Ženšen na erekci, vysoký tlak i štítnou žlázu

Trápí vás problémy s erekcí? Při tomto i dalších zdravotních problémech vám může účinně pomoci pozoruhodná bylina zvaná ženšen, latinsky obecně Panax. Vzhledem k tomu, že existuje mnoho druhů ženšenu, tak při vyhledávání informací na internetu můžete být poněkud zmateni.

Ani odborná literatura totiž nemá často v terminologii zcela jasno. Pomůžeme vám lépe se zorientovat. V článku najdete tip také na to, jak získat balení ženšenu zcela zdarma!

 

Pozoruhodná druhová rozmanitost ženšenu

Jak jsme si řekli, druhů ženšenu existuje velké množství. Abychom vás neochudili o jejich kompletní seznam, tak posuďte sami, jaká je druhová rozmanitost této rostliny. Z pohledu léčivých účinků rozlišujeme tyto druhy ženšenu:

  • Panax ginseng – ženšen pravý
  • Panax quinquefolius – ženšen americký
  • Panax pseudoginseng – ženšen nepravý

V praxi však mají své nejširší a nejobvyklejší využití první dva druhy. Panax ginseng neboli ženšen pravý, který se též označuje jako čínský, korejský nebo asijský ženšen. Druhým je pak Panax quinquefolius, který je znám pod označením ženšen americký.

Ten má velmi podobné účinky jako první jmenovaný druh. Výrazně odlišné složení pak má poslední jmenovaný zástupce.

Podotýkáme, že uvedený seznam je pojat spíše z medicínského hlediska (tzn. z pohledu účinků), existuje také členění botanické, které rozlišuje druhy ženšenu ještě dále.

Můžete se také setkat s tzv. „ženšenem sibiřským“, neboli Eleutherococcus senticosus. Jak však pozornějším z vás napoví již latinský název, nejedná se o ženšen (Panax).

Česky je tato rostlina známá jako eleuterokok ostnitý a díky svému složení se v 50. letech 20. století používal jako jeho náhražka za tehdy nedostatkový ženšen.

 

Proč je ženšen tak dobrý na erekci?

Jelikož je ženšen vyhledáván zejména muži pro jeho příznivé účinky na potenci, zaměříme se nejprve na tuto oblast jeho použití. Jeho příznivé účinky na zlepšení erekce jsou částečně vedlejším efektem jeho schopnosti posilovat kardiovaskulární systém, cévy a krevní oběh.

Obsahuje také zinek, který je důležitý pro normalizaci hladiny testosteronu. Právě tvorba testosteronu klesá u mužů po 30 roce věku, u někoho to může být trochu později, ale samozřejmě záleží na konkrétním jedinci.

Jak je známo, testosteron má mimo jiné vliv na libido a pokud je jeho hladina v krvi u vás nižší, může se to negativně projevit na sexuální touze.

 

kořen ženšenu

 

Pro své afrodiziakální účinky našel ženšen široké využití v tradiční východní čínské medicíně, kde jsou rostliny s látkami schopnými zlepšit potenci velmi populární.

U mužů, kteří trpí vysokým nebo nízkým krevním tlakem ženšen rovněž normalizuje jeho hladinu.

Látky v něm obsažené mají uklidňující účinky na centrální nervovou soustavu, díky čemuž pomáhá vyrovnávat se se stresem.

I tyto faktory se pak mohou v konečném důsledku odrazit na zlepšení vaší erekce, protože jak stres, tak zejména vysoký krevní tlak, ovlivňují sexuální život a chuť na pohlavní styk.

 

Další léčivé účinky ženšenu

Protože účinky ženšenu jsou velice rozmanité, tak kromě výše uvedených vlastností přímo či nepřímo ovlivňujících potenci, lze ženšen použít při dalším typickém mužském problému, a sice nesprávná činnost štítné žlázy.

Ženšen totiž dokáže stimulovat činnost žláz s vnitřní sekrecí.

Ty jsou pro náš organismus velice důležité, protože se podílejí na klíčových fyziologických procesech v organismu, jako je metabolismus a správné zpracování minerálních látek a vitamínů.

 

Látky obsažené v ženšenu

Rozsáhlá plejáda zdravotních problémů, které je schopen ženšen pozitivně ovlivnit, je dána bohatým složením látek v něm obsažených. V tradiční východní medicíně je také proto ostatně používán nejen na léčbu, ale je na něj pohlíženo také jako na kvalitní prevenci. Ženšen obsahuje:

  • saponiny (triterpenové glykosidy) a polypeptidy
  • aminokyseliny, alkaloidy, fenoly a proteiny
  • vitamíny A, B1, B2, B6 a zinek

Technika zvaná jako tenkovrstvá chromatografie také umožnila v ženšenu rozlišit dokonce na 70 ginsenosidů a panaxosidů.

Tyto látky patří mezi výše uvedené triterpenové glykosidy a mají řadu pozitivních vlivů na lidský organismus.

Pravděpodobně se právě ony výraznou měrou podílejí na reálných účincích ženšenu.

ašvaganda indický ženšenpozitivní vliv na erekci a libido

tonikum (zdroj energie, antioxidant)

✅ podporuje kvalitu spánku

✅ Všechny složky jsou 100% aktivní (extrémní čistota produktu)

✅ od 549 Kč

Přejít do obchodu

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/erectile-dysfunction/in-depth/erectile-dysfunction-herbs/art-20044394

https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/korean-red-ginseng#ginseng-in-women

Naposledy aktualizováno 9 srpna, 2021, autorem Redakce Magazínu

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *