Zdravé jídlo je základ. Nemělo by se na něm šetřit, protože to je palivo pro naše tělo. A bez dobrého paliva tělo nebude dobře fungovat. Stres, únava a nemoci, to vše souvisí s jídlem. O České Republice se říká, že je to odpadkový koš Evropy. A je to bohužel tvrdá pravda. ČR patří mezi země s největším počtem výskytu rakoviny tlustého střeva na světě. To samé platí i pro zánětlivé onemocnění (Crohnova choroba a Ulcerozní kolitida). V posledních letech došlo k mírnému zlepšení a lidé už sledují, co si kupují, hlavně díky internetovým a televizním pořadům (A dost, Jídlo, atd.). Teď ale nastává otázka “Kde koupit zdravé jídlo“?

Farmářské trhy

Farmářské trhy jsou jedna z možných možností. Koupit si zde můžete maso, vejce, domácí sýr, uzeniny, ovoce, zeleninu a to v prvotřídní, často BIO kvalitě bez přidaných éček, konzervantů a podobných špatností. Většinou se jedná o lokální farmáře a vstřícné lidi. Cena je odpovídající a kvalita perfektní. Kdo má možnost nakupovat na trzích, tak by to měl určitě dělat. Kvalita potravin, je totiž neporovnatelná, oproti tomu, co koupíte v supermarketech. Hodně lidí, ale nemá přístup k farmářským trhům, takže se podíváme na další možnost.

Zdravé sladkosti

Právě zdravé sladkosti na trhu dlouho nebyli. Teď už si ale můžete užít zdravé mlsání bez výčitek. Zde jsou právě ty RAW potraviny, které jsem zmiňoval výše. A jestli nemáte rádi sladké, můžete využít nabídky slaného občerstvení (oříšky, zdravější chipsy).

Mlsné balíčky

Tohle mě hodně zaujalo. Mlsné balíčky jsou směsicí sedmi kusů nejprodávanějších laskomin dané do jednoho balíčku. Celkem mají na výběr 3 balíčky od 199 KČ. Může to být dobrá volba pro ty, kteří nevědí, co chtějí. Už sám jsem provedl  v MyFoodMarket jeden nákup a zde je recenze.

Obchody se zdravou výživou

Hlavně ve větších městech to může být dobrá varianta. Jsou to obchody typu Bazalka apod. Jediným problémem je nižší nabídka. Většinou nevedou takové to denní spotřební zboží (maso, uzeniny, atd.), ale spíše trvanlivé zboží. Bezlepkové mouky, sušenky apod.

Ještě je tu jedna možnost obstarání zeleniny, ovoce a to na vlastní zahrádce. Kdo má možnost, tak určitě doporučuji. Jinak jestli máte další nápady, nebojte se a pochlubte se do komentářů.

Podívejte se na naší rubriku “jídlo,” kde dostanete konkrétní rady a tipy, jak správné jídlo vypadá, jak ho zpracovat a co dané jídlo obsahuje za zdraví prospěšné látky.