Jak (znovu) najít lásku ke sportu?

Sport a pravidelný pohyb jsou základem pro zdraví i pěknou postavu. Sportujeme ale především pro radost, proto, že nás to baví a těšíme se na to. Co když ale přijde krize a naše dřív oblíbená aktivita nás bavit přestane?

Jak je možné, že loni jste trávili celé dny v sedle kola a letos se ne a ne donutit opět vyjet? Proč se vám nedaří běhat s úsměvem a nutíte se do toho, do fitka jdete skoro s odporem nebo marně hledáte ony pověstné endorfiny po návratu z treku? Nejspíš potřebujete změnu, nový impuls pro své tělo a hlavně mozek, zkuste tedy pár triků a vše se vrátí do normálu.

  • Udělejte změnu a zkuste něco nového. Jinou trasu na běhání, jiný terén na kolo, jinou dobu cvičení ve fitku. To, že loni jste chodili něco dělat po práci, neznamená, že to letos nemůže být jinak. Často stačí jen malá změna a hned vidíte zlepšení. Po práci jste unavení a místo na sport máte chuť na knížku a kafe? Ok, nic se neděje, zítra třeba vstaňte o chvíli dřív a sportujte po ránu, možná přijdete na to, že vám vyhovuje jiný čas mnohem víc.
  • Naučte se plánovat. Vynechejte na chvíli slova možná, snad a uvidíme a nahraďte je plánováním. Danou aktivitu si zapište do kalendáře a počítejte s ní stejně napevno, jako třeba s kávou s přáteli nebo rodinnou večeří. Jednoduše máte plno a nic jiného se vám do diáře nevejde. Časem se na tyhle naplánované chvilky začnete těšit.
  • Buďte sami nebo naopak. Trénovali jste doteď o samotě? Tak to změňte a zapojte do svých aktivit rodinu nebo kamarády, ve dvou a více se to lépe táhne. Nebo naopak doteď jste chodili jako parta a vy byste radši byli sami a vyčistili si hlavu? Tak se ozvěte nebo si najděte aktivitu jen pro sebe. Nenechte se omezovat tím, že něco musíte kvůli ostatním. Sport nás má bavit a v partě se třeba jede tempem, které nám nevyhovuje, nebo běhá na trasách, které se nám nelíbí. Podvědomě si tak vypěstujeme k místu i sportu odpor a to je velká škoda. Zamyslete se a najděte si parťáka nebo se ho naopak na některé tréninky zbavte.

A samozřejmě nezapomínejte na odměnu. To, že něco děláte pro sebe a své zdraví, ještě neznamená, že se nemůžete odměnit, právě naopak. Víc než nějaké drobnosti a sladké dortíky si vyberte něco, co vám v dalších aktivitách pomůže a bude pro vás přínosem. Co třeba multimediální přehrávač, který schováte do kapsy a můžete vyrazit na svou oblíbenou trať i s hudbou v uších, která vás motivuje?

sport

Nechuť a chybějící pocit radosti dokáže od kdysi milovaného sportu odradit. Nedejte se, zkoušejte a měňte a nenechte si svou aktivitu vzít jen proto, že vás právě teď nebaví. Dejte si šanci a uvidíte, zlepší se to.

Naposledy aktualizováno 30 května, 2019, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *