zdravotní obuv
13 června, 2019
Kategorie: Ostatní

Zdravotní obuv + pozitivní dopady na zdraví

Proč byste měli používat zdravotní obuv?

Pravděpodobně si to ani neuvědomujete, ale právě nohy představují nejvíce zatěžovanou část lidského těla. Používáte je v podstatě od okamžiku, co vstanete z postele.

Pokud jste opravdu celý den na nohách, měli byste jim dopřát maximální pohodlí, protože v opačném případě by se o slovo mohly přihlásit různé zdravotní problémy, klidně i bolesti zad.

S chodidly jako takovými mohou být problémy od dětství. V případě, že máte špatně vytvarovanou klenbu nohy, nebo vás trápí jiné potíže, je nejlepší poohlédnout se po zdravotních botách. Ostatně zdravotní obuv se doporučuje i lidem bez zdravotních obtíží.

Bolesti zad a nohou, špatné držení těla, posunuté ploténky, namožené klouby a lýtkové svaly. Jestliže se chcete těchto nepříjemností zbavit, začněte u bot. Zdravotnická obuv navíc není fádní, jak tomu bylo v minulosti, sehnat se dají i moderní modely.

 

Zdravotní obuv pro každodenní nošení

Pohodlná obuv prospěje vašemu zdraví, poděkuje vám celý pohybový aparát. Nejedná se pouze o zdravotní pantofle, které se nosí doma, v nemocnici či v kancelářích, ale také o klasickou obuv – tenisky, zimní boty a podobně.

Zdravotní obuv můžete používat nejen jako pracovní, ale klidně ke každodennímu nošení. Uleví vám od bolesti a poslouží jako prevence proti bolestem. Šetřit budete také své klouby.

zdravotní obuv

Jak zdravotní obuv vybrat?

V přední části by měla mít bota dostatek prostoru, aby netrpěly prsty. Podle střihu boty se totiž tvaruje i noha, a proto by měla být špička kulatá, aby se vám neobjevily puchýře či otlaky na prstech.

Jakmile si boty vyzkoušíte, měly by vám dokonale sednout, a to jak na délku, tak i na šířku. Jestliže vás zajímá zdravotní obuv dámská, zapomeňte urychleně na podpatky. Vysoké podpatky jsou většinou příčinou problémů s páteří.

Boty by měly dýchat, o čemž rozhoduje materiál. Ideální jsou přírodní materiály (useň a textil). Obuv určená pro celodenní nošení by měla nabízet antibakteriální vlastnosti.

E-shop se zdravotní obuví: https://www.pp-servis.eu/zdravotni-obuv/

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *