Existuje spousta dobrých důvodů, proč si pravidelně dopřávat kešu oříšky

Valná část našinců už do sebe nehází všechno, co se jim dostane do ruky, ovšem lidé si svou stravu dnes už pečlivěji vybírají. To je dobře, jelikož je potřeba zohledňovat nejen chuť, která se dá mnohdy docela ošidit, ale hlavně nutriční hodnoty. Ty jsou docela vysoké i v potravinách, do kterých byste to možná ani neřekli.

 

Stále oblíbenější pamlsek

Při sledování filmů nebo sportovních zápasů se mnoho z nás obklopí rozličnými dobrotami. Ty však často nebývají příliš zdravé. Chipsy, křupky nebo další podobné pamlsky jsou nejen plné tuku, ale také soli. Daleko lepší je vyměnit tyto nezdravé pochutiny za něco daleko smysluplnějšího, a přitom také chutného – za kešu ořechy.

 

Obsahují hořčík

Kešu nejsou jen tak nějaká podřadná pochutina, ale potravina plná různých zdraví prospěšných látek. Jednou z nich je kupříkladu hořčík. Magnézium v naší populaci chybí v opravdu velké míře. Na vině jsou nejen nezdravé prostředí, ale kupříkladu i stres.

Doplňovat tento prvek je tedy velice rozumné. Bez magnesia totiž nepracují svaly ani nervová soustava správně. Je sice pravdou, že skrze trávicí ústrojí není mnoho lidí schopno pojmout z kešu a dalších potravin tolik hořčíku, kolik by asi bylo potřeba, nicméně je to pořád lepší než nic.

 

Najdete v nich protein

Obdobně jako mandle nebo lískové ořechy, i kešu obsahují velké množství jedné velice důležité bílkoviny, a sice proteinu. O tom, proč je protein tak podstatný, by vám jistě rád dal přednášku nejeden kulturista.

Jedná se totiž o jednu ze základních složek, po kterých rostou svaly. Nicméně byste neměli na protein zanevřít ani v případě, kdy vás svalová hmota příliš nezajímá. Kešu pro vás může být díky bohatému obsahu proteinu dobrým doplňkem energie. Rovněž v případě poranění budete rychleji regenerovat. A pozor! S proteinem, a tedy i s kešu, se dobře hubne.

 

Jsou plné vitamínů a minerálů

Oříšky kešu se pro vás mohou stát i zásobárnou různých vitamínů, potažmo minerálů. Tímto způsobem si můžete doplňovat vitamín B, kyselinu listovou či draslík. Všechny tyto prvky přispívají k lepšímu zdraví.

Stejně jako karotka, i kešu ořechy jsou plné zeaxantinu a luteinu. Díky těmto látkám budete mít lepší zrak. Musíte je ovšem doplňovat co nejčastěji.

 

Jak kešu oříšky konzumovat?

Samozřejmě, že nejlepším způsobem konzumace kešu oříšků je jejich přírodní podoba, nicméně tak byste se jich brzy přejedli.

Je však možné zařadit je do různých sladkých moučníků. Dají se jíst třeba společně se zmrzlinou nebo je přidat do polevy na dort či bábovku.

Jde to ale i zdravěji. Z kešu se běžně dělá skvělé máslo, veganské sýry či dorty. Díky příjemné, avšak nenucené chuti, se dají zařadit do mnoha dalších pokrmů. Stačí důkladně prozkoumat internet, případně zkusit zapojit fantazii. Jistě vás něco napadne.


 

Další články: https://www.perfektnipostava.cz/

Naposledy aktualizováno 23 března, 2022, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *