kokosový olej
28 prosince, 2019
Kategorie: Ostatní

Kokosový olej svědčí vlasům i pleti

Je voňavý, blahodárný a má všestranné využití. Kokosový olej je mezi oleji nejvíc trendy. Můžete s ním pečovat o celé tělo. Nejen z vnějšku, ale i vnitřně.

 

Kokosový olej na pleť

Nahrazuje olivový olej, který byl trendem donedávna. Oproti němu se ovšem kokosová varianta nepřepaluje a pokrmům dodává specifickou chuť. Co se týká kosmetického využití, je kokosový olej na pleť doslova blahodárný. Lépe se vstřebává, zvláčňuje a krásně voní.

Pokud nemáte odličovač na pleť i oči, stačí nanést pár kapek tohoto oleje na vatový tampon a líčidla se setřou během chvilky. Jestli vás trápí přesušená pleť, nebo nemáte po ruce zrovna vyživující noční krém, zkuste na noc aplikovat kokosový olej. Ráno budete mít pleť jak miminko.

Olejíček je rovněž blahodárný při masážích. Nejen, že se s ním skvěle pracuje, jeho vůně navodí i příjemnou atmosféru.

Výhody kokosového oleje

Kokosový olej na vlasy

Nejen pokožce tento olejíček svědčí. Kokosový olej na vlasy působí rovněž skvěle. Ideální je ve formě masky. Zahřejte ve vodní lázni olivový olej, bambucké máslo a právě kokosový olej, a udělejte si na vlasech hodinový zábal (optimální je mít vlasy například v potravinové fólii, menší prohřátí zvyšuje účinky masky).

Kokosový olej skvěle funguje i na suché konečky. Stačí tuhou konzistenci rozehřát mezi dlaněmi a vetřít do konečků. Pracujte ovšem s menším množstvím. Přehnaná dávka by vám v teple kapala z vlasů a v zimě by zatuhla do své bílé podoby. Kokosový olej umí rovněž nahradit zubní pastu, zuby dokonce vybělí.

Využití kokosového oleje je opravdu všestranné. Mnohé rady a tipy najdete na různých lifestylových webech, kde je inspirace nekonečná. Kokosový olej je zdravý, pečuje o pokožku, vlasy i ústní dutinu a nepotřebuje k tomu žádné chemické přísady. Nevtíravě voní a snadno se s ním manipuluje.

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *