Jaké jsou přednosti filtrované vody?

Kohoutková voda prochází předtím, než se dostane do vaší skleničky, celou řadou velmi přísných kontrol a je v ní pečlivě regulováno množství příměsí a rozpuštěných chemických látek.

Přesto se však až do vaší domácnosti mohou dostat usazeniny z potrubí, nadbytečné minerály či dokonce nečistoty organického původu, které významně ovlivní vzhled, ale zejména chuť vody. A právě tyto příměsi lze velice efektivně redukovat použitím domácích vodních filtrů, které se vkládají do filtračních konvic.

 

S čím si dokážou poradit filtrační patrony ve filtračních konvicích?

Především s uhličitanovou tvrdostí vody. Pak samozřejmě také s redukcí obsahu chlóru, který se ve vodě vyskytuje jako zbytek po její dezinfekci. Těžké kovy, jako například měď či olovo, které se v kohoutkové vodě také čas od času objevují, pro většinu vodních filtrů také nepředstavují problém.

Na odstranění těchto látek jsou zaměřeny například inovativní filtry Brita Maxtra Plus Performance, které jsou horkou novinkou své modelové řady. Poradí si s přípravou kvalitní vody pro vaše teplé i studené nápoje, ale také pomohou prodloužit životnost spotřebičů pracujících s vodou.

Kávovary, varné konvice, ale i žehličky budou ochráněny před zanášením hůře dostupných míst vodním kamenem a prodlouží se i jejich živostnost.

 

Mohou filtrační patrony odstranit z vody také životně důležité minerály?

Vodní filtry ve filtračních konvicích neodstraňují z vody důležité minerály, naopak v ní vše podstatné zachovávají. Snížením tvrdosti vody se v ní v některých případech může snížit pouze obsah kalcia, což ale nemá na lidské zdraví zásadní vliv, protože potřebné množství kalcia většina lidí spolehlivě přijme v konzumované stravě.

To je dokonce tělo schopno lépe využít než kalcium z vody. Nemusíte se tedy obávat, že by pití přefiltrované vody jakýmkoliv způsobem poškozovalo vaše zdraví. Naopak mu prospívá, protože přefiltrovaná voda získává mírně alkalický charakter.

Konzumace alkalické vody napomáhá k redukci vzniku volných radikálů a má silné antioxidační účinky. Díky tomu zabraňuje předčasnému stárnutí organismu a udržuje jej v dokonalé kondici.

Aby filtry ve filtračních konvicích vždy spolehlivě plnily svoji funkci, je potřeba je pravidelně měnit, a to alespoň jedenkrát za měsíc. Máte-li tvrdou vodu, měňte však filtry raději častěji.

Naposledy aktualizováno 25 září, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *