Kotvičník zemní a jeho vliv na mužský organismus

Chcete se cítit mladší a získat zpět vaši ztracenou energii? Zlepšit si zdraví v podobě správné hladiny cholesterolu nebo upravit krevní tlak a udělat něco pro své srdce? Pojďme se tedy podívat na téměř zázračnou rostlinu zvanou kotvičník.

Ta nejenže má všechny výše zmíněné pozitivní účinky na organismus, ale navíc, což na ní nejspíše oceníte ze všeho nejvíce, zvyšuje libido a zlepšuje sexuální výkon.

 

Co je kotvičník zemní?

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris L.) je léčivá jednoletá bylinka, kterou řadíme k čeledi kacibovitých. Pochází pravděpodobně z Číny a z Japonska, ale dnes je již rozšířený po celém světě. Můžeme se s ním setkat dokonce jako s volně rostoucí bylinkou i na území České republiky.

Je to však malá nenápadná kytička, kterou málokdo spolehlivě rozpozná. Stonek této rostliny není příliš větvený, zato listy jsou složené a mírně podlouhlého tvaru. Žlutě zbarvený květ má členění na pět částí. Při zralosti jsou pak semena světle hnědá a vajíčkovitá.

tribulus terrestris

Co bylinka ztratila na zajímavém a originálním vzhledu, to však od přírody získala na svých jedinečných léčebných účincích, pro které je dnes stále častěji ceněna.

 

Dodává energii a vitalitu

Kotvičník nemá přímo povzbuzující účinky jako například káva, ale dodává z dlouhodobého hlediska našemu tělu potřebnou energii a mladistvý elán. Také pomáhá zvládat únavu, stres a dle některých vědců pomáhá překonat i pocity syndromu vyhoření.

Zvyšuje naši tělesnou aktivitu i fyzický výkon a proto se skvěle hodí pro profesionální sportovce i pro každého, kdo rekreačně provozuje nějaké aktivity nebo jen potřebuje dostatek síly na každodenní činnost.

 

Proti civilizačním chorobám

Při současném životním stylu většiny populace není ničím překvapivým, že stále přibývá civilizačních chorob. Jsme ve stresu, ne vždy jíme zdravě a obvykle nám chybí dostatek pohybu na čerstvém vzduchu.

Z bylinek, které proti civilizačním problémům přirozeně působí, je kotvičník ideální volbou, protože má vliv hned na několik důležitých zdravotních faktorů:

 • Snižuje krevní tlak
 • Snižuje hladinu cholesterolu
 • Chrání srdce
 • Zlepšuje hladinu inzulinu

Další jeho výhodou je, že pomáhá snižovat hladinu tuku a naopak posiluje růst svalové hmoty. Byly dokonce provedeny výzkumy na myších, které ukázaly, že jeho látky dokáží snižovat depresivní stavy – účinek však s porovnání s antidepresivními léky není dostatečný; jako přirozená prevence nebo podpůrný prostředek ale může přinést také mírná pozitiva.

 

Kotvičník jako afrodiziakum

Ano, tato rostlina se skutečně řadí mezi přírodní afrodisiaka a mnohdy se o něm hovoří jako o „přírodní nebo zelené viagře“, protože mimo jiné zvyšuje sexuální touhu, pomáhá zvýšení libida a schopnosti dosáhnout erekce a udržet ji.

Má dále pozitivní vliv na produkci ženských i mužských hormonů – podle některých vědeckých studií dokáže u mužské části populace zvýšit hladinu testosteronu až o 30%. Z tohoto důvodu je využíván i sportovci.

Dále u jedinců trpících oligozoospermií – menším množstvím spermií – může rostlina pomoci se zvýšením jejich počtu. Obsahuje také fytosteroly, které u mužů pomáhají s léčbou andropauzálního syndromu a u žen premenstruačního a postmenopauzálního syndromu; dokonce nemá v tomto směru na rozdíl od klasické hormonální léčby žádné negativní účinky.

💕 Máte problémy s erekcí? Můžu Vám doporučit přírodní doplněk stravy ProErecta, který dokáže zlepšit kvalitu erekce a prodloužit sexuální styk. Jedná se o českou výrobu a při koupi více balení navíc ušetříte!

Přejít do obchodu

 

Ostatní benefity

Jak je u léčivých rostlin známo, obvykle pomáhají na celou řadu spektra našeho života. Též kotvičník má kromě sexuální i fyzické aktivity a prevence proti civilizačním chorobám od vysokého tlaku a srdečních chorob, přes hladinu cukru a inzulinu až po problémy s tukem a stresem, další benefity.

Pomáhá trávení a urychluje jeho proces pomocí zvýšení produkce žaludečních šťáv a střevní peristaltiky (přirozené činnosti střev). Poradí si s nechutenstvím, špatným rytmem vyprazdňování, plynatostí i častými pocity nevolnosti.

Spolu s trávicí soustavou ruku v ruce má vliv na močové cesty a ledviny; hojí záněty močových cest, účinkuje proti vzniku močových a ledvinových kamenů a působí močopudně.

 

Nežádoucí účinky kotvičníku zemního

Krátkodobé nebo jednorázové užití této bylinky neprokázalo žádné negativní účinky. Z dlouhodobého hlediska má však na naše tělo značný vliv a stejně jako každý léčivá rostlina, i kotvičník může přinášet určité problémy.

Vysaďte jej, pokud jste díky němu začali trpět vedlejšími účinky je nespavost nebo nevolnost a u žen nepravidelná perioda. Vzhledem k tomu, že kotvičník může snížit hladinu cukru v krvi, měli by s ním zacházet diabetici opatrně. Vhodný pak není pro:

 • Děti do 18ti let
 • Těhotné a kojící ženy (rostlina může mít neblahý vliv na vývoj plodu)
 • Lidé užívající léky na srdce a krevní tlak
 • Muži se zvětšenou prostatou (kotvičník zvětšování podporuje)

 

Využití kotvičníku

Kotvičník se hodí především jako doplněk stravy pro kulturisty i jiné sportovce a pro muže po čtyřicítce. Díky svým jedinečným vlastnostem však může jako lék pomoci s různými výše zmíněnými obtížemi.

Požadované účinky má celá rostlina a tak je využíván její kořen, list, stonek, semínka a plod.

Nejčastěji se připravuje ve formě:

 • Čajů
 • Tinktur
 • Kapslí
 • Gelů a mastiček

Kotvičník pro výrobu čajů (uvaříme přibližně lžičku natě v půl litru vody) nebo tinktur (zalijeme alespoň 60 procentním alkoholem a necháme louhovat) si můžete pěstovat i doma na balkoně. Rostlina má ráda propustnější písčitou půdu a není nijak náročná i pro nezahrádkáře. Od konce března do začátku září vám vyroste a můžete sklízet.

VemoHerb Bulgarian Tribulus 90 tablet - nejsilnější kotvičník zemní na trhu!

VemoHerb Bulgarian Tribulus 90 tablet

Bulharský kotvičník zemní patří mezi nejlepší a nejsilnější ze všech dostupných kotvičníků. Obsahuje totiž minimálně 60% protodioscinu, který má na tělo anabolické účinky a díky tomu můžete cvičit více, protože stíháte regenerovat.

Samozřejmě nahoru půjde i svalová hmota, a tuková tkáň naopak dolů. Již po týdnu užívání můžete pocítit příval energie a celkové vitality. Podle studií může navýšit testosteron i o 30%, u některých případů až o 40%!

Nejlepší kotvičník na trhu

Jednoduché užívání (záleží podle hmotnosti)

Zvyšuje testosteron, první výsledky již po 1 týdnu užívání

Nárůst svalové hmoty, lepší soustředění a kvalitnější erekce

Nejpoužívanější přípravek pro zvýšení testosteronu

Nejlevnější možnost

Zkušenosti uživatelů bulharského kotvičníku:

“Super kvalitní bulharský originál. Produkt na rozvoj síly, vytrvalosti a objemu svalů.”

“Nejlepší na trhu.”

“Cca po 10 dnech užívání nárůst síly a výdrže v posilovně.”

“Po 2 měsících užívání jsem zhubl to, co jsem potřeboval. Spokojenost.”

 

Kotvičník zemní a jeho dávkování

Pokud si zakoupíte produkt kotvičníku zemního z lékárny, dodržujte vždy návod k použití a dávkování, které je u něj stanoveno. U přírodní a domácí medicíny je všeobecně doporučováno 0,5 gramu rostliny na 30 kilogramů tělesné váhy.

Každý člověk reaguje na rostlinu jinak a proto je třeba množství přizpůsobit i vlastnímu tělu a jeho reakcím na látky obsažené v rostlině.

Naposledy aktualizováno 16 listopadu, 2020, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

4 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *