Dieta při průjmu

S tímto problémem se setkal téměř každý aspoň jednou v životě, ať už se jedná o střevní chřipku, zkažené jídlo anebo něco jiného. Bohužel čas strávený na toaletě je více, než nepříjemný. Při průjmu odchází z těla velké množství tekutin, vitamíny a minerálních látek, které je nutné postupně doplňovat a také držet dietu, aby průjem přestal.

Dieta při průjmu

I když se bojíte při průjmu jíst, tak to zkuste překonat. Je velice důležité dodat tělu živiny a tekutiny, protože jinak hrozí dehydratace. Nejlepší je přijímat potravu v kašovité formě, aby nedráždila sliznici. Vhodné je vyřadit kořeněné, smažené, tučné a těžko stravitelné jídla. Pití by se mělo podávat v pokojové teplotě a zapomeňte na kávu, příliš slazené a sycené nápoje. Jedinou výjimkou je Coca-Cola, která pomáhá v “boji proti průjmu.” Díky směsi koření, muškátového oříšku a skořici dokáže uklidnit žaludek, ale pouze při splnění určitých podmínek. Cola musí být vychlazená a zbavená co nejvíce bublinek, teprve poté je účinná – pijte pouze v malé míře!

Ukázka toho, co můžete jíst při bolestech břicha a průjmech.

  1. rýžová kaše, rýžový vývar, banán, dětská výživa, dušená mrkev, jablkové pyré, čaj
  2. bramborová kaše, kuřecí vývar, starší rohlík/houska, piškoty
  3. v dalších dnech: dušené libové maso, ryby, rýže
  4. mléčné výrobky (sýr, jogurt – spíše nízkotučný)

Čemu se vyvarovat při průjmu?

  • káva, bublinkové nápoje, potraviny a nápoje s vysokým obsahem cukru
  • smažené, pečené, pálivé, a tučné
  • těžko stravitelné potraviny (zelenina, která je nebezpečná především díky slupkám, luštěniny, apod.)

bolest břicha a průjem

Imodium proti průjmu

Imodium je perfektní pomocník v případě, že se nejedná o průjem vyvolaný ze špatného jídla, má příměs krve, anebo další nezvyklé události. Možná se ptáte proč a důvod je jednoduchý. V těchto případech je totiž lepší nechat “to špatné” z těla odejít a vyčistit se.

To v případě použití tablety Imodia může být velmi nebezpečné, protože se střeva zastaví. Imodium využívejte nejlépe při cestovní horečce, “klasickému” průjmu a v dalších běžných situacích.

Nechte si připravit balení Imodia na nejbližší pobočce Dr. Maxe a není jich málo! Balení si můžete vybrat podle potřeby 🙂

Endiaron proti průjmu – dávkování

Endiaron také patří mezi vhodné pomocníky ve snaze zastavit průjem. Endiaron můžete využít, i když máte průjem s nízkou teplotou a nejste si plně jistí, jestliže jste něco špatného snědli. Dávkování jsou 3 tablety rozdělené do celého dne (ráno, odpoledne a k večeru).

Nechte si připravit balení Endiaronu na nejbližší pobočce Dr. Maxe a není jich málo! Balení si můžete vybrat podle potřeby 🙂

Černé uhlí proti průjmu

Klasika, která je stále jedna z nejúčinnějších metod, jak se zbavit otravného průjmu. Živočišné uhlí na sebe váže bakterie, toxiny, střevní plyny a další toxické látky, které se ve střevech nacházejí. Dávkování: U průjmů se pak dospělým podává 3000 – 3600 mg živočišného uhlí (10 –12 tablet) 3 – 4krát denně a dětem 1200 – 1500 mg živočišného uhlí (4 – 5 tablet) 4krát denně.

Naposledy aktualizováno 17 června, 2020, autorem Redakce Magazínu

3/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *