JAK ZLEPŠIT SPÁNEK
5 listopadu, 2020
Kategorie: Ostatní

Jak na zlepšení spánku?

V tomto článku si ukážeme, jak jednoduchými kroky a přírodní cestou můžete zlepšit spánek. Proč je to důležité? Podle dostupných statistik se až 15 % lidí potýká s nespavostí, která je způsobená hektickým stylem života, špatnou stravou a například také technologiemi.

U technologií především vadí modré světlo, které potlačuje tvorbu melatoninu (hormon, který ovlivňuje kvalitu a hloubku spánku).

3 tipy, jak zlepšit spánek

Možná už jste slyšeli pojem spánková hygiena. To jsou jednoduché návyky, které nám pomohou dosáhnout kvalitnějšího spánku. Mělo by se jednat o pravidelnou činnost, jako je čištění zubů. Bohužel tomu tak není, a proto je také tolik jedinců, kteří v noci koukají do stropu a počítají ovečky, místo toho, aby spali.


Pravidelný režim je klíč

Přes týden vstáváte v 7 a o víkendu spíte do 10? To je špatně. Spánek ovlivňuje několik faktorů a mezi hlavní patří pravidelný režim. Zkuste chodit spát každý den ve stejný čas, a to i včetně víkendů.


Malá omezení

Před spánkem je dobré si odpustit některé činnosti a potraviny:

  • 4-6 hodin před usnutím vyřaďte ze svého života energetické nápoje, kávu, zelený čaj a alkohol
  • 3 hodiny před spánkem neprovádějte žádnou fyzicky namáhavou práci nebo cvičení
  • přes den nechoďte spát (pokud potřebujete krátkého “šlofíka,” tak si ho můžete dopřát, ale měl by trvat pouze 30 až 45 minut)

Zařaďte doplněk stravy

Kvalitu spánku můžete podpořit také přírodní cestou, a to formou přírodních doplňků stravy. Jedním z “ověřených” produktů je například TRYPTOSEN, za kterým stojí společnost NATURVITA.

Ten obsahuje 25 mg kozlíku lékařského ve formě koncentrovaného extraktu a aminokyselinu L-tryptofan. Obě látky mají pozitivní vliv na spánek, který je díky tomu delší, kvalitnější a rychleji v posteli “zaberete.”

Z lékáren ho nabízí například Gigalékárna.cz.

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *