přípravky na klouby
13 března, 2017
Kategorie: Ostatní, Pohyb

Artróza kyčelních kloubů – cvičení

Kyčelní kloub se skládá z několika částí. První je hlavice stehenní kosti a jamky pánevní kosti. Obě části jsou pokryté kloubní chrupavkou, která umožňuje bezbolestný a bezpečný pohyb. V případě vážnějšího zranění, či jiné nemoci, dochází k opotřebení chrupavky, která se postupně “rozpadá.” Čím více je kloubní chrupavka opotřebená, tím více vás bude bolet pohyb a všechno půjde “ztuha.” Tento problém bývá označován jako “artróza.” A právě v tomto článku si ukážeme, jak kyčelní kloub rozcvičit!

Artróza a cvičení

Léčba artrózy zahrnují rehabilitaci, odlehčení tlaku na kyčle a použití léků/doplňků stravy. Při problémech s klouby je velice důležitý klid a klouby zbytečně nezatěžovat. Jestliže máte fyzicky náročnou práci, tak zde je to opravdu těžké. V případě velkých bolestí je dobré práci změnit, pokud si to můžete dovolit. Je mi jasné, že někdy to tak úplně nejde.

Rehabilitace

Při rehabilitaci je důležitá technika. V případě nesprávné techniky si můžete spíše uškodit, než pomoci. Proto poslouchejte svoje tělo a nic nepřehánějte! Jestliže vám je cvik nepříjemný a jeho provedení bolí, tak nezbývá nic jiného, než cvik z “tréninkového plánu” vyřadit. S rehabilitací nemám zkušenosti, ale našel jsem stránku “artrocentrum,” kde máte několik vhodných cviků, jak cvičit při artróze.

Recenze Flextor

Odlehčení tlaku na kyčle

Nutno podotknout, že váha se výrazně projevuje na kvalitně kloubů a chrupavek! Mějte na paměti, že 1 kilogram tělesné váhy sníží tlak na kyčle při chůzi o 3 kilogramy. V případě, že vás bolí klouby a máte nadváhu, tak se pokuste pár kilogramů “dát” dolů. Není to zas tak těžké, jak se může zdát. Hodně lidem stačí pouze změna jídelníčku a už začínají hubnout. Máme tu desítky článků o zdravém jídle a cvičení, takže na to nejste sami!

Berle nebo hůlka

Snížit tlak na kyčle lze i pomocí berle, anebo hůlky i na krátké vzdálenosti, jako je nákup, cesta do práce a další. Právě chůze s berlemi dokáže ušetřit vaše klouby několikanásobně, než při chůzi bez berlí! Váhu totiž přenášíte na berle nebo hůlky a kolenům tím prospějete.

Problémy s klouby lze řešit i pomocí medikamentů a doplňků stravy – především Flextor a Alavis. Doporučené jsou především léky s protizánětlivými účinky – Voltaren, Paralen a Veral. Při velkých bolestech je vhodné navštívit svého obvodního lékaře, který vás pošle na patřičné oddělení, kde můžete dostat silnější léky na předpis.

Léky můžeme takto rozdělit:

  • Analgetika – léky, které se využívají k tlumení bolesti
  • Antirevmatika-antiflogistika – léky, které tlumí zánětlivé projevy
  • Chondroprotektiva – léky, které zlepšují stav chrupavek, a zpomaluje opotřebení

Operace

Někdy nepomůže rehabilitace, berle, hůlky ani žádný lék. V některých případech není jiná možnost, než jít na operaci. Jedná se o vážná zranění, anebo jedince, kteří odmítali navštívit svého doktora po velmi dlouhou dobu a nechali to zajít zbytečně daleko.

Jeden z nejsilnějších doplňků na podporu celkového zdraví kloubů

Kloubus pro zdravý pohyb nejsilnější složení na CZ trhu

vysoký podíl účinných látek

skvělá chuť

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *