paleo dieta
Srpen 6, 2015
Kategorie: Hubnutí, Jídlo

Zhubnětě pomocí bezlepkové diety

930x180.png

V dnešní době je údajně okolo 55 nemocí, které jsou spojeny s lepkem. Je takový hrubý odhad, že okolo 99 % lidí nikdy nebylo vyšetřeno. Většina si už zvykla na svůj zdravotní stav a bere to jako samozřejmost. To ale není v pořádku, protože jestli patříte mezi ně, tak Vám to vysává energii, oslabuje obranyschopnost a bohužel i rychleji stárnete.

Co je to tedy ten lepek?

Lepek je směs dvou bílkovin, gliadinu a gluteninu, které se nacházejí v některých obilninách, hlavně v žitu, pšenici a ječmene. V pečivu a těstech způsobuje “potřebnou” pružnost, proto je taky lepek relativně ceněný v pekárenském průmyslu.

Jíst lepek nebo ne?

Pro některé je to životní nezbytnost, ale čím dál tím více i zdravý jedinci drží bezlepkovou dietu. A není divu. Když totiž na minimálně tři týdny vysadíte lepek z jídelníčku, tak ve většině případů se budete cítit lépe a pravděpodobně i zhubnete v oblasti břicha. Důvodem je, že lepek se ukládá právě v této oblasti. Je nutné si dát pozor na ostatní důležité živiny, například vláknina. Je chybou nahradit jen pečivo za bezlepkové a zbytek nechat při starém. Je nutné se na to podívat komplexně.

vločky, lepek

 

Když se rozhodnete pro bezlepkovou dietu, tak se Vám zmenší počet výrobků, které můžete sníst. Naštěstí je ale 21. století a doba moderních technologií a internetu. Tím chci říct, že na internetu naleznete stovky tisíce receptů a užitečných tipů na skvělé dobroty, u kterých ani nepoznáte, že jsou vlastně bezlepkové.

Princip diety

V kompletní dietě (kvůli zdravotním důvodům) je nutné vynechat pšenici, žito, ječmen, oves a výrobky udělané z těchto potravin. Dále potraviny, v kterých to možná nečekáte, přesto je tam ten lepek někde schovaný.

Jedná se například o: Paštiky, polévky, omáčky, dresinky, pudinky, zmrzliny a mnoho dalších…

Právě když trpíte zdravotními problémy je nutné si přečíst složení všeho, co kupujete a jíte. Jak jde doma dopředu, tak už občas můžete vidět, že v obchodech, například u uzenin je seznam alergenů.

Bezlepkové produkty nabízí také firma Sklizeno.cz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *