Jaké jsou hlavní příčiny vašich problémů s erekcí?

Proces, během kterého dojde u mužů k sexuálnímu vzrušení, je stav v organismu, kdy navzájem spolupracují hormony, svaly, nervy a cévy, které se snaží o dosažení erekce. Nervové signály, které putují z mozku do penisu jsou stimulantem pro uvolnění svalstva.

Díky tomu se zvýší průtok krve do tkáně v penisu. Jakmile krev vyplní topořivá tělíska penisu a dojde k dosažení erekce, tak se cévy vedoucí do penisu uzavřou tak, aby bylo možno erekci udržet. Když sexuální vzrušení opadne, žíly vedoucí do penisu se opět otevřou, aby mohla krev pohlavní orgán opustit.

 

Hlavní symptomy

Jestliže nedosáhnete nebo neudržíte erekci, tak je samozřejmě problém realizovat sexuální styk. Mnoho mužů mohou čas od času postihnout potíže s erekcí a nejedná se o nic vážného. U některých mužů však tyto problémy přetrvávají dlouhodobě.

V tom případě možná máte zdravotní potíže, které vyžadují lékařskou pomoc. Mezi nejčastější symptomy poruchy erekce patří:

 • problém s dosažením erekce
 • problém erekci udržet
 • snížená sexuální touha

V článku si ukážeme:

 • Jaké jsou příčiny problémů s erekcí
 • Jak na problémy s erekcí

Pokud máte problémy s erekcí, je vhodné zajít nejprve k praktickému lékaři. Platí to také v souvisejících v případech, jestliže např. pozorujete problémy jako je předčasná nebo opožděná ejakulace.

ovněž když jste diabetici nebo máte nějaký druh srdečního onemocnění, či jiné onemocnění, které může souviset s poruchami erekce.

Lékaře navštivte také v případě, pozorujete-li další symptomy vedoucí k potížím s dosažením nebo udržením erekce.

Vimax Pills

Vimax Pills je kanadský doplněk stravy, který slouží k dosažení erekce a zlepšení sexuálního styku. Jedná se čistě o přírodní přípravek, u kterého nehrozí žádné vedlejší účinky, anebo zdravotní potíže. Je určený pro všechny chlapu nad 18 let, kteří mají problémy s erekcí, ale chtějí si i nadále užívat postelových hrátek.

S produktem má mnoho mužů pozitivní zkušenosti a věřím, že i Vy budete spokojení. Můžete se podívat přímo na oficiální stránky výrobce Vimax, anebo recenzi, kterou jsme na našem magazínu publikovali.

Vimax Pills

 

Jak jsme si řekli již v úvodu, sexuální vzrušení u muže je komplexní proces, který ve finále zajišťuje dostatečný přísun krve do penisu. Stačí, abyste měli problém s jediným z článků do procesu zapojených a potíže s erekcí budou jedním z důsledků.

Problémy s erekcí někdy způsobuje také kombinace fyziologických a psychologických faktorů. Zhoršený psychický stav snižuje vaše reakce na sexuální podněty, což může vést k úzkosti a obavám o udržení erekce.

 

Příčiny fyziologického charakteru

V mnoha případech problémy s erekcí souvisí s naším fyzickým stavem. Zde řadíme problémy s kardiovaskulárním systémem, jako je onemocnění srdce, ateroskleróza, zvýšený cholesterol v krvi nebo vysoký krevní tlak.

Dále tzv. metabolický syndrom, což je stav, který zahrnuje některý z uvedených problémů, jako je zvýšený krevní tlak, vysokou hladinu insulinu, tuk ukládající se ve větším množství po obvodu pasu a vysoký cholesterol.

Ať vám neuteče: Vysoký cholesterol můžete kontrolovat!

 

Parkinsonova choroba

Další fyziologické příčiny mohou souviset s nervovým systémem, kde hrají roli onemocnění jako je Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza, nebo třeba zdánlivě obyčejné poruchy spánku. V neposlední řadě mohou potíže s dosažením erekce souviset s léčbou některých jiných chorob, proto čtěte příbalové letáky k lékům, které pravidelně užíváte.

Typicky léčba rakoviny prostaty nebo zvětšené prostaty může mít negativní vliv na vaši erekci. Na pozoru byste se také měli mít, pokud jste prodělali operace nebo úrazy v pánevní oblasti nebo v oblasti míchy.

 

Peyronieho choroba

Velice specifická je také Peyronieho choroba, která přímo souvisí s penisem. Prakticky to znamená vytvoření jizev uvnitř penisu. Jizvení postihuje topořivá tělíska, a kromě poruch erekce má za následek bolesti, zakřivení nebo deformaci penisu.

Postihuje asi pouze 1 – 2 % mužů mezi 45. a 60. rokem, ale mohou se s ní setkat také mladí muži. Příčiny nejsou zcela přesně objasněny, ale pravděpodobně je to kombinace dědičné predispozice a opakovaných drobných zranění v oblasti pohlavního orgánu způsobených během sexuálního styku.

 

Příčiny psychologické

Náš mozek hraje při vniku erekce klíčovou roli. Je vlastně spouštěčem série fyziologických událostí vedoucích k dosažení erekce, které začínají pocitem sexuálního vzrušení. Existuje řada věcí, které mohou tento proces narušit. Patří mezi ně:

 • Deprese, úzkost a jiné stavy duševní nerovnováhy
 • Nadměrný stres
 • Nízké sebevědomí
 • Vztahové problémy v důsledku stresu nebo špatné komunikace

organismus a vliv stresu

Pokud hovoříme o problémech s erekcí psychologického rázu, tak právě problémy ve vztahu jsou poměrně nenápadnou a plíživou příčinou problémů s erekcí. Pokud cítíte, že se soužití s vaší partnerkou nevyvíjí směrem, který si představujete, a že váš sexuální život je neuspokojivý, opadá také chuť na sex, jenž je na počátku vzniku erekce.

 

Civilizační faktory

Současný nezdravý a hektický životní styl je jednoznačně jednou z příčin, která stojí za nespokojeností s vlastní sexuální výdrží. Příliš stresu v práci, pracovní problémy, které si nosíte domů a neustále vám hlodají v hlavě. Málo času na sex a na osobní život celkově.

Nedostatek spánku, špatná fyzická kondice a do toho všeho se přidávají zlozvyky, ve kterých utápíme své problémy, jako je:

 • kouření
 • nadměrná konzumace alkoholu
 • zakázané drogy

Kouření má velice negativní dopad na cévy, které hrají důležitou roli při vzniku erekce. Správné fungování cév, jejich pružnost a schopnost zajistit dostatečný průtok krve je v konečném důsledku tím, co vede k dlouhé a silné erekci.

Stejně tak pokud holdujete alkoholu, zejména v případě, že často a dlouhodobě pijete tvrdý alkohol, zaděláváte si na možné budoucí problémy s erekcí. O užívání zakázaných látek se pak asi ani nemá cenu bavit.

 

Prevence je základ kvalitního sexu

Nejlepším způsobem, jak vůbec aktivně předejít vniku problémů s erekcí, je praktikovat zdravý životní styl a vypořádat se co nejlepším způsobem se všemi zdravotními komplikacemi, ať už jde o zranění či nemoci, nebo psychologické problémy.

Proto je zejména důležité neodkládat co vás trápí, spolupracovat při léčbě s vaším lékařem a chodit na pravidelné prohlídky. Zbavte se kouření, vyhýbejte se alkoholu a zapomeňte na nelegální drogy.

Drobné požitky vám totiž sice mohou přinést momentální úlevu, ale z dlouhodobého hlediska jsou dopady na organismus negativní až devastující. Samozřejmě také pravidelně cvičte a zbytečně se nestresujte.

Zdroje:

https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/how-an-erection-occurs

https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/surprising-facts#1

https://www.medicalnewstoday.com/articles/320499.php

Naposledy aktualizováno 10 října, 2020, autorem Redakce Magazínu

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *