Kde koupit bezlaktózové potraviny?

Vidím, že na web přichází desítky lidí, kteří hledají informace o potravinách bez laktózy. A není se čemu divit. Dle odhadů je v České republice 15% – 20% jedinců, kteří trpí intolerancí laktózy.

Hodně lidí si to ani neuvědomí, ale vyhýbat se potravinám bez laktózy, není úplně tak jednoduché! Kromě toho, že je téměř v každém pečivu a tudíž je nutné si ho pečlivě vybírat. Tak je také obsažená v omáčkách, zmrzlině, sladkostí a zapomeňte i na to, že si ve městě dáte kávu s mlékem.

Protein bez laktózy WPC 80 NaMaximum

To si musíte připravit jedině doma a klasické kravské mléko je nutné zaměnit za bezlaktózové, popřípadě kokosové, sojové, mandlové, apod.

Co tedy dělat v případě, když se dozvíte, že trpíte intolerancí laktózy?

    • kupovat pečivo bez laktózy – nyní jsou prodejci nuceni mít katalog s obsahem alergenů někdě poblíž
    • klasické mléko nahradit za bezlaktózové, kokosové, sojové, mandlové (drahé ale dobré)
    • zmrzlinu si dělat domací a nebo ji přestat konzumovat úplně – je to vcelku nezdravá věc

Kde kupovat potraviny bez laktózy?

Potraviny bez laktózy jsem zatím objevil v Tescu a Intersparu. Výběr je malý, často vyprodaný a zbývají jen ty nejdražší značky. Vhodnou alternativou může být i nákup v některém z českých eshopů.

Jedinou zkušenost mám s obchodem Grizly.cz. Doprava zdarma, stovka k prvnímu nákupu a kvalitní podpora. Už jednou jsem zde nakupoval a určitě to v budoucnu ještě zopakuji. Nutno podotknout, že potraviny jsou kvalitní a tomu odpovídá i cena. Není větší než jinde, ale je vyšší než u “normálních” potravin, takže je nutné s tím počítat.

Naposledy aktualizováno 1 května, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *