Letní osvěžující nápoje

Pomalu nám začíná zase letní počasí a s tím i příležitost pro osvěžující nápoje. Jestliže jste neviděli minulý článek, kde jsme si zkusili připravit domácí citronádu, ledový čaj a okurkovou limonádu, tak se můžete podívat zde. Pro dnešek si ale zkusíme připravit něco méně tradičního.

Limonáda z kiwi

Jedna z nejvíce osvěžujících limonád, co jsem pil. Příprava je jednoduchá a relativně i levná (záleží, za kolik koupíte samotné kiwi). Co tedy budeme potřebovat k výrobě tohoto nápoje?

  1. kiwi
  2. máta
  3. limetka
  4. třtinový cukr
  5. perlivá voda a led

Dáme kiwi společně s mátou do mixéru a pustíme. Záleží jen na vás, jak dlouho budete mixovat a jak vám to bude více vyhovovat. Někdo rád kousky ovoce a někdo zase smooth (jemný). Do výsledného produktu přidáme třtinový cukr, led a dolijeme perlivou vodou. Na ozdobu přidejte lístek máty, či kousek kiwi na okraj skleničky.

Ananasová limonáda

Tohle už je jedna z dražších variant domácí limonády. Opět ale záleží, za kolik koupíte ananas. Co k tomu budeme potřebovat?limonáda z ananasu

  1. celý ananas
  2. zázvorová limonáda 1L
  3. šťáva z citrónu 10 cl
  4. perlivá voda

Jako první musíme oloupat ananas a nakrájet na malé plátky/kostičky. Teď je nutné nakrájeny ananas vložit spolu se šťávou z citrónu do mixéru a rozmixovat. Přelijeme do větší nádoby, kde ananas dolijeme zázvorovou limonádou a sodovkou pro osvěžující chuť. Na ozdobu použijete deštníček a každý vám utrhne ruce 🙂

Naposledy aktualizováno 7 srpna, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *