Provexin sérum na vlasy
24 prosince, 2019
Kategorie: Doplňky, Přípravky na růst vlasů

Provexin recenze a zkušenosti uživatelů

Provexin® A100HF je gel podporující růst vašich vlasů. Jedná se o produkt společnosti Nordic Health s.r.o., jejíž centrála sídlí v Oslu. Společnost je dále zastoupena ve Švédsku, Finsku, Dánsku, České republice, Německu, USA, Islandu a na Středním východě (Kuvajt).

V České republice společnost nabízí své výrobky od roku 2011. Produkt slibuje obnovu vlasových folikulů a růst vlasů v oblasti aplikace gelu.

gel na podporu vlasů

Klinicky prokázané účinky pro růst nových vlasů

Proti dědičnému vypadávání vlasů

Sleva 30% na první zásilku

Přejít do obchodu

 

Provexin recenze

Vypadávání vlasů je fyziologický děj, kdy dochází k obnově vlasů. Nežádoucí je ten moment, kdy vypadává více vlasů, než stíhá dorůstat. V tom případě pozorujeme řídnutí hustoty vlasů až alopetická (vylysalá) místa na hlavě.

Nejčastější příčinou ztráty vlasů u mužů je androgenní alopecie. Dalšími příčinami může být jiný zdravotní problém, špatná životospráva či hlavně u žen nešetrné úpravy vlasů jako barvení nevhodnými barvami, žehlení, natáčené a fénování.

Pro koho je produkt určen

Pro osobo trpící nadměrným vypadáváním vlasů z důvodu androgenní alopecie

Pro muže i ženy

Kdy je vhodné začít přípravek používat

Hned jakmile si všimnete zvýšeného vypadávání vlasů. Čím dříve začnete přípravek používat, tím více bude obnova růstu vlasů efektivnější.

Jak se přípravek aplikuje:

Dvakrát denně se gel jemně vmasíruje na oblasti, kde chcete zvýšit růst vlasů. Gel je bezbarvý, po zaschnutí není na hlavě vidět. Na stránkách se můžete podívat i na instruktážní video.

Kdy jsou viditelné výsledky:

Po uplynutí 6 měsíců jsou již slibované viditelné výsledky. Samozřejmostí je pravidelná aplikace. Nejprve vlasy rostou ve formě jemného chmýří podobné dětským vlasům, poté tyto drobné vlásky vypadají a rostou plnohodnotné vlasy. Nejdříve mohou být viditelné účinky po 4 měsících. Je důležité přípravek dlouhodobě aplikovat. Doporučená doba pro zhodnocení efektivity produktu je 9 měsíců.

 

Složení Provexinu

1,5-pentandiol, Biotin, Zinek, A100 extrakt z pylu, Vitamín E

1,5-pentandiol

Zvyšuje obsah vody v nejvrchnější vrstvě pokožky, odborně – stratum corneum. Tím rozpouští nečistoty, které ucpávají vývod vlasového folikulu. Přirozené nečistoty na naší pokožce jsou odumřelé kožní epitelie, spojené kožním mazem. Tím, že se tato „zátka‘‘ odstraní, se vytvoří ideální podmínky pro růst vlasů.


Biotin

Znám také jako vitamín B7. Jedná se o ve vodě rozpustný vitamín. Je nenahraditelný v metabolismu aminokyselin. Účinky na lidský organismus jsou rozmanité, mimo jiné je potřebný pro zdravou pokožku, vlasy a nehty.


Zinek

Tento prvek se účastní růstu a množení buněk, udržuje hormonální rovnováhu, dále se účastní syntézy bílkovin a vstřebávání vitamínů. Zdravá pokožka a vlasy jsou komplexního rázu a je nezbytné, aby tyto procesy nebyly narušeny.


A100 extrakt z pylu

Tento extrakt obsahuje antioxidanty, enzymy a stopové prvky, které vyživují vlasový folikul.


Vitamín E

Je to v tucích rozpustný vitamín a silný antioxidant. Chrání mimo jiné i buňky pokožky hlavy před oxidativním stresem. Pokožka hlavy je navíc stále vystavována slunečnímu záření a potřebuje vyšší péči a regeneraci.

 

Výhody přípravku Provexin

 • Neinvazivní metoda
 • Potvrzeno klinickými studiemi
 • GMO free (v produktu se nenachází složky z geneticky modifikovaných organismů)
 • Bez vedlejších účinků
 • Snadná aplikace
 • Dobře proniká do pokožky hlavy
 • Pouze z kvalitních surovin
 • Působí na androgenní alopecii u mužů a žen
 • Jeho patentované složení je vyvinuto tak, aby zastavilo dědičné vypadávání vlasů a obnovilo jejich růst
 • Dostupnost informací o jednotlivých studiích

Jak přípravek funguje

Produkt je určen pro růst nových vlasů. Složení Provexinu usnadňuje prostup živin k vlasovým folikulům a podporuje tak jejich růst. Působí lokálně v místě aplikace. Pomáhá snižovat vypadávání vlasů způsobené androgenní alopecií.

Androgenní alopecie

Jedná se o dědičné vypadávání vlasů. Celý proces je podmíněn hormonem testosteron, který je za celý proces zodpovědný.

Derivát testosteronu zmenšuje vlasové folikuly, které se stávají poté nefunkční. Je důležité začít včas, protože, když vlasový folikul zmizí, vlas již nikdy nemá z čeho vyrůst.

Plešatění začíná u mužů v poměrně nízkém věku. Proto je vhodné začít s užíváním přípravku co nejdříve a zvýšit obnovu růstu vlasů.

vypadávání vlasů

 

Když mluvíme o mužském hormonu testosteronu, žen se to tedy netýká? Bohužel týká. I ženy mají ve svém těle sice minimální, ale jisté zastoupení tohoto hormonu. V období menopauzy (přechodu) ubývá ženského hormonu estrogenu a androgenní alopecie může postihnout i ženy.

Androgenní alopecie je geneticky daná, a proto vypadávání vlasů v tomto případě nezpůsobuje nevyvážená strava, nevhodný šampon a podobně.

 

Příznaky androgenní alopecie

 • Zvětšování koutů u mužů
 • Řídnutí vlasů
 • Pokročilé řídnutí vlasů – objevení tzv. pleši

 

Anatomie vlasového folikulu

Vlas vyrůstá z tzv. vlasové cibulky, jež je součástí vlasového folikulu, na folikul se napojuje  mazová žláza. Vlasová cibulka je zdrojem zárodečných buněk, pokud je poškozena, nemůže vlas růst.

Přípravek provexin nebude účinný v případě, že za vinu vypadávání vlasů není androgenní alopecie, ale jakékoliv zevní příčiny, jako nedostatek vitamínů a dalších složek potravy, nevhodný šampon, barvení vlasů a jiné úpravy, které vlasy oslabují a ničí.

 

Studie:

Studie se zúčastnilo 110 mužů a žen, dobrovolníků s androgenní alopecií. Polovina z nich byla ošetřena produktem Provexin®A100HF, druhé polovině zúčastněných bylo aplikování placebo, gel stejné barvy, bez zápachu, ale také bez účinných látek.

Zhodnocení studie bylo na základě počtu vlasů v daném místě hlavy, před a po užití přípravku.

U více než 80 % účastníků byl požadovaný účinek viditelný, a to již v průběhu studie.

Přípravek Provexin®  A100HF byl hodnocen v otevřených studiích ve Švédsku, USA, Číně, Japonsku a Indii na více než 300 účastnících celkem. Při žádné studii nebyly zaznamenány vedlejší účinky.

 

O společnosti

Nordic Health s.r.o. je součástí norské skupiny NutraQ AS. Tato společnost je jednou z největších společností prodávajících doplňky stravy a další produkty v Severských zemích, má přibližně 170 zaměstnanců. Nabízí desítky produktů. Cílem je nabídnout českému zákazníkovi produkty té nejvyšší kvality.

Jaký jiný výrobek této společnosti můžete znát? Například doplněk stravy Maxulen, který pomáhá bojovat proti příznakům úbytku mužského hormonu testosteronu a tím zvyšovat energii, výdrž a svalovou hmotu.

Společnost využívá pouze suroviny od prověřených dodavatelů a získala certifikace jako: GMO free, Friend of the sea a GMP = good manufacturing practice.

 

Provexin a zkušenosti uživatelů

„Moje trpělivost, důvěra a pravidelné používání Provexinu se vyplatilo. Dnes již mohu s jistotou říct, že se splnil můj sen a vlasy jsou zase skutečnost.“ Tomáš Had

„Myslím, že vlasy dělají člověka. Proto používám Provexin!“ Jan Witek – redaktor, moderátor, DJ

Provexin

 

Kde Provexin koupit?

První zásilka je se slevou 30%. Balení obsahuje 2 tuby (2x 15 ml) gelu. Toto množství vystačí na jeden měsíc aplikace.

Cena: nyní se slevou za 419 Kč.

gel na podporu vlasů

Přejít do obchodu

Produkt lze zakoupit pouze na stránkách Provexin.cz

Zákaznický servis je k dispozici ve všední dny od 09:00 do 16:00 hodin.

Email: info@provexin.cz

Pokud máte zkušenosti s přípravkem Provexin proti vypadávání vlasů, budeme rádi, když se zapojíte do diskuze pod článkem.

3.7/5 - (9 votes)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *