Řídnutí obočí může postihnout ženy i muže v jakémkoliv věku. Ačkoliv je většinou spojené s přibývajícím věkem, i mladé ženy chtějí mít obočí husté a dostatečně tmavé. Pojďme se podívat, co nám pomůže pro růst obočí. A taky na to, proč je tak oblíbené vláskování obočí.
1. Vláskování obočí má jistý a dlouhodobý efekt
Není to jen tak, že je tato moderní metoda stále populárnější. Vláskování obočí je totiž jednoduchý zákrok, který nám na dlouhé roky usnadní starosti s naším obočím. Během procedury make-up artista vytetuje na pokožku jednotlivé chloupky, vyhraje si s jejich zbarvením i tloušťkou. Proto získáme ve výsledku 3D obočí, které nikdo od toho našeho pravého nerozezná.
Takto vytetované obočí vydrží v řádu dvou až pěti let. O délce rozhoduje několik faktorů, mezi nimi věk, stav pleti a taky péče o obočí. Pigment se vstřebává postupně a po dvou letech se doporučuje ho obnovit.
Vláskování obočí si zamilovaly ženy, které přišly o své vlastní obočí nebo ho mají od přírody slabé. Obočí nám podstatně rámuje obličej a podtrhuje náš výraz. Umí také tvář opticky vyladit, zeštíhlit, prostě cokoliv si přejeme. Technika vláskování nám umožní takové obočí získat, a těžit tak opět z nabytého půvabu.
Permanentní make-upu má tu výhodu, že nám opravdu na dlouho ukrátí starosti. Nemusíme řešit líčení ani dobarvování. Nepřekvapí nás sport, bazén ani sauna. Dokonalé obočí se zkrátka stane naší součástí a nebude závislé na výdrži líčidla.
2. Profesionální barvení je snadné a rychlé
Kdo se necítí dobře při představě vytetovaného obočí, může vložit důvěru do kosmetičky a chodit k ní pravidelně obočí dobarvovat. Profesionální barvy vydrží přibližně 4 až 6 týdnů, podle kvality barev a zvoleného odstínu.
Výhodou barvení obočí je to, že jde o rychlý proces, zcela bezbolestný a bez obtíží. Na rozdíl od vláskování, nemusíme řešit žádné hojení. Na druhou stranu jde o krátkodobý efekt, a tak se musíme připravit na opakované návštěvy studia.
3. Henna vyživuje, ale rychle mizí
Dalším stupněm je barvení hennou. S tím nám také pomůže kosmetické studio. Celý proces je úplně stejný jako při použití profesionální barvy. Rozdíl je ovšem v materiálu.
Henna je stoprocentně přírodní barvivo. Nenarušuje vlas, naopak ho obalí a poskytne mu tak ochranu. Protože jde o směs bylin, dodává tato barva zároveň našim vlasům a chloupkům výživu. Pro svoji citlivost a šetrnost je velmi populární napříč generacemi.
Jenže její efekt je velmi krátkodobý. Vydrží přibližně dva týdny a poté je třeba barvu obnovit.
4. Líčení doma – nejčastější scénář českých žen
S ohledem na to, že dnes existuje řada možností, je až s podivem, že tolik žen stále ještě volí variantu domácího líčení obočí. Může se zdát, že je to nejlevnější možnost, ovšem investujeme do ní to nejdražší – svůj čas.
Upravit si obočí doma není žádná věda – stačí nám pinzeta, tužka a stíny na obočí. Pak stačí trochu zručnosti a praxe, a za pár minut máme hotovo. Takto nalíčené obočí ale vydrží opravdu jen do večera, a pokud se během dne zapotíme, tak si líčidla rozmažeme ještě dříve. Večer a ráno se efekt ztrácí nadobro a my se opět musíme smířit se svým neviditelným obočím.
5. Séra na podporu růstu – nic proti ničemu
Využívat zdroje přírody se určitě vyplatí. Klasickým příkladem je ricinový olej, který při pravidelné aplikaci podporuje růst a kvalitu chloupků. Není to ovšem nejlepší varianta, pokud potřebujeme získat výrazné obočí hned. Efekt se totiž dostaví až za několik týdnů či měsíců.
Na druhou stranu nám séra a olejíčky dodávají dobrý pocit, že pro své tělo děláme to nejlepší v rámci přírodních možností. Koho tedy akutně netíží světlé a řídké obočí, může zvolit tuto cestu.
Jak o své obočí pečujete vy? Využíváte raději přírodních zdrojů, nebo jste už zkusily vláskování?
Naposledy aktualizováno 15 září, 2020, autorem Redakce Magazínu