fitness
25 srpna, 2015
Kategorie: Hubnutí, Pohyb

5 rad a tipů na hubnutí

Většina lidí má problém zhubnout, i když se snaží jíst zdravě a trochu sportovat. Důvodů může být více a my si jich pár ukážeme. Základem je pití, pravidelné jídlo, které obsahuje všechny důležité živiny a pohyb. V článku si ukážeme příklady, kterých když se budete držet, dokážete úspěšně zhubnout bez JoJo efektu a první výsledky uvidíte už po prvním měsíci cvičení.

 

Pravidelně pít

V době hubnutí je nutné pít minimálně 2.5 litrů vody denně. Nejlepší volbou je neperlivá voda, ale můžete i kvalitní čaj, nebo domácí, čerstvě vymačkaný džus.

Zkuste si také vypít sklenici vody každé ráno, než cokoliv sníte. Voda z části zaplní žaludek a už není možné přijmout tolik potravy.

Snažte se průběžně pít celý den, protože když už máte žízeň, tak je pozdě a vaše tělo už je dehydratované.

 

Hlavní jídlo

Hlavní a největší jídlo by měl být oběd. Mnoho lidí mají největší jídlo večer a to je ta nejhorší možnost, protože přijaté kalorie nelze spálit a uloží se v podobě tuku.

Proto se snažte si udělat čas a připravte si vydatné jídlo k obědu – vyplatí se to.

 

Pravidelně jíst

Snažte se rozdělit si jídlo do minimálně 5 – 6 porcí během dne. Je to daleko lepší volba, než mít jen 3 jídla denně.

Důvod je jednoduchý. Více jídel, Vám zrychlí metabolismu a kalorie budete spalovat rychleji. Jestli jíte jen 3 jídla denně, tak si to rozložte! Ulehčíte trávení a nebudete se cítit tolik unavení.

Důležitý je i dostatečný příjem kvalitních bílkovin. Maso, vejce a mléčné výrobky jsou základ.

Mnoho lidí nedokáže z běžné stravy dostat do svého těla dostatek bílkovin, proto můžete vyzkoušet syrovátkový protein, který vše velice usnadní.

acai berry

 

Cvičte ráno a na lačno

Aerobní trénink ráno, ještě před snídaní je ideální volba. Nastartujete tím svůj metabolismu, což povede k rychlejšímu spalování kalorií a tím i snadnějšímu hubnutí.

Neumíte si nic představit pod aerobním cvičením? Nevadí. Mezi aerobní cvičení patří běh, plavání, cvičení podle nějakého programu apod.

Je důležité, aby jste tepovou frekvenci, měli kolem 115 – 140. Můžete vyzkoušet online kalkulačku pro tepovou frekvenci.

Běh a hubnutí - kolik spaluje kalorií

 

Čerstvost

Snažte se konzumovat potraviny čerstvé a kvalitní. Mají daleko více výživových hodnot a jsou pro tělo lepší. Zapomeňte na dortíky, koblihy a chipsy.

Ty Vám nic nepřidají, no vlastně ano. Pěknou pneumatiku. To Vám za minutu dobré chuti nestojí. Zkuste si dát radši nějaké ovoce nebo mandle. Například meloun je teď v létě ideální volba!

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *