedbaná a nelze ji vyléčit bez chirurgického zákroku. Ale prozatím nemluvme o smutných věcech, protože některé lidové léky pomáhají nemoc léčit.

 

Houba Chaga

Snad nejúčinnější lidovou metodou k léčbě cholelitiázy je použití březové houby chaga. Nejprve byste měli změkčit malý kousek chaga, zalijte ji teplou vodou po dobu tří až čtyř hodin a poté nechejte projít mlýnkem na maso. Houba nasekaná tímto způsobem by měla být zalita horkou vodou min. dva dny. Vezměte infuzi až 3krát denně v jedné sklenici.

Mezi léčivé houby patří i houba Reishi.

 

Slunečnicový vývar

Při léčbě cholelitiázy lidovými prostředky pomáhá dobře odvar ze slunečnicového kořene. Nejprve musí být kořen očištěn, nařezán na kousky a důkladně vysušen ve stínu. Potom vezměte tři litry vody, zalijte sklenici slunečnicových kořenů a vařte hmotu po dobu nejméně pěti minut.

slunečnice

Jakmile se vývar ochladí, musí být chlazený. Obsah by neměl být vyhozen, protože po třech dnech mohou být kořeny opět vařeny, naplněny třemi litry vody a vařeny po dobu 10 minut. Po dobu dvou měsíců vypijte denně jeden litr tohoto odvaru.

Během léčby se může zvýšit tlak, může dojít k pálení kloubů, v moči se může objevit písek nebo vločky. Tyto příznaky naznačují pozitivní trend v léčbě, protože škodlivé usazeniny solí jsou odstraňovány z těla. Nelze zastavit léčbu současně, je možné pouze mírné snížení dávky odvarů.

 

Koprová semínka

Taktéž pomáhá infuze z kopru. Vezměte dvě polévkové lžíce semen, ty zalijte 0,5 litru vroucí vody a potom vařte asi 15 minut ve vodní lázni při nízké teplotě. Takový odvar pijte po dobu tří týdnů, 0,5 šálků 3x denně.

Při léčbě cholelitiázy se dále může použít – šťáva z pšeničné trávy, vývar přesličky, řebříčku, rebarbory ​​a některé další byliny.

 

Léčba onemocnění žlučovými kameny minerální vodou

Tato léčba je možná při absenci akutních záchvatů po dobu 2 měsíců. Je zpravidla složitá a zahrnuje fyzioterapii, dietní stravu a samozřejmě příjem minerální vody.

K odlučování žluči se dobře podílejí horké hydrogenuhličitany, sírany sodné a také minerální vody bikarbonáty sodné. Dávky předepisuje lékař (obvykle jedna sklenice), měla by se vypít 2-2,5 hodiny před jídlem, s vysokou kyselostí – 1-1,5 hodiny před jídlem.

Voda by neměla být studená, jinak je možný opačný efekt. Průběh léčby by zpravidla neměl být delší než čtyři až šest týdnů. Po kterém zánětlivé jevy projdou, žluč zkapalní a je mnohem snazší ji odstranit ze žlučovodů.

 

Zdroj:

https://www.vitalia.cz/katalog/nemoci/zlucove-kameny/

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDlu%C4%8Dov%C3%A9_kameny

https://www.mojelekarna.cz/o-projektu-moje-lekarna/magazin-mojelekarna/magaziny-2015/magazin-mojelekarna-11-12-2015/onemocneni-zlucniku-a-zlucovych-cest.html#

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.