Blendea SUPERPROTEIN KAKAO recenze

Příjem bílkovin není pouze výsadou sportovců a kulturistů, kteří vycházejí z fitness centra jen výjimečně. Dostatek bílkovin slouží k fungování našeho organismu. Pomáhají chránit a budovat svalovou tkáň, podporují regeneraci svalových vláken a dokonce mohou ulehčit hubnutí. Bez bílkovin naše tělo nebudete dostatečně fungovat. Mohou se vyskytnout zdravotní problémy, kterým můžete jednoduše předejít. Buď stravou, anebo proteinovým práškem.

V dnešní recenzi se zaměříme na tu druhou možnost. Tím je proteinový prášek s příchutí čokolády od českého výrobce Blendea. Konkrétně produkt Blendea SUPERPROTEIN KAKAO. Co to je, jaké to má složení, dávkování, zkušenosti uživatelů, kde to koupit a také malý bonus pro čtenáře v podobě 10% slevového kupónu na celý nákup.

 

Superpotrein kakao blendea

Rostlinný zdroj bílkovin

Vhodný pro vegany

Neobsahuje syntetická barviva ani konzervační látky

Bez laktózy, lepku a sóji

10% sleva jako BONUS pro čtenáře: 10usetrim

Přejít do obchodu

Blendea.cz SUPERPROTEIN kakao slevový kupón na 10%

Co to je Blendea SUPERPROTEIN KAKAO?

Blendea SUPERPROTEIN KAKAO je rostlinný protein, díky kterému můžete do svého těla rychle vstřebat bílkoviny. Ochránit svalovou hmotu, podpořit regeneraci po tréninku nebo se zasytit. To se hodí, jak při objemovém cvičení, tak i při hubnutí.

Blendea SUPERPROTEIN navíc obsahuje také další superpotraviny v podobě macy (řeřicha peruánská) a lucumu. Celý produkt osladili kokosovým cukrem a přidali kakaový prášek v BIO kvalitě pro lepší chuť. Tělu tak dodáte okamžitý zdroj bílkovin a energie.

Veškeré vstupní suroviny jsou maximální kvality. Ať už rýže z Pákistánu, BIO kakaový prášek, maca,  Protein neobsahuje žádné konzervační látky,

ZAJÍMAVOST: Lucuma se používá jako přírodní alternativa ke sladidlům.

SUPERPROTEIN KAKAO recenze

 

Proč zařadit SUPERPROTEIN do stravy?

✔️ zvýšíte denní příjem bílkovin na zdravou hladinu

✔️ dostatek bílkovin podporuje růst a ochranu svalové hmoty

✔️ dodává energii po tréninku

✔️ bílkoviny hrají důležitou roli při hubnutí

Většina lidí přijímá vysoké množství sacharidů a malé množstvé bílkovin. Správně vyvážený jídelníček by měl obsahovat zdravý poměr živin. Údaje se samozřejmě liší, ale nic nezkazíte starým doporučením (35:40:25).

35% kvalitní bílkoviny, 40% sacharidy (převážně komplexní sacharidy) a zbývajících 25% tvoří tuky. Mezi zdravé tuky patří například oříšky, avokádo a oleje.

Koupit Blendea SUPERPROTEIN

 

Blendea SUPERPROTEIN bude pro vaše tělo bude představovat rychlý zdroj rostlinných bílkovin, ale to není vše. Řeřicha peruánská, známější pod označením maca, dodává tělu energii po celý den.

RAW kakao zase patří mezi silné antioxidanty, které chrání naše tělo před volnými radikály. V překladu to znamená pomalejší procesy stárnutí a podporu imunitního systému.

 

Pro koho je Blendea SUPERPOTREIN vhodný?

Ve společnosti stále převládá špatný názor a to, že proteinové prášky jsou pouze pro sportovce či kulturisty. Věřte mi, na proteinovém prášku není nic špatného a do jídelníčku ho může zařadit opravdu každý.

Vzhledem ke složení českých jídelníčků to je dokonce žádoucí.

Pro ženy: nemusíte se obávat, že vám budou růst svaly a budete vypadat jako chlap. Tak to opravdu nefunguje. Kvalitním jídelníčkem to začíná a tvrdými tréninky to končí.

 

✔️  ženy i muži od 15 let

✔️ sportovci i nesportovci

✔️ lidé žijící aktivním stylem života

✔️ lidé se nedostatkem času

✔️ pro osoby trpící intolerancí laktózy, kteří nemohou konzumovat syrovátkové proteiny

✔️ vegani

Blendea SUPERPROTEIN alergeny

 

Rostlinný protein

Rostlinný protein ve stravě může mít mnoho pozitivních vlivů na vaše zdraví. Tím největším je ochrana a budování svalové hmoty, rychlejší regenerace, více energie, tvorba protilátek, podpora imunitního systému a mnohem dalších “menších” benefitů. Proteiny potřebuje každá buňka v našem těle.

 

Příjem bílkovin je důležitý v každé fázi vašeho života. Rozdíl je pouze v množství, které do svého těla dostáváte. Víte, jaký je dostatečný denní příjem bílkovin? Názory jsou různé, ale ten nejčastější je 1,2 gramu bílkovin na 1 kg tělesné váhy. U sportovců se udává ideální příjem na 1,8 gramu na 1 kilogram tělesné váhy.

 

Složení proteinu

Protein obsahuje celkem 5 přírodních látek. Všechny suroviny jsou v proteinu přesně proto, protože tam mají být. V proteinu naopak nenajdete chemické příměsi, sladidla a zdraví nebezpečné látky.

 • rýžový protein 70 %,
 • kakaový prášek 16 %,
 • kokosový cukr 5 %,
 • lucuma 5 %,
 • maca žlutá 4 %.

složení superpotrein doplněk stravy

Koupit Blendea SUPERPROTEIN

 

1. Rýžový protein

Rýžový protein je rostlinný zdroj bílkovin a tudíž je vhodný také pro vegany. Získává se z hnědé rýže a to ošetřením enzymů, které vedou k izolaci proteinů.

Rýžový protein je bohatý na bílkoviny, je hypoalergenní a neobsahuje lepek ani laktózu. Je vhodný pro vegany a pro osoby trpící intolerancí laktózy.

Benefity:

✅ lehce stravitelná bílkovina

✅ veganská strava

✅ vhodná náhražka syrovátkových proteinů pro osoby trpící intolerancí laktózy


rýžový protein


2. Kakao

SUPERPROTEIN obsahuje logicky také kakao. Příjemným zjištěním je i fakt, že kakao prášek je v BIO kvalitě. A pochází z kvalitních bobů Fino de Aroma, které jsou vyhlášené pro svoji chuť a vůni.

Kakao je důležitým antioxidantem, chrání nás před chřipkou, podporuje hubnutí, reguluje krevní tlak a hladinu cholesterolu.

Jeho další výhoda? Skvělé chutná!

Benefity:

✅ zvyšuje rychlost metabolismu – podporuje hubnutí

✅ pozitivní vliv na imunitní systém

✅ podporuje kognitivní funkce (soustředění a činnost mozku)

✅ antioxidant – chrání tělo před volnými radikály

✅ konzumace čokolády a kakaa podporuje psychickou pohodu


kakaové boby benefity a vlvi na zdraví


3. Maca

Maca, chcete-li řeřicha peruánská patří do skupiny adaptogenů. To jsou rostliny, které se přizpůsobily špatným podmínkám, často ve vysokých nadmořských výškách, kde téměř nic jiného neroste. To se podepsalo na jejich účincích. Chuť macy přípomíná karamely s hořkým ořechovým ocasem.

Jsou silným antioxidantem, dodávají sílu, psychickou pohodu a zvyšují odolnost organismu.

To přesně platí i pro macu.

Benefity:

✅ harmonizace hormonů

✅ podporuje libido a sexuální chuť

✅ podpora kognitivních funkcí (zlepšuje paměť a soustředěnost)

✅ mírně zlepšuje krevní tlak, menstruační problémy a zvyšuje plodnost

✅ stimuluje imunitní systém

✅ může být prevencí v léčbě krevního tlaku

✅ známé afrodiziakum


maca plod a prášek včetně benefitů


4. Lucuma

Lucumu můžete najít v andském údolí Peru a Ekvádoru. Pěstuje se jako ovocný strom pro své sladké plody, ze kterých se získává přírodní sladidlo. Její plody ale neslouží pouze jako sladidlo. Obsahuje vysoké množství vitamínu C, vitamínu B, vápníku, fosforu a železa. Lucuma má nízky glykemický index a díky tomu je vhodná i pro diabetiky.

Plody lucumy se konzumují syrové nebo suší a melou na prášek, který se přidává do různých pokrmů. Dřevo strom se v Jižní Americe využívá na stavby domů. Přezdívá se mu “zlato Inků.”

Benefity:

✅ přírodní sladidlo s nízkým glykemickým indexem

✅ podporuje hojení ran

✅ harmonizuje správnou hladinu cukru

✅ může mít pozitivní vliv na krevní tlak

✅ antioxidant


lucuma ovoce žlutá dužina


5. Kokosový cukr

Kokosový cukr je zdravější alternativa ke klasickému řepkovému cukru, který je v České Republice nejrozšířenější. Chutí i tmavým vzhledem připomíná cukr třtinový.

Proč je kokosový cukr zdravější? Protože neprochází procesem “bělení,” kdy je cukr zbaven řady zdravých nutrientů.

Kokosový cukr se vyrábí z nektaru květů palem Cocos nucifera. Květy se otrhají a nařežou jemnými řezy, ze kterých vytéká hustá míza (nektar). Zdroj Blendea.cz

Benefity:

✅ nižší glykemický index, než “klasický” bílý cukr


kokosový cukr


 

Nutriční informace superproteinu

Výživové údaje 100 g 25 g (1 dávka) Jednotka
Energetická hodnota 1707/402 426/100 kj/kcal
Tuky 6,79 1,7 g
z toho nasycené mastné kyseliny 3,69 0,92 g
Sacharidy 21,31 5,33 g
z toho cukry 7,75 1,94 g
Vláknina 3,14 0,78 g
Bílkoviny 64,39 16,10 g
Sůl 0,04 0,01 g

Koupit Blendea SUPERPROTEIN

Jak se projevuje nedostatek bílkoviny?

Nedostatek bílkovin nehrozí pouze u sportovců, ale mnoho lidí si s tím hlavu neláme. Nedostatek bílkovin může přitom způsobit řadu zdravotních problémů a komplikací.

zpomalený růst a regenerace svalů

tržné a řezné rány se léčí delší dobu

vznikají poruchy nervového systému

snížená obranyschopnost lidského organismu

 

Proč začít s užíváním SUPERPROTEINU od Blendea?

 • kvalitní zdroj rostlinných bílkovin (16 gramů v 1 dávce)
 • podporuje fyzický výkon a následnou regeneraci
 • má anti-age účinky
 • posiluje kvalitu nehtů, vlasů a pokožky
 • ochrana svalové hmoty
 • zasytí – vhodný i při hubnutí

 

Jak užívat SUPERPROTEIN? – dávkování

Proteinový prášek se nachází v 500 gramové piksle s kulatým plastovým uzávěrem. Celé balení je ještě chráněno hliníkovou fólií (pouze si myslím, že se jedná o hliníkovou fólii, pokud ne, opravte mne do komentářů). Díky tomu je proteinový prášek vakuově balený a nehrozí žádné znečištění nebo kontaminace s vodou.

 

Jedná dávka superproteinu je 25 gramů. V tom se nachází celkem 16 gramů rostlinných bílkovin. Součástí balení je i odměrka, se kterou si můžete pohodlně připravit přesné množství.

 

1 odměrku SUPERPROTEINU kakao rozmíchejte ve 250-300 ml vody, případně rostlinného mléka. S kokosovým či mandlovým mlékem chutná nejlépe!

 

1 odměrka superproteinu blendea.cz

 

K přípravě proteinu používejte shaker, jen tak dosáhnete toho, aby se protein dokonale rozmíchal. Jinak v proteinu mohou zůstat hrudky práškové směsi, které při rozkousnutí nechutnají dobře.

Příprava:

 1. Odměrku (je součástí balení) proteinového prášku nasypejte do shakeru s vodou nebo mlékem (250-300 ml).
 2. 30 vteřin stačí k úplnému promýchání nebo protřepání
 3. máte hotovo, proteinový nápoj je připravený ke konzumaci

 

Chuť proteinu

Po otevření proteinu vás do nosu praští vůně rýže a kakaa. A chuť je tom dost podobnáně. Nedokážu posoudit, jak chutná samotný rýžový protein, ale dokážu si představit, že žádná paráda to není.

Naštěstí v tomto proteinu je velká část i kvalitní kakao, proto je protein vážně dobrý. K přípravě používám rostlinná mléka, nejčastěji mandlové mléko, se kterým protein chutná nejlépe. Ve vodě je chuť proteinu o něco horší, ale stále naprosto přijatelné a lepší, než většina proteinů.

Vzhledem ke kvalitě a přírodnímu složení se nemusíte obávat umělé chuti sladidel a barviv.

 

Recepty s proteinem!

Protein můžete užívat i přípravě dezertů a dalších proteinových jídel.

Na Blendea.cz najdete spousty receptů, které si doma připravíte během pár chvil!

SUPERPROTEIN Rychlovka

 1. 250-300 ml rostlinného mléka.
 2. Přidejte 1 banán nebo jiné sladké ovoce.
 3. Přisypte 1 odměrku kakaového superproteinu.
 4. Rozmixuje a nápoje je připravený k pití!

Zkuste také proteinové lívance nebo palačinky. Stačí přidat 1 odměrku do vašeho těsta.

superprotein otevřené balení s odměrkou

 

Co si z proteinu připravit?

Fantazii se meze nekladou. Nemáte dostatečnou představivost? Nevadí, také jsem neměl, a proto jsem připravil krátký seznam jídel, u kterých můžete přidat odměrku kakaového proteinu.

Vaše tělo bude mít tak po celý den dostatečný příjem bílkovin. Při hubnutí nebo v období nabírání je protein důležitý. Ochráníte svalovou hmotu, podpoříte její růst a na dlouhou dobu se zasytíte. Jedním z benefitů proteinů je totiž i jejich nasycovací schopnost.

 • proteinové palačinky
 • proteinové lívance
 • proteinová kaše
 • ovocná a zeleninová smoothie
 • dezerty: muffiny, brownies a další

 

Zkušenosti s proteinem

Blendea SUPERPROTEIN KAKAO je poměrně nový produkt na trhu. Proto ani mnoho zkušeností jsem na internetu nenašel.

Přesto se mi pár názorů podařilo najít. Zkušenosti jsou víceméně pozitivní.

Blendea SUPERPROTEIN KAKAO

Blendea rostlinný SUPERPROTEIN zkušenosti

 

Moje osobní zkušenost

Z obchodu Blendea.cz jsem objednával zhruba 1-2 měsíce zpět a to rovnou více produktů. Mezi prvním produktem, co jsem vyzkoušel, byl právě rostlinný protein, protože mi došel můj syrovátkový izolát a potřeboval jsem další zdroj bílkovin.

Snažíte se zdravě stravovat? Pokud ano, mohu SUPERPROTEIN doporučit. Přírodní složení bez zbytečných výplní. Prostě není co vytknout, možná pouze 500 gramové balení. To představuje 20 dávek, takže 1 balení nevydrží ani měsíc.

Vhodné od redukční diet i jídelníčku v objemu. Obsažené látky tělu dodají potřebné živiny, aby mohlo fungovat a využít svůj potenciál na maximum. Nejčastěji si protein dopřávám samotný, rozmíchaný v mléku. Když mám čas, tak k přípravě palačinek nebo zdravého smoothie.

 

Co mě na proteinu překvapilo nejvíce?

Určitě složení. Pouze přírodní látky, bez aromat, barviv a konzervantů. Žádné umělá sladidla. Když si kupuji produkty, které mají podpořit mé zdraví, tak přesně něco takového si představuji.

 

Co bych na proteinu zlepšil?

Vzhledem k tomu, že protein je čistě přírodní a obsahuje superpotraviny jako jsou maca, neočekávejte nejlepší chuť. Není špatný, ale může být lepší. To se týká případů, kdy konzumujete protein ve vodě. Pokud k přípravě použijete například mandlové mléko, protein je skvělý!

 

snadná rozpustnost proteinu

přírodní složení bez umělých aditiv, konzervantů a aromat

obsahuje 16 gramů bílkovin v 1 dávce

kvalitní kakao

slazeno lucumou a kokosovým cukrem

 

Kde SUPERPROTEIN koupit?

SUPERPROTEIN můžete zakoupit na oficiálních stránkách výrobce a prodejce Blendea.cz.

Při nákupu můžete využít slevový kupón a tím ušetřit. To ale není jediná možnost, jak ušetřit nějaký ten peníz. Druhou možností je množstevní sleva.

Superpotrein kakao blendeaCena SUPERPOTEINU:

1 balení (500 g) = 599 Kč

2 balení (2x 500 g) = 1138 Kč (569 Kč / balení, ušetříte 60 Kč)

3 balení (3x 500 g) = 1617 Kč (539 Kč / balení, ušetříte 180 Kč)

4 balení (4x 500 g) = 2076 Kč (519 Kč / balení, ušetříte 320 Kč)

5 balení (5x 500 g) = 2595 Kč (519 Kč / balení, ušetříte 400 Kč)

 

Jaké další produkty najdete v obchodě?

Blendea začínala s výrobou produktu, který obsahoval zelené super potraviny (Blendea SUPERGREENS) a postupně přidává i další. Všechny její produkty jsou přírodního rázu, k výrobě se používají pouze ty nejlepší suroviny a v BIO kvalitě.

 • Blendea SUPERBEAUTY
 • Blendea SUPERBOOST
 • Blendea SUPERCOFFEE
 • Blendea SUPERGREENS
 • Blendea mini shaker
 • Bavlněná taška

Přejít do obchodu

 

Slevový kupón

Chcete ušetřit? Asi blbá otázka, kdo by nechtěl. Mám pro vás slevový kupón v podobě 10% slevy na celý nákup. Při nákupu zadejte slevový kupón “10USETRIM” a zlevní vám to celý nákup.

Blendea.cz SUPERPROTEIN kakao slevový kupón na 10%

Závěr

Složení
Chuť
Cena
Porovnání s konkurencí
Moje hodnocení

 

Máte s produktem zkušenosti? Zapojte se do diskuze pod článkem a podělte se s nám i o váš názor. Pomůžete dalším lidem, kteří o vyzkoušení proteinu přemýšlí.

Naposledy aktualizováno 8 prosince, 2020, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (5 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *