Jak se zbavit černých teček

Černé tečky jsou “problémem” každého člověka na světě. U nikoho se vyskytují méně a u jiných naopak více. V článku se dozvíte, co to vlastně ty černé tečky jsou a jak se jich zbavit.

 

Černé tečky

Černé tečky vznikají, když se vaše póry ucpou kožním mazem a zanesou nečistotami, jako jsou odumřelé buňky, odumřelá kůže a nečistoty ze vzduchu. Hlavní roli sehrává přesto kožní maz, který se tvoří každému individuálně, a proto také má někdo méně černých teček, anebo více.

Maz slouží k ochraně pokožky, protože ji udržuje pružnou. Proto je naprostý nesmysl se snažit tento maz odstranit.

Tady vzniká trochu paradox, protože čím budete mít méně kožního mazu, tak pokožka bude suchá a nakonec ho bude produkovat ještě více, respektive budete mít ještě více černých teček.

Maska proti černým tečkám – recenze!

Chce to rozum

Možná máte nyní pocit, že s černými tečkami nelze nic udělat. Nebojte se, jde to, ale chce to používat rozum. Přípravky proti černým tečkám používejte maximálně 1-2 týdně a tím zamezíte vysušení pokožky.černé tečky

 

Domácí maska na černé tečky

Jak odstranit černé tečky? Zkuste masku. Na internetu naleznete desítky “receptů” na masky, které vás zbaví černých teček. Výsledek je ve většině případech sporný, ale ukážeme si dvě, které dle nás nejvíce fungují. Jestliže masku zkusíte, vraťte se zpět a napište vaše zkušenosti (redakce, ale i ostatní to určitě ocení).

 

Jílová maska

Bentonitový jíl je minerál a je základem této masky. Stačí lžíce jílu smíchat s jablečným octem a promíchat. Naneste na obličej tenkou vrstvu a nechte zaschnout od 10 do 25 minut. Jíl dokáže vstřebat a načerpat dokáže vytáhnout maz z pórů a aspoň trochu vyčistit pokožku. Po masce si nezapomeňte pořádně umýt obličej.

pilaten černá maska

 

Medová maska

K vytvoření této masky budete potřebovat lžíci medu a čajovou lžičku mléka. Smíchané suroviny fungují jako super lepidlo a aspoň částečně vytáhnou černé tečky. Pro lepší účinek ohřejte mléko s medem v mikrovlnné trouby.

 

Slupovací maska na černé tečky

Slupovací masky patří k nejlepším způsobům, jak se zbavit černých teček. Konkrétně maska od firmy pilaten zažívá boom, protože má nejlepší výsledky.

Má optimální složení k vytáhnutí černých teček, zjemnění pokožky a působí pozitivně na pružnost pokožky.

Výhodou je také levná pořizovací cena. Máte zkušenosti s maskou pilaten? Napište do komentářů!

Naposledy aktualizováno 13 června, 2021, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *