KETO PIZZA: jednoduchý recept

Naučte se, jak připravit NEJLEPŠÍ a nejkřupavější pizzu s nízkým obsahem sacharidů vyrobenou z těsta. Tato alternativa k pizze s nízkým obsahem sacharidů je skvělá, pokud jste na keto dietě nebo prostě chcete snížit sacharidy v dietě. Na jeden kousek pizzy připadá pouze 3 gramy sacharidů!

keto pizza

Keto pizza recept

Když jsme vyrůstali v NYC, měli jsme každý týden pizzu, takže pizza byla určitě jedno z jídel, které mi při keto dietě nejvíce chybělo. Pizza je v podstatě sacharidové nebe a jedna z mých největších slabin. Kdo může odolat křupavému koláči nabitému sýrem? Nyní si můžete dát svůj kousek pizzy a užít si ho také s tímto super snadným a lahodným receptem.

Ingredience na KETO pizzu:

  • sýr mozzarella
  • tavený sýr/krémový sýr (cream cheese)
  • mandlová mouka
  • vejce
  • prášek na pečení
  • bylinky

Jak připravit keto pizzu?

Pro začátek budete potřebovat nastrouhaný sýr mozzarella a 1 oz (nebo 2 lžíce) smetanového sýra. Smetanový sýr můžete na pár vteřin dát do mikrovlné trouby a nechat rozehřát. Následně smíchejte společně s nastrouhanou mozzarellou.

V dalším kroku přidejte vejce, mandlovou mouku, prášek do pečiva a bylinky. Míchejte až do úplného začlenění. Těsto se bude zdát lepkavé, ale to je v pořádku.

K rozválení těsta můžete mít různé možnosti: protože těsto bude měkké a lepkavé, můžete ho buď vyválcovat mezi dva listy pergamenového papíru, nebo si ruce namočit nebo namazat a poklepat rukama.

Těsto bude muset být upečeno dvakrát, jednou pro upečení kůry a další pro sýr a ozdobu. Poprvé je pečeno 10 minut. Při prvním pečení by to byla vhodná doba k přípravě ozdob na pizzu.

Toto je moje oblíbená část a kde můžete být opravdu kreativní a udělat si pizzu svou vlastní. Přidejte své oblíbené omáčky a polevy do krusty na pizzu a vraťte se do trouby a pečte dalších 5-8 minut, nebo dokud není krusta hotová podle vaší požadované sytosti a sýr je lepkavý a roztavený!

Nechcete ztrácet čas přípravou těsta?

Nemáte dostatek času nebo chuť na přípravu vlastního proteinového těsta na keto pizzu? Vyzkoušejte proteinové těsto od značky GymBeam (na oficiálních stránkách je zhruba o 30 Kč dražší než na Grizly.cz).

těsto na keto pizzu

bez éček a palmového oleje

21 gramů bílkovin v jedné dávce

pečeme po dobu 8 minut

příprava keto pizzy

Jak si ozdobit pizzu?

Margarita: S jednoduchou pizzou z margarity se nemůžete pokazit. Kůru naplňte omáčkou na pizzu s nízkým obsahem sacharidů (bez cukru) (aka omáčka marinara / špagety) a drceným sýrem mozzarella. Pokud chcete udělat další krok, přidejte čerstvou bazalku nebo špenát.

Cheeseburger: Rajčatová omáčka, ostrý sýr čedar, vařené mleté ​​hovězí maso (jako taco náplň), kroužky z červené cibule nebo karamelizovaná cibule, doplněné čerstvým drceným ledovým salátem a rajčaty a okurkami.

BBQ kuře: Zatímco česneková omáčka a bbq omáčka, drcené kuřecí maso, červená cibule nebo karamelizovaná cibule a mozzarella.

Buvolí kuře: zálivka z ranče nebo nivy, buvolí omáčka, grilované nebo drcené kuřecí maso, karamelizovaná cibule, sýr mozzarella.

Pesto kuře: domácí pesto omáčka, grilované nebo drcené kuřecí maso a mozzarella.

Milovníci masa: rajčatová omáčka, mozzarella, feferonky, klobása, salám.

TIP: Podívejte se i na další rychlé recepty u nás na webu!

keto pizza těsto

Shrnutí

Tato proteinová pizza obsahuje minimální podíl sacharidů a je tak vhodná do proteinové diety nebo redukčních diet, kdy si musíte hlídat denní příjem sacharidů a nenarušit tím ketózu.

Chcete zhubnout až 20 kg? Vyzkoušejte proteinovou dietu:

  1. KetoMix
  2. KetoDiet
  3. ChiaShake

Zdroje:

https://gimmedelicious.com/keto-pizza/

Naposledy aktualizováno 28 dubna, 2022, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (3 votes)

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *