20 tipů, jak zvýšit hladinu testosteronu

Testosteron se považuje za ten nejdůležitější mužský hormon vůbec. Je na něm závislé totiž absolutně všechno důležité. Výrazně se podepisuje pod celkovým psychickým stavem člověka, jeho tělesnou hmotností, množstvím přebytečného tuku v těle a také na něm závisí kvalita sexuálního života. Pokud zkrátka zaznamenáme pokles testosteronu, nic nefunguje tak, jak má.

V mládí většinou míváme testosteronu dostatek, to se ovšem s přibývajícími roky mění. Konkrétně se odborníci shodují na úbytku o jedno procento ročně na hranici třiceti let života. Pak už je v podstatě jen na nás, jestli se rozhodneme tomuto trendu vzdorovat, protože existuje opravdu mnoho způsobů, jak toho docílit.

Právě proto jsme se pro vás rozhodli sepsat 20 tipů, jak můžete sami zvýšit hladinu testosteronu ve vašem těle, takže pozorně čtěte a nenechte si nic ujít!

Balení Amarex men complex 120 kapslí

Naše recenze

přirozený nárůst hladiny testosteronu

složení 100% přírodní

s diskrétním doručením!

Přejít do e-shopu

1. Kvalitní a dlouhý spánek je opravdu důležitý

Nedostatečně kvalitní spánek se dokáže na hladině testosteronu skutečně výrazně podepsat.

Testy dokonce prokazují, že pokud po dobu jednoho týdne bude muž spát pouze 5 hodin denně, sníží se hladina testosteronu až o neuvěřitelných 15 %.

To je skutečně obrovské a naprosto zarážející číslo, které si asi nikdo z vás nepřeje.

Naopak každá hodina spánku navíc může hladinu testosteronu zvýšit o stejný počet procent, takže je více než jasné, že bez dlouhého a tolik potřebného spánku se v otázkách kolem testosteronu nedostanete. T

ělo potřebuje mít dostatek času na regeneraci a pokud mu ho budete pravidelně upírat, ničeho dobrého se na oplátku nedočkáte.

2. Množství sexu je pro testosteron zásadní

Sexuální aktivita se na stavu testosteronu ve vašem těle také výrazně podepisuje. Vždyť muž s nedostatkem tohoto hormonu nemá na podobné aktivity ani pomyšlení a provází to samozřejmě i problémy s erekcí, která je na dodávání testosteronu mozkovým receptorům skutečně velice navázaná.

Zkrátka z toho matematicky jasně vyplývá, že pokud budete dostatečně sexuálně aktivní, nemusí vás nízká hladina testosteronu vůbec trápit. Navíc se rozhodně nejedná o činnost, která by se někomu mohla zdát nepříjemná. Nebo se snad mýlíme, pánové?

TIP: Jak je optimální hladina testosteronu?

3. Méně stresu pracuje ve prospěch testosteronu

Množství stresu dokáže být příjemné asi málokomu z nás. Navíc ještě aktivně podporuje tvorbu kortizolu, což je hormon, který potlačuje tvorbu testosteronu a tím vás zbavuje veškerých předností.

Proto je více než žádoucí se stresovým situacím pokud možno úplně vyhýbat a nebo se je naučit zvládat o něco lépe, aby ve vás nevyvolávali takové pocity, které mohou poškodit celkový stav našeho těla i mysli.

4. Doplňky stravy se určitě vyplatí

Úplně nejjednodušší způsob, jak ve svém těle zvýšit přirozenou produkci testosteronu, je pravidelně doplňovat vitamíny a minerály. Zásadními zdroji těchto látek jsou bezesporu ovoce a zelenina, které se navíc bezpečně nacházejí v každé domácnosti.

Stačí tedy jen najít v sobě chuť a připravit si z nich svačinu. Pokud si ovšem myslíte, že pouze tyto přírodní látky vám pro podporu produkce testosteronu stačit nebudou, určitě není na škodu investovat i do různých doplňků stravy.

V tomto ohledu se velice doporučují tribulus, maca, primulus a další produkty, jenž mají prokazatelný vliv na hladinu testosteronu a zároveň do sebe nebudete cpát žádnou chemii.

Jedná se totiž o zcela přírodní přípravky.

5. Více sacharidů = více testosteronu

V dnešní době se stávají velice populární rady spojené s konzumací pouze bílkovin a zdravých tuků.

Nedostatek sacharidů sice znamená pokles tělesné váhy, ale bohužel také testosteronu. Takže pokud v sobě nechcete pravému muže úplně přidusit, rozhodně do svého jídelníčku sacharidy zahrňte.

ProMan Plus – zvýšení testosteronu zdarma

proman plus tablety

Dostat balení zdarma

Recenze přípravku

6. Tuky jsou také důležité

Všechny tuky nemusejí být pro tělo nutně nežádoucí. Správné tuky dokáží být pro tělo naopak skutečným přínosem. Konzumace “zdravého tuku” navíc pomáhá k doplnění hladiny testosteronu.

Nic se ale samozřejmě nemá přehánět. Je třeba dodržovat určité limity, které budou pro tělo prospěšné a zároveň nenapáchají žádné vedlejší škody.

7. Příliš mléka se nedoporučuje

První pohled na složení mléka může být značně zavádějící, protože po produkci testosteronu zdánlivě přímo volá. Ovšem velké množství této pochutiny může naopak pracovat proti němu.

Na vině je zejména přítomnost u savců přirozeně se vyskytujícího estrogenu, který přináší úbytek testosteronu u mužů. Takže mléko ano, ale rozhodně s mírou!

8. Cholesterol a testosteronu jdou ruku v ruce

Zdravý cholesterol obsažený ve vejcích, rybách nebo olivovém oleji pomáhá vytváření všech steroidních hormonů. Testosteron do této skupiny také spadá, proto byste příjem cholesterolu opravdu neměli podceňovat.

9. Potraviny pro tvorbu testosteronu

Hladinu testosteronu můžete zvýšit i konzumací naprosto běžných potravin, do kterých byste to možná ani neřekli.

Vejce, brokolice, avokádo, hovězí maso, česnek, špenát, mandle, para ořechy, olivový olej a kokosový olej dokáží pomoci každému z vás, takže je neváhejte zařadit do jídelníčku.

10. Potraviny, kterým je potřeba se vyhnout

Existují samozřejmě i takové potraviny, které působí přesně opačně. Pokud tedy hodláte optimalizovat hladinu testosteronu ve vašem těle, raději se vyhněte lněným semínkům, lékořici, polynenasyceným mastným kyselinám, mátě, alkoholu, cigaretám a trans-tukům.

alkohol snižuje produkci testosteronu

11. Dodržujte pitný režim

Určitě jste již stačili zaregistrovat zprávy všude kolem nás, které hovoří o tom, jak je pitný režim důležitý. Ve spojitosti s produkcí testosteronu to platí dvojnásobně.

Každý z nás by měl vypít denně 2,5 až 3 litry vody, takže se snažte tohoto doporučení držet.

12. Sójové produkty jsou nežádoucí

Sója je podle několika studií skutečným nepřítelem produkce testosteronu, takže pokud můžete, raději se jí obloukem vyhýbejte.

13. Silové cviky pomáhají

Pokud máte možnost navštěvovat pravidelně posilovnu (nebo to dokonce děláte), určitě se vyplatí soustředit se nějaký čas na těžké, silové cviky.

Ty totiž nutí pracovat celé tělo, což zároveň přispívá i vyšší tvorbě testosteronu.

testosteron se zvyšuje s vyšší váhou v posilovně

14. Vysoko-intenzivní cviky jsou také doporučené

Sprinty na rovině, sprinty do kopce, kruhový trénink nebo intenzivní jízda na kole vám mohou s produkcí testosteronu opravdu zásadně pomoci.

Navíc se také dočkáte i spálení přebytečných tuků.

Co víc si přát?

15. Sprchujte se ve studené vodě

Varlata, které tvoří testosteron, by neměla být vystavována teplému prostředí. Proto jsou ostatně umístěna mimo naše tělo. Studená sprcha je tedy jednoduchým a efektivním způsobem, jak hladinu testosteronu v těle zvýšit.

Dokonce vám to přinese i ušetřené peníze za teplou vodu, což je další příjemný bonus.

16. Zbavte se estrogenu navíc

Estrogen zabíjí testosteron, proto je žádoucí se jej zbavit. Měli byste se proto zaměřit i na tento problém.

Jedení citrusových plodů, košťálové zeleniny, BIO potravin a vůbec dodržování všech předchozích rád vám k tomu může pomoci.

antioxidant citrón

17. Zázvor

Zázvor je mocná čarodějka v mnoha různých ohledech. Kromě všech dosud prokázaných účinků na zdraví člověka také přispívá tvorbě testosteronu, takže jej do jídelníčku rozhodně zapojte.

18. Probiotika pomáhají

Jedná se o živé organismy, které pozitivně působí nejen na stav naší střevní mikroflóry. Testosteron se střevy do jisté míry souvisí a studie prokázala, že probiotika podporují nárůst hladiny testosteronu.

19. Příliš čaje škodí

Čaj se sice oblíbeným teplým nápojem nás všech, ovšem s testosteronem se v lásce zrovna nemají.

U zeleného čaje je prokázaný jeho vliv na hladinu testosteronu, takže s ním zacházejte opravdu opatrně.

20. Kofein a jeho vliv na testosteron?

Dlouhé roky se kofein považoval za nepřítele testosteronu, protože produkuje kortizol. Nicméně na základně několika posledních studií byla tato skutečnost vyvrácena.

Ne nadarmo si sportovci před výkonem dávají tabletky kofeinu. Dobře totiž vědí, že testosteron v těle díky nim stoupá.

Vezměte si tedy rady k srdci a zvyšte hladinu svého testosteronu. Vaše tělo vám jistě poděkuje, že jste se vydali takto přírodní cestou.

BONUS na závěr: 50% sleva na Maxulen

Maxulen s testofenem

Vyzkoušejte doplněk stravy s přírodním složením a látkou Testofen. Přípravek stimuluje produkci vlastního testosteronu v průběhu necelého měsíce.

Vyšší hladina se pozitivně projeví na tvorbě svalové hmoty, pevnější erekci, ztrátě tukových zásob, lepšímu spánku, regeneraci a celkově může zvýšit energii.

Zlepšete tah na branku a využijte limitovanou slevu 50% na Maxulen, která se nemusí opakovat.

Přejít do e-shopu

Rate this post

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *