alkohol
Srpen 26, 2015
Kategorie: Hubnutí, Jídlo, Pohyb

Negativní účinky alkoholu

V článku naleznete informace o negativních účincích alkoholu pro lidské tělo a psychiku. Dále problémy spojené s pitím, otravu alkoholem a mnoha lidmi vyhledáváno mixování antibiotik a alkoholu.

Účinky alkoholu

Alkohol se řadí mezi sedativa, kvůli tlumivým účinkům na centrální nervovou soustavu. To je důvod, proč lidé konzumují alkohol (zmirňuje stavy úzkosti, deprese a stresu).

Problém alkoholu není “jen” v tom, že poškozuje játra, ale i další orgány a orgánové systémy. Myšlen je mozek, srdce a periferní nervy. Někde se dokonce uvádí, že alkohol může ovlivňovat vznik některých druhů rakovin.

Účinky alkoholu je možné přirovnat ke kokainu a amfetaminu, protože vyvolává pocit vzrušení. I konzumace malého množství alkoholu způsobuje špatnou koordinaci pohybů, podrážděnost, rychlost reakcí a snížení vnímání bolesti. Člověk, ale vnímá pocit sebejistoty, což je právě velký problém alkoholu. Díky tomu, že lidem dodá odvahu a v některých případech i agresivitu, se nedokáží ovládat a kontrolovat.

alkohol

Odbourávání alkoholu

Odbourávání alkoholu se nedá žádným způsobem zrychlit. Na internetu lze najít různé mýty, například, že citrón, studená sprcha  a káva pomáhá odbourávat alkohol. V prvních dvou případech jde opravdu jen o mýty, ale káva opravdu pomáhá odbourávat. Jenže aby jste poznali rozdíl, museli by jste vypít, minimálně 100 litrů kávy, což je nereálně.

Zajímá vás hladina alkoholu v krvi a následné odbourání?

Pivo (muž 75 kg)
1 dvanáctka – 2 hodiny 3 minuty
1 desítka – 1 hodina 37 minut
Víno (muž 80 kg)
2 deci – 2 hodiny 40 minut
4 deci – 5 hodin 20 minut

Kocovina

Potkala každého, kdo se někdy napil více, než je zdrávo. Kocovinu způsobuje narušení minerálního a vodního hospodářství a metabolismu. Je vhodné ráno do sebe dostat aspoň sklenici vody a doplnit minerály. Skvělou variantou může být polévka! Určitě není doporučené “zapít” kocovinu alkoholem, co jste měli večer, ačkoliv je to oblíbený vyprošťovák.

Otrava alkoholem

Otrava alkoholem nastává v případě větší konzumace alkoholu. Není možné říct přesně jaké množství, protože to se liší od pohlaví, zdravotním stavu, váze a psychice. U mladších lidí a hlavně dětí může nastat otrava alkoholem jednodušeji, protože jejich tělo není dostatečně vyvinuté a alkohol odbourávají pomaleji.

nebezpečí alkoholu

Antibiotika a alkohol

Nejen antibiotika, ale i ostatní léky a antidepresiva se vysoce nedoporučuje konzumovat společně s alkoholem. Důvodem je i fakt, že doktoři, přesně neví, co se stane po užití nějakého léku s alkoholem. Nesmíte opomenout, že alkohol se v krvi odbourává dlouho dobu (např. 15 hodin) a proto je nutné se ujistit, když berete nějaké léky, aby jste v době podání léku, neměli zbytkový alkohol v krvi.

Co se Vám tedy může stát?

  • nevolnost, bolest hlavy, zvracení a změna krevního tlaku
  • poškození jater (Cirhóza jater)
  • srdeční a mozkové příhody
  • zvýšení agrese
  • porucha ledvin
  • a další

Vždy je lepší se zeptat Vašeho lékaře na problémy spojené s užíváním konkrétního léku a alkoholu.

Alkohol a kalorie

Jeden večer v hospodě Vám může pokrýt denní kalorický příjem, přesto ale do těla nedostanete žádné živiny a vitamíny. Pro kompletní energetické hodnoty alkoholu knikněte zde.

“Normální” člověk by neměl konzumovat alkohol, natož osoba, která drží redukční dietu. Jestli chcete výsledky, zapomeňte na alkohol!

                                                                                                                                                                                                                                            zdroj: alkoholik.cz

Ohodnoť článek/produkt

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *