imunita
17 listopadu, 2015
Kategorie: Ostatní

Jak si zlepšit imunitu?

Konec pěkného počasí končí a nastává podzim. S tím i všudepřítomné chřipky, které mají ve studených měsících žně. Jste častěji a velice snado náchylní ke chřipce? Možná máte problém s imunitou! Nemusíte věšet hlavy, protože Vám přinášíme osvědčené tipy, jak si imunitu zlepšit.

Hlavní jsou antioxidanty

Příjem antioxidantů nepodceňujte a to platí ještě více v podzimních a zimních měsících. Antioxidanty totiž přispívají k ochraně vašeho těla, zvyšují imunitu a obranyschopnost. Mezi hlavní patří vitamín C, vitamín E a betakaroten. Příjmout je můžete hlavně ze zeleniny a ovoce. Vhodnou variantou jdou domácí ovocné a zeleninové šťávy, které mají vysoký obsah tělu prospěšných látek.

V čem dalším můžete najít antioxidanty?

  • selen a zinek
  • bylinky (rozmarýn, zelený čaj, máta a další)

antixodianty

Správná střevní mikroflóra

Pro správnou imunitu a obranyschopnost je nutné dbát o svoje střeva. Pro správné fungování střev slouží lehce dostupné probiotika. Jsou to živé mikroorganizmy, které mají pozitivní vliv na střeva a tudíž i na celé tělo (imunitu).

Dostatek spánku

Hodně lidí v dnešní uspěchané době podceňuje “sílu” spánku. Ale je to chyba! Spánek má pozitivní vliv kompletně na celé tělo, nejen na imunitu. Při spánku totiž dochází k regeneraci a očistě organismu. Při nedostatku spánku vás může bolet hlava, můžete mít deprese a nízkou fyzickou výdrž.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *