Venušiny kuličky – potěší i pomohou

Většina lidí si pod pojmem Venušiny kuličky představí sexuální hračku pro ženy, která podobně, jako třeba vibrátor, slouží pouze k rozkoši. To je částečně pravda, ale málokdo ví, že tato erotická pomůcka může zároveň přispívat ke zdraví.

Venušiny kuličky

Pro ty z Vás, kteří nevědí, jak Venušiny kuličky vypadají, tak se jedná o dvě plastové či kovové kuličky spojené stopkou, v jejichž vnitřku se nachází další kovová kulička, která se při pohybu otřásá. Tyto otřesy pak žena vnímá jako jemné vibrace, které jí působí rozkoš, ale zároveň i procvičují svaly jejího pánevního dna.

Benefity

Pravidelným procvičováním těchto svalů dochází k jejich zpevnění, což přispívá ke zkvalitnění sexuálního prožitku během styku, a to pro oba partnery.

Kromě výše zmíněných benefitů na sexuální život, mají tyto kuličky také pozitivní vliv na méně diskutovaný problém, který postihuje spíše starší ženy, ale i ženy, které mají sedavý způsob života či trpí obezitou. Řeč je o inkontinenci neboli samovolném úniku moči, který postihuje mnoho žen.

Tento problém je přitom způsoben ochablými svaly pochvy, které lze jednoduše posílit právě kuličkami v kombinaci se cviky, kdy uživatelka při nošení kuliček vědomě stahuje svaly „tam dole“.

Co zvážit při výběru?

Co se týče samotného výběru, tak záleží na zkušenostech a ochotě zkoušet nové věci. Pro začátečnice je lepší menší, silikonová či samostatná Venušina kulička. Pokročilé pak mohou experimentovat, jak s materiálem, tak s velikostí a také s množstvím, kdy je kuliček více.

Postupem času může uživatelka prodlužovat dobu nošení, kdy se z pár minut může dostat až na celý den. V takovém případě je pak lepší zvolit kuličky které necinkají.

Široký výběr, vhodný jak pro začátečnice, tak pro sexpertky naleznete na sexshopu Sexio.cz, který se řadí mezi nejdiskrétnější eshop v ČR.

Naposledy aktualizováno 6 června, 2020, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *