Co jíst při hubnutí?

Protože hubnutí není jen o samotném cvičení, tak si v tomto článku ukážeme, co jíst při hubnutí. Říká se, že strava tvoří až 70% vašeho úspěchu. Když budete chtít zhubnout s pomocí trenéra, tak ten vám jako první upraví stravu a sestaví vyvážený jídelníček.

Až poté bude řešit váš cvičební plán. Ale mohu vás ujistit, že osobního trenéra nepotřebujete, protože vše podstatné naleznete v tomto článku, případně v ostatních článcích na webu.

 

Jak často jíst?

Hned na začátek je vhodné zdůraznit, kolikrát denně vlastně jíst. Všude možně se můžete dočíst, že správně by měl člověk mít 5-6 jídel denně. A tak je to správně. Pořád ale platí, že zůstávají tři hlavní jídla – snídaně, oběd a večeře.

Hlavně v dnešní době je “moderní” nesnídat. To ale nedělejte, je to totiž největší zlo, které sobě můžete udělat. Snídaně startuje metabolismus a dodává energii pro celý den.

Co jíst při hubnutí?

Je to první jídlo, které vaše tělo příjme po spánku a mělo by být náležitě nutričně vyvážené. Základem jsou kvalitní bílkoviny, sacharidy s nižším glykemickým indexem a tuky. Celkově by snídaně měla mít okolo 1200 – 1500 kJ.

 

Co tedy jíst při hubnutí?

Ráno – snídaně

 • ovoce, zelenina (banány, jablko, rajče, salát,…)
 • jogurt, sýr
 • kvalitní šunka
 • vejce
 • celozrnné pečivo

TIP. Jogurty kupujte spíše neochucené a dochuťte si je doma (marmeláda, med). Důvodem je vysoké množství cukru v ochucených jogurtech! Je nutné si dát pozor i na ovoce, které obsahuje taktéž obrovské množství cukru. Tudíž ke snídani konzumujte jen omezené množství. Větší množství ovoce zařaďte k obědu, případně odpolední svačině.

Dopolední a odpolední svačina

 • jogurt s para ořechy
 • Müsli tyčinka – proteionová tyčinka
 • Smoothie
 • Vajíčka
 • ovoce

Oběd

Oběd by měl být největší ze všech chodů. Pozor si dejte na konzumaci polévky a hlavního jídla. Lepší je zařadit jen jedno z jídel, protože dohromady lehce přesáhnete kalorie, které nedokážete spálit.

 • libové maso (kuřecí. krůtí, ryby, králičí)
 • rýže, brambory, těstoviny
 • zelenina
 • polévka (nutričně bohatá)

Co jíst večer při hubnutí: večeře

Večeře by měla být podobná obědu, jen o něco menší porce. Je nutné doplnit bílkoviny pro udržení svalové hmoty a částečně i sacharidy. Pamatujte, že nejlepší je večeřet aspoň 2-3 hodiny před tím, než půjdete spát.

 • libové maso (kuřecí, krůtí, ryby)
 • mléčné výrobky
 • zelenina

 

 

Nejčastější dotazy?

 1. Jak rychle zhubnout?
 2. Jak zhubnout břicho?
 3. Jak nejrychleji zhubnout?
 4. Jak zhubnout 5 kg?

Velice častý dotaz a komentář směrem k naší redakci. Nevíte, co a kdy jíst při hubnutí? Nemáte dostatek času? Vyzkoušejte “proteinovou keto dietu.” Keto dieta patří mezi nejlepší způsoby, jak rychle zhubnout. Je to jednoduchá odpověď na všechny 4 otázky.

Aby, keto dieta fungovala, musíte omezit příjem sacharidů (denně maximálně 30 gramů – záleží také na váze a pohlaví). Vzhledem k dnešním potravinám a polotovarům to není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Sacharidy jsou všude přítomné a to i tam, kde to nečekáte. Žvýkačky, dresinky, uzeniny a další.

A co se stane, pokud vyřadíte sacharidy ze stravy? Po 2-4 dnech začíná tělo přecházet do stavu ketózy. To je chtěný stav, protože tělo kvůli nedostatku energie, kterou dříve získávalo ze sacharidů, musí najít jiný zdroj. A tím jsou tukové zásoby, kterých se chcete zbavit.

Hlídat si jídelníček a vařit bez sacharidů je časové náročné. Naštěstí na trhu existují společnosti, které se zaměřují na výrobu a prodej proteinových jídel. Za náš magazín můžeme doporučit hlavně 2 z nich.

 

Proteinová keto dieta

1. KetoMix ketonová dieta

KetoMix ketonová dieta

Na českém trhu patří mezi jedničku, a proto na našich stránkách můžete najít mnoho článků, které KetoMix zmiňují. KetoMix produkty jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí zhubnout bez zdravotních komplikací a nemají dostatek času.

Jejich jídla obsahují pouze kvalitní suroviny, které z velké části pocházejí z území České republiky. Navíc při konzumaci nemáte pocit, že jíte něco “umělého.” Jídla jsou příjemně ochucená a i při 8 týdenní dietě nebude strádat. Výhodou je i variace příchutí, které si do balíčku můžete navolit dle vlastních preferencí a chutí.

TIP: KetoMix Keto recepty

Jaké dietní balíčky jsou v nabídce?

 • keto dieta na 7 dní
 • keto dieta na 2 týdny
 • keto dieta na 3 týdny
 • keto dieta na 4 týdny

Co vám pomůže s výběrem?

Vybrat si dietní plán je pro lidi, kteří se o výživu nezajímají celkem problém. A přesně proto vzniklo řazení podle váhy:

Většina plánů obsahuje proteinové koktejly, polévky, omelety, kaše, palačinky, těstoviny, pečivo, tyčinky, pomazánky, proteinové dezerty, čokolády, nízkokalorické proteinové víno a doplňky stravy v podobě keto tablet.

Přejít do obchodu

2. Chia shake

chia shake recenze

Druhou oblíbenou dietou, kterou jsme osobně vyzkoušeli je proteinová dieta Chia shake. V minulosti jsme publikovali obsáhlou recenzi produktů Chia shake – doporučuji si přečíst. Na druhém místě se nachází především kvůli vyšší ceně, protože jejich produkty jsou dražší, než u KetoMixu.

Na druhou stranu dostanete chutné produkty s rychlou přípravou a kvalitním složením. Například jejich dietní koktejl je pochoutka, která je v řadách veřejnosti velmi oblíbená. Pro úspěšné hubnutí a redukci hmotnosti máte na výběr opět z akčních keto balíčků ve slevě:

Slevový kupón Chia Shake v tuto chvíli není dostupný. Pokud někdo z Vás uvidí dostupný kupón, zapojte se do diskuze v komentářích a napište nám ho. Pro celou nabídku můžete přejít do obchodu.

Přejít do obchodu

Naposledy aktualizováno 22 března, 2021, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

2 Comments

 1. Myslíte, že vepřové maso při dietě není mimo? Můžu si z něj občas něco udělat? Často jsem se setkala s názorem, že vepřové maso není do diety vhodné, ale myslím si, že při použití libových částí by neměl být problém. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *