Jak na perfektní postavu levně? Poradíme!

Že je hubnutí drahé? Pokud se spoléháte na preparáty a různé průmyslově zpracované doplňky stravy, tak jistě ano. Jestliže kupujete krabičky, už je hubnutí malinko levnější. A pokud se snažíte žít zdravě pomocí náhodných nákupů v supermarketech a zdravé výživě, jste na ještě nižší ceně. My vám ale poradíme, jak se s cenou za hubnutí dostat ještě o velký kus dolů. A nezapomínejte, že i pohyb může být zadarmo! Stačí se naučit cvičení s vlastní vahou nebo se pravidelně svižně procházet.

 

Hubnutí vždycky něco stojí

Mít perfektní postavu je dneska společenský požadavek pro mnoho profesí, a to jak dámských, tak i pánských. Jenže dosáhnout perfektní postavy a udržet si ji, to podle cen různých přípravků na podporu hubnutí nebo podle nabídky předpřipravených diet není levné ani náhodou.

Navíc se ukazuje, že při nesprávném používání různých diet nebo izolovaných proteinových preparátů si můžeme dost nepříjemně ublížit – bílkoviny se totiž rády usazují v ledvinách. Detaily přináší článek na iDNES.cz s názvem Oblíbená dieta může ohrozit zdraví. Lékaři varují před selháním ledvin1.

 

Jenže hubnout s běžnou stravou také nebývá levné

Jít na hubnutí a udržení postavy běžnými potravinami? Zdravé to jistě je, ale levné vůbec! Vždyť zdravá výživa v podobě zeleniny, ovoce, libového masa, netučných mléčných výrobků, sojových náhrad, celozrnného pečiva, semínek, oříšků a proteinových tyčinek je neskutečně drahá. Když přijdete do obchodu, jen se vám nad těmi cenami protáčejí panenky!

Pokud nechcete přibírat, samozřejmě sáhnete raději po dražší šunce než po levnějším salámu, raději vezmete bio zeleninu než tu obyčejnou (protože chemie hubnutí nepřeje), lososa raději loveného než z chovu, protože má mnohem méně tuku. A zdravější a dražší je proteinová tyčinka než ta obyčejná müsli. Takže co teď?

 

Cenové akce pravidelně na dosah

Že jsou pravidelné cenové akce v běžných supermarketech, to víme všichni. Kdysi bývaly schránky plné papírových letáků supermarketů, v současnosti se z velké míry přesunuly do online prostředí, třeba na web Letákomat.cz, kde je máte stále s sebou v kapse v mobilu. Tím výrazně šetříme stromy a snižujeme chemickou zátěž z výroby papíru nejen u nás, přičemž informovanost o slevách si ponecháváme.

Možná jsme ale pozapomněli, že právě supermarkety se v poslední době staly centrem propagace zdravé výživy, protože zjistily, že český zákazník se mění. Už nechce to nejlevnější, ale hledá nejen zlatou střední, ovšem i zdravou cestu.

Obrázek 1 Pořadí návštěvnosti online letáků v Praze

letáky

Zdroj: Interní dokumenty projektu Letákomat.cz

Slevy na kvalitní jídlo stále uvítáme. Svědčí o tom i čísla návštěvnosti letáků, protože jak nám sdělil manažer projektu Letákomat.cz: „Například v Praze se dívají návštěvníci online letáků nejčastěji na letáky řetězce Kaufland, pak Lidl, na třetím místě je Albert. Pak teprve jsou Ikea, Kik a Pepco, které mají v Praze velké zastoupení. Následuje Penny market a Tesco2“ (viz Obrázek 1). V regionech je situace podobná, jen se řetězce s potravinami šplhají na ještě vyšší pozice v návštěvnosti.

 

Své letáky mají i prodejny zdravé výživy, drogerie nebo lékárny

Vedle supermarketů se dá mnoho potravin a potravinových doplňků nakoupit i jinde. Spoustu produktů, které nám přece jen pomohou s hubnutím o něco rychleji, než jen běžné jídlo a cvičení (různé spalovače tuků, proteinové koktejly apod.), mívají v nabídce jak lékárny a prodejny zdravé výživy, tak i moderní drogerie.

A věděli jste, že i tyto prodejny mají své pravidelné letáky, které si můžete prohlížet pohodlně online, třeba doma nebo i chvilku před tím, než jdete nakoupit? Všechny jsou soustředěny na jednom místě, takže jen navštívíte web Letákomat.cz3, odkud si otevřete všechny letáky, které budete chtít.

Výhodnější je ovšem sledovat letáky drogerií či letáky lékáren pravidelně, což je díky všudypřítomnému internetu opravdu velmi snadné. Navíc si můžete nechat vybrané letáky posílat na email. Pravidelnou informovaností docílíte toho, že se vám dlouhodobě bude dařit nakupovat vhodné potraviny a speciální výživu určenou k hubnutí v různých slevách a cenových akcích. Svou peněženku prostě nezruinujete.

 

Jsou všechny přípravky na hubnutí nebezpečné?

Zatímco před keto proteinovými koktejly, keto přípravky a přísnými keto dietami lékaři varují, při používání spalovačů tuků tak velká rizika nehrozí. Online poradna lékárny Dr.Max4 sice připouští, že kofeinové spalovače tuků mohou způsobovat nespavost, třes, závratě, nervozitu, bolesti hlavy nebo bušení srdce, ale nejedná se o trvalé následky, protože vymizí, pokud snížíte dávkování nebo kofeinové spalovače tuků zcela přestanete používat.

Proto se kofeinové spalovače tuků hodí pro podporu v hubnutí, kterou využijete během aktivního pohybu, jistě lépe než rizikové proteinové diety. A můžete si je v letácích Dr. Max vyhlédnout v akci. Pak stačí jen dodržet radu lékárny Dr. Max: „S ohledem na obsah kofeinu mají uživatelé při podávání zajistit adekvátní hydrataci4.

Výsledky se jistě záhy dostaví, protože vysoká hladina kofeinu lépe prohřeje svaly, takže se více zapotíte a z těla odvedete více zplodin. Urychlený metabolismus spálí více tuků. Bez aktivního pohybu však budete na efekt čekat marně.

Zdroje:

  1. Oblíbená dieta může ohrozit zdraví. Lékaři varují před selháním ledvin. Dostupné na iDNES.cz, URL: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mf-dnes-ketodieta-skodi-ledvinam.A160107_213743_domaci_jkk
  2. Statistiky návštěvnosti slevových letáků, zdroj: interní dokumenty projektu Letákomat.cz
  3. Letákomat.cz, URL: https://www.letakomat.cz/
  4. Online poradna lékárny Dr. Max, téma Spalovače tuků. Dostupné na Dr.Max.cz, URL: https://www.drmax.cz/zeptejte-se-lekarnika/spalovace-tuku
  5. Leták Dr. Max,. Dstupné na Letákomat.cz, URL: https://www.letakomat.cz/dr-max/

Naposledy aktualizováno 1 října, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *