Co pomáhá proti padání vlasů?

Češete se a máte v hřebenu víc chomáčů vlasů, než jste zvyklí? Nepropadejte panice. Může jít o hormonální změny, vliv ročního období nebo jen přirozenou obměnu struktur těla. Samozřejmě ne každému se zamlouvá, že přijde o část své kštice, proto hledá způsoby, jak ji zachránit. Máme několik tipů.

Vsaďte na speciální kosmetiku proti padání vlasů

Jestli chcete bojovat proti padání vlasů, zařaďte do své kosmetické výbavy kosmetiku speciálně zaměřenou na tuto problematiku. Důležitý je silně koncentrovaný přípravek, který intenzivně zacílí na oslabené kutikuly a posílí je.

Jedním z nich je například vlasová voda Reparex (https://www.reparexshop.cz/vlasova-kosmetika/reparex-against-hair-loss/). Vlasové vody a různá séra se vmasírovávají ke kořínkům vlasů, kudy prostoupí přímo do struktur a intenzivně je obnovují. Je tu ovšem i řada přípravků, které účinek podobných silných přípravků umocňují.

reparex na vlasy

Šampony a tablety proti padání vlasů

Jestli vás trápí padání vlasů, přizpůsobte výběr péče o ně alespoň na čas tomuto problému. Prodávají se šampony i balzámy na podporu růstu vlasů. Velmi účinné jsou přípravky, které obsahují kofein. Neméně podstatná je i vnitřní výživa.

Určitě nic nezkazíte tím, když si koupíte vitamíny pro vlasy v kapslích. Potravinové doplňky s obsahem vitamínů A, B6, B12, C, E, D, jódu, zinku, železa, hořčíku a dalších složek, které podpoří růst vlasů. Stejně tak vlasům svědčí různé intenzivní kúry.

Nejen v podobách masek na vlasy, ale i v obměně péče sestavené například na 14 dní. S pomocí přípravků, kdy každý z nich použijete jeden den, se vlasy systematicky obnoví. V prvních dnech se nejprve obnoví kořínky zevnitř, poté se produkty zaměří na jejich vzhled. Uvidíte, že cílená péče zamezí vypadávání vlasů a vy se nebudete muset bát o svoji kštici.

Naposledy aktualizováno 23 dubna, 2022, autorem Redakce Magazínu

4.5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *