Fitness centrum v Ostravě

CrossFit ve zkratce

CrossFit zažívá hlavně v posledních letech neskutečný ohlas. Jedná se o způsob cvičení, který se nachází někde mezi klasickou kulturistikou a kondičním cvičením. Cílem je procvičit a zpevnit celé tělo za použití hlavně klasických a profláknutých cviků, jako jsou kliky, přítahy na hrazdě, dřepy a mrtvé tahy. Součástí tréninků může být také běh, stojky, jízda na kole, lezení na tyč či lano.

Hlavní rozdíl mezi CrossFitem a kulturistikou je ve způsobu cvičení. V kulturistice cvičíte vždy jen určité partie za cílem, co největšího objemu. U CrossFitu naopak budujete funkční tělo a tréninky jsou zaměřené na procvičení všech partií, respektive celého těla.

Jedná se o kombinaci silového tréninku, gymnastiky, kardia, výdrže a výbušnosti. Po mé zkušenosti v CrossFit Ostrava mohu říct, že se jedná o pořádnou dřinu.

Crossfit

CrossFit Ostrava

Po pár měsících prokrastinace a sezení za počítačem jsem se rozhodl, že mojí, dříve celkem i dobrou fyzičku získám zpět. Původně jsem chtěl začít s posilováním, ale říkal jsem si, že v začátku mi spíš prospěje, když naberu trochu kondice.

Proto jsem zavítal do FitParku v Ostravě, kam to mám nejblíže a také jsem slyšel dobré ohlasy z mého okolí. Zařídil jsem si “permici,” abych měl závazek a nemohl to po prvním tréninku vzdát. Doporučuji!

Jak to probíhalo?

Byl jsem připravený již kolem 16:40, ale lekce CrossFitu začínala až v 17:00. Dvacet minut mi uteklo jako voda, protože jsem se “seznamoval” s vybavením, které posilovna nabízí. Hodně činek, strojů a vše nové, takže vybavení na jedničku. Lekce CrossFitu začala přesně na čas a já po půl hodině cítil i svaly, o kterých jsem nevěděl, že je v těle vůbec mám.

Byl jsem ale rád, že trenérka ke každému přistupuje individuálně a snaží se poradit. Hlavně v začátcích je to důležité, vyvarujete se všem chybám, na které sami nepřijdete.

Při placení permanentky se sice tzv. “prohnete,” ale dozor trenérů se v začátku hodí.

FitnessCentrum

< Fitko Ostrava >

První týden byl opravdu náročný, protože jsem se tu objevil ještě 3x do konce týdne. Druhý týden byl také náročný, ale už jsem viděl první pokroky a byl jsem rád, že jsem začal. Získávám ztracenou “fyzičku” zpět a tím lepší postavu.

Hlavně jsem rád, že trenéři své tréninky obměňují a žádný není stejný (nemám rád stereotyp). Ještě začít dobře jíst a půjde to!

Naposledy aktualizováno 16 prosince, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *